Sabri Doğan kimdir, ne iş yapar, medeni durumu ve benzeri sorular oldukça yoğun şekilde araştırılıyor. Sabri Doğan Arda Turan’ın sevgilisi olan Aslıhan Doğan’nın babasıdır. İkilinin düğün ve evlilik düşünceleri ortaya şıkınca herkes Aslıhan Doğan’ın babası kimdir diye araştırmaya başladı. Sabri Doğan vergi borcu nedeniyle yurt dışı yasağı getirilmesine rağmen yurt dışına çıkarken yakalanıp cezaevine götürülen bir iş adamıdır. Ancak cezası dolup tahliye edildi.

Sabri Doğan Kimdir Ne İş Yapar?

Sabri Doğan

Sabri Doğan kimdir ne iş yapar sorusuna iş adamı şeklinde yanıt verebiliriz. Arda Turan’ın sevgilisi Aslıhan Doğan’ın babası olarak gündeme geldi. Ünlü tekstilci olan Doğan 2000 yılında borç batağı nedeniyle Dedeman Otel’de kalırken 11. Kattan atlayarak intihar girişiminde bulunmuştur. Ardından hakkındaki davalara rağmen yurt dışı çıkış yasağını ezmeye çalıştığı için de tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Sabri Doğan Nerenin Sahibi?

Sabri Doğan nerenin sahibi; Doğan Kumaşçılık firmasının sahibidir. Eşi Güler Doğan modelistlik ve stilistlik eğitimini tamamladıktan sonra eşinin firmasında çalışmaya başlamıştır. Tekstil sektöründe isimleri yoğun olarak anılan çift en son borç. Batağıyla birlikte çeşitli davalar ve intihar teşebbüsleriyle gündeme gelmişti.

Sabri Doğan Nasıl Kurtuldu?

Sabri Doğan

Sabri Doğan nasıl kurtuldu; bir otelin 11. Katından atlayarak hastaneye kaldırıldı. Sabri Doğan intihar sonrası yaptığı açıklamada yoğun spor geçmişi olduğunu ve bu nedenle atlamanın spor gibi bir etki yarattığını ifade etmişti. Atlarken bu bilinçle atlamasa da refleks olarak geliştiğini ve bu nedenle de intiharının tam başarılı olamadığını vurguluyor.

Sabri Doğan Neden Hapse Girdi?

Sabri Doğan neden hapse girdi; tekstil sektöründe kumaş firması olan Doğan yoğun vergi borçları nedeniyle yurt dışı yasağına tabiydi. Nitekim bu yasağa rağmen ülkeden çıkmaya çalışırken yakalanıp tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Nitekim daha sonra tahliye edilerek serbest bırakıldı.

Sabri Doğan Serveti

Sabri Doğan serveti kimse tarafından bilinmiyor. İntihar girişimleri, vergi borçları ile daha sık gündeme gelen ünlü iş adamı battığı için herhangi bir serveti olduğu da düşünülmüyor. Nitekim kızı Aslına Doğan ünlü futbolcu Arda Turan ile hayatını babasının rızasıyla birleştirerek evlendi.

Sabri Doğan İntiharı

Sabri Doğan intiharı 2000 yılında Deleman Otelin 11. Katından aşağıya atlamasıyla gerçekleştir. Doğan vergi borçları ve adına açılan sayısız dava nedeniyle ağır depresyona girdiğini ve bu nedenle de çözümü intiharda bulduğunu açıklamıştı. Nitekim intihar girişimi başarısız olup kaçmaya çalışırken hapse girmesiyle son buldu.

Sabri Doğan Tekstil

Sabri Doğan tekstil sektöründe Doğan Kumaşçılık firmasıyla yer alıyordu. Modacı ve stilist olan eşi de aile firmasında çalışmaya başladı. Nitekim tekstil sektöründe başarılı olamayıp battı. Bunun üzerine vergi borçlarından ötürü yurt dışı yasağı ve alacaklılarının açtığı davalar nedeniyle ağır depresyona girerek başarısız bir intihar girişiminde bulundu.

Sabri Doğan şimdi ne yapıyor?

Sabri Doğan şimdi ne yapıyor sorusu son dönemde en merak edilen sorulardan biri olarak yansıyor. Özellikle de kızının Arda Turan ile evli olmasından sonra Doğan hakkında araştırmalar daha da yoğun hale geldi. Doğan’ın hala tekstil sektöründe yer aldığı görülüyor. Kumaşçılık üzerine olan aile firmasını stilist olan eşiyle birlikte yönetmeye devam ediyor.

ARMADIO DESIGN

ARMADIO DESIGN firması Sabri Doğan’ın kızı olan Aslıhan Doğan’a aittir. Ünlü futbolcu Arda Turan ile evlendikten sonra ARMADIO DESIGN markasını kurarak aktif şekilde tekstil sektörüne giriş yaparak kadınlara özel parçaları satışa sunmaya başladı. Arda Turan ile ortak yönettiği firması hala çalışmaya devam ediyor. Marka üst segment tasarım kadın kıyafetlerini satışa sunuyor.

Güler Doğan Kimdir?

Güler Doğan kimdir; 1960 yılında dünyaya gelen Güler Doğan ünlü tekstilci Sabri Doğan’ın eşidir. Güler Doğan modelistlik ve stilistlik eğitimini tamamlayarak eşinin açtığı Doğan Kumaşçılık firmasında çalışmaya başlamıştır.  Şirket batana kadar uzun yıllar çalışmaya devam ederek David People ve Aprido markalarının tasarım ve proje koordinatörlüğünü yapmaya devam etmiştir.

Sabri Doğan Öldü Mü?

Sabri Doğan öldü mü sorusu özellikle 2000’li yıllarda giriştiği intihardan sonra sıkça araştırılmaya başladı. Sabri Doğan batarak ağır depresyon neticesinde intihar girişiminde bulunsa da ölmedi. Bu girişimin ardından yurt dışı çıkış yasağına rağmen yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalanarak tutuklanmıştı. Ancak yakın bir dönemde ise cezası bittiği için tahliye edildi.


Daha fazla ilgili içerik;