Adana Seyhan belediyesi yardım başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Seyhan Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi, gıda, yakacak ve barınma gibi türlü yardımlar sunuyor. Bu sosyal yardımlardan faydalanmak isteyenler sosyal yardım başvuru formunu doldurmalıdır. Hızlıca başvuru adımlarını aktaralım;

  • Seyhan Belediyesi resmi web sitesine erişim sağlayın.
  • Ana sayfada yer alan ‘’sosyal yardım başvurusu’’ alanına tıklayın.
  • Karşınıza ön kayıt başvuru formu çıkacaktır.
  • Bu formda sizden talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
  • Son adımda başvuru yap kısmına tıklayarak başvuru adımlarını tamamlayın.

Dolduracağınız bu form direk ön başvuru niteliği taşır. Yapılan değerlendirme sonucunda en kısa süre içinde size sonuç için geri dönüş yapılacaktır.

Seyhan Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Seyhan Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Seyhan belediyesi yardım kartı başvuru işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Yardım kartına ‘’Halk Kart’’ adı veriliyor. Halk kart başvurusu yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Seyhan Belediyesi resmi web sitesine erişim sağlayın.
  • Ana sayfada yer alan ‘’halk kart’’ kısmına tıklayın.
  • İster ön başvuru şeklinde başvurunuzu yapın. İster doğrudan belediyeye giderek başvuru adımlarınızı tamamlayın.

Yaptığınız başvurudan sonra saha ekibi adresinizi ziyaret ederek değerlendirme yapar. Eğer değerlendirmeye uygun görülürseniz halk kartınız çıkarılarak size teslim edilir.

Seyhan Halk Kart Kimlere Verilir?

Seyhan halk kart kimlere verilir sorusu vatandaşların aklını kurcalıyor. Halk kart ön ödemeli bir kart seçeneğidir. Seyhan sınırları içerisinde ikamet eden dar gelirli vatandaşlara verilir. Bu kartın hedefi sadece dar gelirli vatandaşlar değil aynı zamanda küçük esnaftır. Küçük esnafın kalkınmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen bu kart projesine ihtiyaç sahibi tüm Seyhan vatandaşları başvuru yapabilir.

Seyhan Belediyesi Erzak yardımı

Seyhan Belediyesi Erzak yardımı

Seyhan belediyesi erzak yardımı ve diğer tüm yardım seçenekleri için başvurunuzu online olarak yapmanız gerekiyor. Seyhan belediyesinin resmi web sitesinde yer alan ön başvuru formuna erişerek doldurun. Bu kayıt formu ön başvuru niteliğindedir. Ön başvurunuz onaylanınca size telefonla geri bildirim yapılır. Başvuru linki ise; https://ybs.seyhan.bel.tr/SeyhanYBS/web/SyInternetBasvuruGiris

Seyhan halk kart ne kadar?

Seyhan halk kart aylık belgelenebilir geliri 700 TL altında olan vatandaşlara verilen yardım kartıdır. Bu karta aile gelir durumuna göre para yatırılıyor. 100 TL işle 600 TL arasında, gelir durumuna bağlı olarak düzenli bakiye yüklenir.

Halk kart nasıl kullanılır?

Seyhan belediyesi tarafından hayata geçirilen halk kart ön ödemeli bir karttır. Bu karta her ay düzenli nakit para aktarılır. Aktarılan bu para sadece anlaşmalı iş yerlerinde kullanılabiliyor. Bu anlaşmalı iş yerleri ise genel olarak küçük esnafı kapsıyor.

1000 TL Yardım Sorgulama e-devlet – Kimler Alabilir?

E-Devlet Ev Hanımlarına 1000 TL Yardım Başvurusu

Kızılay 450 TL Yardım Başvurusu – E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu