PTT Kart Şifre Alma

PTT Kart Şifre Alma nasıl yapılır ve PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

PTT kartınızın şifresini almak için 4 farklı yol kullanılmaktadır. Bu yöntemleri aşağıda sırasıyla yazalım;

  • PTT şubelerine giderek şifre alma
  • PTT online şifre alma
  • SMS yöntemi ile şifre alma
  • Çağrı merkezini kullanarak şifre alma

PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim

PTT kartına sahipsiniz ve şifresini unuttunuz, bu durumda şifre alma işlemini baştan tamamlamanız gerekir. Bu durumda yukarda yazdığımız 4 yolu kullanabilirsiniz. PTT kartınızı ilk elinize aldığınız dönemdeki gibi 4 yöntemden birisini yaparak kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu aşamada şifrenizi değiştirmek için PTT’ye ait olan ATM’leri kullanamayacağınızı da unutmayın. Çünkü ATM’ler üzerinden işlem yapabilmek için kartınızı kullanmanız gerekecektir. Şifre oluşturma işlemi kartsız işlemler menüsünde mevcut değildir.

PTT internet bankacılığı şifre alma

PTT internet bankacılığı şifre alma

PTT internet bankacılığını kullanabilmek için öncelikle PTT’den hesap açmanız gerekiyor. Söz konusu hesaba İPÇ hesabı yani posta çeki hesabı deniyor. Hesabınız üzerinden PTT internet bankacılığı şifresini kullanarak istediğiniz zamanda para çekebilir, para yatırabilir veya havale, EFT gibi işlemleri yapabilirsiniz. Hesabınızdaki parayı da PTT ATM’lerinden de çekebilirsiniz. PTT kartınızla alışveriş de yapılabilirsiniz. PTT internet bankacılığı şifrenizi güncellemek ya da almak için gerekli olan bilgilere aşağıda belirteceğiz.

PTT internet bankacılığı şifresi almak için öncelikle bir  PTT hesabı sahibi olmanız gerek. PTT’ye başvuru yaparak hesap açtırdıktan sonra aynı anda internet bankacılığı için şifre de alabilir ya da kendiniz oluşturabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresini aldıktan sonra PTT internet bankacılığına giriş yapabilir ve bütün işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şifrenizi PTT internet bankacılığı giriş sayfasında yer alan “Yeni şifre al” butonuna bastıktan sonra gerekli olan bilgileri doldurduktan sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu