Polis Bakım ve Yardım Sandığı Kredi

Polis Bakım ve Yardım Sandığı kredi imkanları mevcuttur. POLSAN kısaltması ile bilinen Polis Bakım ve Yardım Sandığı yakın zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da olumlu yorumlar ile bahsedildi. Soylu POLSAN için gelecek vaad ettiğine yönelik açıklamalar yaptı.

1952 yılından bu yana mevcut olan POLSAN Emniyet Teşkilat Kanunu kapsamında yer alan 90. Madde nedeni ile kurulmuştur. POLSAN amacı ikinci bir emeklilik desteği sağlamaktır. Aynı zamanda masrafsız kredi çekme imkanı da POLSAN tarafından sunulan avantajlardan biridir. POLSAN kredisi hakkında merak edilenler, şartlar ve detaylar yazımızda.

Polis bakım ve yardım sandığı kredi

Polsan Bakım ve Yardım Sandığı Giriş Nasıl Yapılır?

Polsan Bakım ve Yardım Sandığı girişi için online işlem yapmanız gerekir. Online olarak kurumun web sitesine giriş yapmak için yukarıda bulunan giriş’e tıklamalısınız.

Linke tıkladıktan sonra POLSAN ana sayfasına ulaşmış olacaksınız. Sisteme giriş yapabilmek için Kullanıcı numarası diğer bir adı ile Sicil numarası ve şifre gerekir.

Sicil numaranızı biliyor ancak daha önce POLSAN’a giriş yapmadıysanız yeni şifre talebi için sicil numarası bilgisini paylaşmanız yeterlidir. Yine açılan sayfada şifremi unuttum ya da yeni şifre talebi seçeneklerine tıklayarak yeni şifre alabilirsiniz.

Polsan Kredi Nedir?

Polsan ortaklarına kredi imkanı sunan bir kuruluştur. Amacı itibariyle bankalardan daha uygun faiz oranları ile ortaklarına kredi imkanı da sunmaktadır. POLSAN tarafından alabileceğiniz başlıca krediler;

  • İhtiyaç kredisi,
  • Konut kredisi,
  • Taşıt kredisi,
  • Aidat karşılığı borçlanma.

Polsan kredileri ihtiyaçlarınıza göre vade ve tutar seçerek alabileceğiniz kredilerdir. Faiz oranlarıbankalara oranla çok daha uygundur. POLSAN kredileri hakkında kredi hesaplama ekranı için linke tıklayabilirsiniz.

Polis bakım ve yardım sandığı kredi
Polsan kredi nedir

POLSAN Kredi Hesaplama

POLSAN kredi hesaplama ekranı ile alabileceğiniz farklı kredilerin faiz oranlarını hesaplayabilirsiniz. Birkaç örnekle açıklamak gerekirse;

  • 300.000 TL kredi için 6 ay ile48 ay arasında vadeli olarak %1.85 faiz oranı ile kredi alınabilmektedir. İhtiyaç kredisi adı altında kefilsiz kredi için bu oran mevcuttur.
  • 300.000 TL kredi için 6 ay ile 48 ay arasında vadeli olarak %1.8 faiz oranı ile kredi alınabilmektedir. Kefilli ihtiyaç kredisi adı altında bu faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz. Vade sayısı ise 6 ay ile 48 ay arasındadır.
  • 1.000.000 TL ipotekli kefilsiz konut kredisi için 60 ay vade ile %1.75 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz. Vade sayısı en az 6 ay en çok 60 aydır.
  • 500.000 TL rehinli kefilli taşıt kredisi için %1.7 faiz oranı ile 6 ay ile 36 ay arasında vade seçenekleri ile kredi çekebilirsiniz.

Polsan’dan Nasıl Çıkılır 2022

Polsan’dan çıkmak için POLSAN’a üyelik silinmesi için başvuruda bulunmak gerekir. Üyeliğinizi silmek için yapacağınız başvuru sonrasında yaklaşık 15 iş günü içerisinde üyelik tamamen silinebilmektedir.

Ortaklığınızı silmek istemezseniz dondurabilirsiniz. Ortaklık dondurma istediğiniz zaman tekrar POLSAN üyesi olabileceğiniz anlamına gelir. Ortaklıktan istifa ederek de doğrudan üyeliğinizi silebilirsiniz.

POLSAN üyelik silme işlemi için doğrudan POLSAN ofislerine gitmek gerekiyor. Online olarak üyelik silme imkanı bulunmamaktadır. POLSAN çıkışı yaptıktan sonra tekrar üye olmanız halinde eski üyeliğinize ait veriler silinmiş olacağından sıfırdan üye olmuş olarak kabul edilirsiniz.

Trafik Polisi Nasıl Olunur Maaşı, Polislerin Maaşı Ne Kadar?

Lise Mezunu Polis Alımı – Sınavsız Alımlar Ne Zaman?

Didim Polis Kampı Fiyatları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥