Netflix dünyasının eğlenceli yapımlarından biri olan Pleasure seks, eğlence ve bilimi bir arada sunuyor. Modern bilim insanların günlük yaşamından tutun da hiç düşünmediğimiz çeşitli detaylara kadar birçok alanla ilgilenir. Bu alanlardan biri de sekstir.

Seksin insan yaşamındaki etkilerini anlamanın bilimsel bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Pleasure konusu ile bu noktada hoşunuza gidebilir. Özellikle kadınların seksten aldıkları hazzı anlatma konusunda öne çıkan bir yapım olduğunu söyleyelim.

Pleasure

Pleasure toplam 3 bölümden oluşuyor.

Sadece 3 bölümden oluşan ve kadınların seksten aldıkları hazzı irdeleyen, modern bilimle birleştiren bir yapım. Aslında seks konusunda birçok önyargımız vardır. Bu önyargıların her biri çoğu zaman doğru da değildir. Bilim ile bu önyargılardan kolayca kurtulmak mümkün.

Michelle Buteau

Pleasure’da anlatıcı koltuğunda Michelle Buteau oturuyor.

3 bölümlük mini belgeselin anlatıcısı Michelle Buteau. Her bir bölüm yaklaşık 50 dakikadan oluşuyor. İlk bölümde bedenlerimiz konu iken ikinci bölümde zihinlerimiz, üçüncü bölümde ise ilişkilerimiz konu ediliyor. Zevkle izleyeceğiniz kısa bir belgesel serisi.

Pleasure

İlk bölüm kadının orgazma giden yolculuğunu konu alıyor.

Belgeselin henüz ilk bölümünde kadınların haz almasına yönelik yanlış bilinenler, ön yargılar ve benzeri birçok kalıp yargı yıkılarak giriş yapılıyor. Orgazm olmak için kullanılabliecek çeşitli yollar da bu bölümde anlatılıyor.

Niharika Desai

Pleasure yapımının yönetmeni Niharika Desai.

Niharika Desai tarafından yönetilen yapımda aslında hazzın ilkelerinin anlaşılmasının haz almaya yardımcı olacağı anlatılıyor. Haz almak için hazzın ilkelerini bilmek gerekir mi dersiniz?

Belgesel farklı kadın katılımcılar ile sürüyor

Belgesel farklı kadın katılımcılar ile sürüyor.

Katılımcıların her biri sorulan sorulara kendi firikleri ile yanıt veriyor ve hazzın ilkeleri konusunda öğrendikleri ile ortaya gerçekten ufuk açan bilgiler çıkıyor. Bu noktada zevk ve orgazm hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bu mini belgesel tam size göre olabilir.

Röportajlar seks eğitmenleri

Röportajlar seks eğitmenleri, bilim insanları ve terapistler ile yapılıyor.

Pleasure belgeselini bu kadar revaçta kılan röportajların yapıldığı insanları da kapsıyor. Bir seks eğitmeni, bilim insanı ve terapist ile seks hakkında görüşmek isteyebilirsiniz. Pleasure hazzın ilkelerini araştırırken alanında uzman kadınların röportajlarına yer veriyor.

Pleasure Netflix

22 Mart 2022’de tüm bölümleri Netflix’te yayınlandı.

Pleasure belgeselinin tüm bölümleri 22 Mart 2022 tarihinde Netflix’te yayınlandı. Netflix üzerinden 3 bölümlük bu kısa belgeseli izleyebilir ve hazzın ilkelerine dair merak edilen birçok soruya yanıt bulabilirsiniz. Özellikle doğru bildiğiniz yanlışları öğrenecek ve bazı tabularınızı yıkmak zorunda kalacaksınız.

Netflix Gözcü Dizisi İle Ekim Ayına Damgasını Vurdu! Korku, Dram ve Dehşet Bir Arada.

Bir Solukta Bitirebileceğiniz En Çok İzlenen Kore Dizileri

Türkiye’de En Çok İzlenen +29 Netflix Dizileri – Netflix Trend Olan Diziler