Kuran’ı Kerim Müslümanlar için kutsal bir kitaptır. Kuran’ı Kerim de yer alan her bir sure belirli bir olayı anlatmaktadır. Allah’ı tanımak, Peygamberlerimizi tanımak ve iki dünyada da kazanmak için Kuran’ı Kerim insanlara yol göstermektedir.

Kuran’ı Kerim de birçok sure, ayet ve cüz yer almaktadır. Kuran da yer alan surelerden birisi ise Meryem suresidir. Meryem suresi Medine döneminde indiği yönünde birçok rivayet vardır. Bazı rivayetler ise Mekke döneminde indiğini söylemektedir. Meryem suresi diğer sureler gibi oldukça faziletli ve önemli surelerden biridir. Okunacak dua ve Meryem suresi hakkında merak ettiklerinizi sizler için ele aldık.

Meryem Suresi Arapça Dinle (Türkçe Meali Açıklamalı)

Meryem Suresi Arapça Dinle

Meryem Suresi Kaç Yaprak

Kuran’ı Kerim’in 19. Suresi olan Meryem suresi Hz. İsa’nın dünyaya gelişini anlatmaktadır. Okuması ve dinlemesi oldukça faziletli olan bu sure mucizelerden bahsetmektedir. Hz. İsa’nın babasız olması ve daha beşikteyken Hz. İsa’nın konuşması gibi olayları konu edinmektedir. Öğütler ve uyarılarda bulunan bu surede Allah’ın kudreti ele alınır. Meryem suresini okumak isteyen kişiler kaç sayfa olduğunu merak etmektedir. Sizler için ele aldık.

  • Meryem suresi toplamda 7.5 sayfadır. Kuran’ı Kerim’in boyutuna ve yazılışına göre değişiklik göstermektedir.

Meryem Suresi Okunuşu

Meryem suresi oldukça derin ve bilgi dolu bir sure olduğu için birçok kişi tarafından en çok okunan surelerdendir. Meryem suresi tevhid inancını, dürüstlüğü genel olarak anlatmaya çalışmaktadır. Allah’ın mucizelerini ve kudretini konu alır. Meryem suresinin okunuşunu merak ediyorsanız sizler için derledik.

Meryem Suresi Kaç Ayet

Meryem Suresi Kaç Ayet

Meryem suresi günlük olarak okunması gereken bir suredir. Meryem suresinin birçok fazileti vardır. Meryem suresi Kuran’ı Kerim’de 13. Sırada ve genellikle Kuran’ı Kerimde 304.sayfa da yer almaktadır. Meryem suresi oldukça uzun bir sure olduğu için çoğu kişi ezberlemekte zorluk çekmektedir. Meryem suresinde Hz. Zekeriyya ve oğlu Yahya da yer alır.

  • Meryem suresi 16.cüzde yer alır ve toplamda 98 ayetten meydana gelmektedir.

Meryem Suresi 1. Sayfa

Meryem suresi toplamda 7.5 sayfadan oluşmuştur. Meryem suresi Hz. İsa’nı nasıl dünyaya geldiğini, Hz. Meryem’in hayatı ve Allah’ın kudretini anlatan çok faziletli ve derin anlamlar içeren bir suredir. Meryem suresini günlük hayatta sürekli okumamız gerekir. Meryem suresini okuyan bir kişi dünyada maddi açıdan rahatlayacak, hamile kalmak isteyen bir kişi okursa hamile kalması kolaylaşır, düşük yapan kadınlar okursa bebeklerine kavuşur, Allah’a yakınlaşmayı sağlayacağı söylenir.

  • Meryem suresinin ilk sayfası Kuran’ı Kerimde 304. Sayfa da yer almaktadır.

Daha fazla ilgili içerik;