Sanko gıda yardımı başvurusu doğrudan SANKO vakfına yapılmaktadır. Gıda yardımı genellikle Ramazan aylarında erzak yardımı şeklinde yapılıyor. Gıda yardımının detaylarına ilişkin merak edilenler, yardım başvurusu, burs başvuru yapma yolları yazımızda.

Sanko tarafından verilen gıda yardımından faydalanmak için Ramazan ayından hemen öncesinde gıda yardımı başvurusunu vakfa yapabilirsiniz. Gıda yardımı muhtaç olan ailelerin başvurularının olumlu sonuçlanması ile yapılıyor.

Sanko Vakfı Kimin?

Sanko Vakfı Kimin

Sanko Vakfı, Sanko Holding bünyesinde kurulmuş olan bir vakıftır. Holding kurucusu Sani Konukoğlu olarak bilinmektedir. Sanko Holding bünyesinde önemli isimler arasında yönetim kurulu başkanı olan Adil Sani Konukoğlu ve onursal başkan olan Abdulkadir Konukoğlu bulunmaktadır.

Sanko vakfı Konukoğlu ailesi tarafından 1989 yılında kurulmuş olan bir vakıftır. Vakfın genel ilgi alanı eğitim ve sağlık konularındaki hizmetlerdir. Vakıf bünyesinde kazanılan gelirin çok büyük bir kısmı ise ilgili yerlere bağış yapılıyor.

Sanko vakfının kuruluş yeri Gaziantep olarak bilinmektedir. Holding bünyesinde kurulan vakfın ana destekçisi de yine Sanko Holding olarak biliniyor. Sanko Vakfı tarafından yapılan gıda yardımına ilişkin detaylar için okumaya devam edebilirsiniz.

SANKO Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

SANKO Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

SANKO gıda yardımı başvurusu sorgulama işlemlerini doğrudan aşağıdaki iletişim bilgilerini arayarak yapabilirsiniz. SANKO gıda yardımları için başvurular dönemsel olarak açıldığından her zaman başvuru yapmak mümkün olmayabilir. SANKO Gıda yardımı başvurusu;

  • Sanko yardımları için vakfın web sitesine gidin.
  • Web sitesi menüsünde yer alan faaliyetler seçeneğine tıklayın.
  • Başvurular bölümüne gidin.
  • Başvuru numaranız yardımı ile başvurunuzu sorgulayabilir ya da yeni başvuru yapabilirsiniz.

Başvuruların sonuçlanması yaklaşık 30 günlük süre içinde gerçekleşmektedir. Başvurunuzun durumunu aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden arayarak kontrol edebilirsiniz.

SANKO Yardım Numarası

SANKO yardım numarası, gıda yardımı almaya hak kazanan ihtiyaç sahibi ailelere verilen bir numaradır. Yardım numarası başvuru sonrasında veriliyor. Yardım numarasına sahip olan tüm vatandaşlar yardımlardan düzenli olarak faydalanabilir.

SANKO yardımları dönemsel olarak yapılmaktadır. Öğrenciler için eğitim bursları eğitim dönemi boyunca veriliyor. İhtiyaç sahibi aileler için ise gıda yardımı almaya hak kazanmaları halinde yardım numarası tahsis edilmektedir.

SANKO Bulgur Simit Yardımı

SANKO Bulgur Simit Yardımı

SANKO bulgur simit yardımı asıl adı ile gıda yardımıdır. Gıda yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler başvuru sonrasında yardımdan faydalanabilirler. Bulgur simit yardımı kuru gıda yardımıdır.

Kuru gıda yardımı SANKO tarafından Ramazan ayından önce birkaç kez de verilen bir yardımdır. Yardımın detayları başvuru ekranları açıldığında netleşiyor.

SANKO Gıda Yardımı Numarası

SANKO gıda yardımı numarası doğrudan yardım almaya hak kazanan vatandaşlara verilmektedir. Bu numara ile gıda yardımı dağıtıldığı her seferde yardımdan faydalanılabilmektedir. Gıda yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler yardım numaraları ile düzenli yardım alabilirler.

SANKO Vakfı tarafından verilen gıda yardımları dönemsel olarak yinelenebiliyor. Yardımlar hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki iletişim numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz. SANKO İletişim numaraları;

  • Telefon numarası; 0342 211 33 91
  • Faks numarası; 0342 211 39 53
  • SANKO e-posta adresi; vakif@sanko.com.tr
  • SANKO web sitesi adresi; www.sankovakif.com

Devletten gıda yardımı nasıl alınır?

Devletten gıda yardımı almak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapmalıdır. Başvurusu kabul edilen adayların gıda yardımları adreslerine düzenli olarak yapılmaktadır.

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Gıda yardımını devletten almak istiyorsanız e-devlet üzerinden arama bölümüne gıda yardımı yazmalısınız. Karşınıza gelen sonuç ekranında gıda yardımı başvuru formunu doldurarak yardım almak için başvuru yapabilirsiniz.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu

Sosyal Yardım Kabul Edildi Ne Zaman Yatar | Ayın Kaçında Yatıyor?

1000 TL Yardım Sorgulama e-devlet – Kimler Alabilir?