Ösym Güncelleme 5 Adımda Nasıl Yapılır – Eğitim Bilgilerini Hemen Güncelle

Öğrenciler tarafından Ösym güncelleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı merak edilmeye başlandı. Ösym güncelleme hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ösym adayları hakkında yeni duyurunun yayınlanmasıyla birlikte birçok öğrenci güncelleme işlemini merak etmeye başladı. Eğitim bilgilerinin adaylar tarafından kontrol edilerek 4 Temmuz tarihine kadar eğitim bilgilerinin güncellenmesi gerektiğine dair duyuru yapıldı. Peki güncelleme işlemini nasıl yapabilirsiniz?

  • ÖSYM resmi web sitesini açarak aday şifresi ile hesabınıza giriş yapın.
  • Ana sayfada yer alan Eğitim Bilgilerim seçeneğine tıklayın.
  • Eğitim bilgileriniz eksik ya da hatalıysa eğitim bilgilerimi e-okul güncelle seçeneğine tıklayın.
  • Hata ve eksik hala giderilmediyse eğitim gördüğünüz okula giderek durumun düzeltilmesini sağlayın.
  • Okul tarafından düzeltilen eğitim bilgilerinizi tekrar ÖSYM sayfasına giderek güncellemeyi unutmayın.

Ösym Başvuru Eğitim Güncelleme Nasıl Yapılır

Ösym güncelleme 5 adımda nasıl yapılır - eğitim bilgilerini hemen güncelle

Ösym tarafından gerçekleştirilen YKS sınavının ardından adayların eğitim bilgilerini güncellemesine dair bir duyuru yapıldı. ÖSYM sınav bitmesinden sonra duyurunun yapılmasındaki sebep bazı adayların güncel olmayan ortaöğretim eğitim bilgilerini kullanmasından dolayıdır. ÖSYM’nin resmi sayfasında bulunan Eğitim Bilgilerini seçeneğinden eğitim bilgilerinizi kontrol edin.

Eksik, hatalı ya da birden fazla eğitim bilginiz varsa hemen düzeltme işlemini yapmanız gerekir. 4 Temmuz saat 16.00’a kadar öğrencilerin eğitim güncelleme hakkı bulunur. Eksik bilginiz varsa eğitim gördüğünüz okula giderek e-okul üzerinde eğitim güncellemesinin yapılmasını talep edin. E-okul üzerinden güncelleme yapıldıktan sonra ÖSYM’nin eğitim bilgileri sayfası üzerinden güncelleme yapmanız yeterli olacaktır.

Obp güncelleme nasıl yapılır

OBP Güncelleme Nasıl Yapılır

Eğitim bilgisi ve ortalama başarı puanınızı 4 Temmuz tarihine kadar güncellemeniz gerekir. Eğer aday güncelleme işlemini gerçekleştirmezse adayın başvuru esnasında aktif eğitim bilgisi ele alınır. Ortalama başarı puanınızda eksikliği eğitim aldığınız kuruma giderek e-okul üzerinden güncellenmesini talep edin. E-okulda güncellenen başarı puanınızı ÖSYM hesabınıza giderek tekrar güncellemeniz gerekir.

Ortalama başarı puanı özellikle sınav sıralamasında çok önemlidir. Sınava ilk defa giriyorsanız başarı puanı YKS sıralamalar etki ederek sizleri daha ileriye taşıdığını fark edeceksiniz. Özellikle daha yüksek ortalama başarı puanınız varsa ancak sistemde daha düşük gösteriliyorsa hemen güncelleme yapmanız gerekir.

Eğitim bilgilerini güncelleme konusunda sorularınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede sorularınız cevaplanacaktır.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥