Respect Ne Demek (Respect Cümle Ne Anlama Geliyor)

Birçok İngilizce kelime dilimizde kullanılmaktadır. Kökeni İngilizce olan Respect kelimesinin ne anlama geldiğini birçok kişi merak etmektedir. Karşınızdaki bir insan saygı duyulacak bir harekette bulunduğu zaman respect kelimesini kullanabilirsiniz. Respect ne demek, genellikle dijital ve sosyal platformlarda karşımıza sıkça çıkar. Respect kelimesinin anlamına ve farklı kullanımlarına gelin birlikte bir bakalım.

  • Respect kelimesinin dilimizde karşılığı saygı veya saygı göstermek anlamına gelir. İki kişi karşılıklı olarak birbirlerine olan saygısını göstermek için kullanılan kelimelerden biridir.

Respect kelimesini kullanabileceğiniz örnek cümlelerden birisi şu şekildedir;

  • You have to respect your father. (Babana saygı göstermek zorundasın)

Past Continuous Ne Demek

Rapte Respect Ne Demek

Ülkemizde ve dünyada birçok müzik türü bulunmaktadır. Müzik türleri arasında rap vardır. Rapte karşımıza birçok kelime ve kavram çıkmaktadır. Rapte en çok kullanılan kelimelerden biri diss olmaktadır. Rap müziğinin doğasında olan diss başka grupların veya sanatçının taşlandığı ve ince göndermeler yapıldığı parçalara verilen isimdir. Bazı zamanlar ağır küfür ve ağır cümlelerde kullanılmaktadır. Rap müzik türünde karşımıza gelen respect ne anlama gelir bir bakalım.

  • Rap müzik türünde respect atmak karşı tarafa gösterilen saygı anlamına gelir. Diss kelimesinin Disrespect kelimesinden geldiğini de söyleyen kişiler vardır. Diss kelimesinin olumsuzu olarak karşımıza çıkar. Respect için özel parçalar yapılmaz sadece rapte şarkı içerisinde kendine bir yer bulmaktadır.

Respectful Ne Demek

İngilizce kelimelerden biri respectful olmaktadır. Respectful kelimesinin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız sizler için yazımızda derledik. Respectful kelimesinin birçok anlamı vardır. Bu anlamlardan bir tanesi saygılıdır. Diğer anlamları ise şu şekildedir;

  • Respectful kelimesi saygılı, hürmetkar, hatır sayan, riayet eden anlamlarına gelir ve cümle içerisinde sıkça kullanılmaktadır.
Big Respect Ne Demek

Big Respect Ne Demek

İngilizcede güncel olarak kullanılan ve yaygın kelimelerden birisi big respect olmaktadır. Bu kelime sosyal medya platformlarında ve oyunlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Big respect dediğimiz kavram büyük saygı anlamlarına gelmektedir. İki kişinin birbirlerine gösterdiği saygıyı ifade etmek için kullanılan kelimelerden biridir.

  • Bir kişi ülkeye veya topluma karşı gösterdiği saygıyı ifade etmektedir.

Respected Ne Demek

Ülkemizde internet ortamında karşı karşıya kaldığımız İngilizce kelimelerden birisi respected olmaktadır. Respected kelimesinin anlamını ve kullanım şeklini merak ediyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.

  • Respect kelimesi saygın anlamına gelir. Diğer anlamları ise itibarlı ve hatırı sayılır olarak kullanmaktadır.

Respect kelimesine örnek verecek olursa şu şekildedir;

  • Murat is the most respected person I have met in my life. (Murat hayatımda tanıdığım en saygın kişidir.)

No Respect Ne Demek

İngilizcede birçok farklı kelime dilimizde kullanılmaktadır. İngilizcede kullanılan no respect kelimesinin anlamını birçok kişi merak etmektedir. No respect kelimesi saygı duyulmayan kişiler için kullanılmaktadır. No respect kelimesinin anlamı şu şekildedir;

  • No respect saygı yok anlamının karşılığıdır. Saygı göstermek istemediğiniz ya da saygı duymadığınız insanlar için kullanılmaktadır.

Zargana Ne Demek, Zargana İnsan Kime Denir

Count Ne Demek, On Me ve Counting Anlamı

Sinkaflı Küfür Ne Demek? Sinkaf Cümle Örnekleri

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu