Şafak Duran Kimdir? İBB Ne Zaman İşe Başladı?

Şafak Duran kimdir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Şafak Duran ne zaman işe girdi ve Şafak Duran nereli işte detaylar.

Şafak Duran İBB’de sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan ancak yakın zamanda PKK ile ilişkisi bulunması nedeni ile gözaltına alınan bir şüphelidir. 2016 yılında çekilmiş olan PKK kamplarındaki resimlerinin ortaya çıkması ile Şafak Duran’ın gözaltına alındığı bilinmektedir.

İBB’de çalıştığı bilinen ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından PKK ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen Şafak Duran şu an gözaltındadır. Kendisinin sorgusu bitmesi sonrasında hakkında karar verilmek üzere adli süreç devam edecektir.

Selçuk Tepeli Kimdir

Şafak Duran Ne Zaman İşe Girdi

Şafak Duran İBB(İstanbul Büyükşehir Belediyesi) kurumunda 11 aydır çalışmaktaydı. Kendisinin terör örgütü PKK ile yakından ilişkili olduğuna dair fotoğraflar ortaya çıkması sonrasında gözaltına alınan Şafak Duran’ın 11 aydır İBB’de çalıştığı bilinmektedir.

Şafak Duran gözaltına alındığında kendisi İBB’de çalışıyordu. Belediye binasında gözaltına alınan ve hala sorgusu devam eden Duran’ın terör örgütüne dahil olmak ve benzeri şüpheler ile alındığı biliniyor. Kendisinin ortaya çıkan fotoğraflarında silahlı ve örgütle birlikte fotoğrafları da bulunuyor.

Şafak Duran Nereli

Şafak Duran 1992 yılında İstanbul, Kadıköy’de doğduğu bilinmektedir. İBB’de sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmaktadır. Çalışma süreci ise gözaltına alınması ile birlikte askıya alınmıştır. 2016 yılında Şırnak’ta bulunan PKK terör örgütünün üyeleri ile çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıkması nedeni ile gözaltına alınmıştır.

Şafak Duran ve diğer tüm İBB çalışanları hakkında araştırma yapılmaya başlanmasının ana nedeni ise Süleyman Soylu’nun iddiasıdır. Süleyman Soylu İçişleri Bakanı olarak görev yapmaktadır. Bütçe görüşmeleri sürerken kendisi tarafından İBB’deki çalışanlardan tam 557 tanesinin PKK ile bağlantılı olduğu görüşü ortaya atıldı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından araştırmalar başladı. Şafak Duran ise araştırmaların sonunda ilk gözaltına alınan isim oldu.

Şafak Duran Instagram

Şafak Duran Instagram platformunda da araştırılan bir isimdir. Kendisinin silahlı ve PKK örgütü ile birlikte olan görselleri Instagram hesabında bulunmamaktadır. Instagram hesabında oldukça normal bir görüntü sunan Şafak Duran’ın 2016 yılında çekilmiş olan fotoğrafları görenleri şaşırttı.

İBB’de çalışması nedeni ile daha çok tepki toplayan Şafak Duran’ın 11 aydır çalıştığı bilinmektedir. İBB içerisinde başka terör örgütü bağlantısı bulunan şüpheliler olduğu da Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile sabittir.

Genç Osman Kimdir

Hande Sarıoğlu Kimdir

Ece Ronay Tiktok Kimdir

Serenay Sarıkaya Resimleri

Çağla Altunkaya Acun Nasıl Tanıştı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥