Sevgilimle imam nikahı kıydık diyen kişiler, İslam dininin kuralları gereğince, dinsel nikah kıyarak birliktelik yaşayan kişilerdir. İmam nikahı, bir imam tarafından kıyılan ve çiftlerin birbirini Allah’ın huzurunda kabul etmelerini sağlayan nikahtır.

Zina Yapmamak İçin İmam Nikahı Kıydırmak

İslam dini, bir kadın ile bir erkeğin birbirlerini eş olarak kabul etmeden cinsel birliktelik yaşıyor olmalarını zina olarak görür. Bu durum, İslam dinine inanan Müslümanların, partnerleri ile birliktelik yaşamak istediklerinde günaha girdiklerini düşünmelerini sağlar.

Zina yapmamak için imam nikahı kıymak ise bu noktada bazı çiftlerin başvurduğu bir yöntemdir. Ancak yalnızca tensel bir yakınlaşma yaşamak için dini nikah kıymanın mantıklı olduğu söylenmez. Bunun yanı sıra, dini nikahın kabul görülmesinin bazı şartları bulunur.

Bu şartlardan ilki ve en önemlisi, çiftlerin hayatlarına eş olarak devam etmeleri ve bunu çevrelerine duyurmalarıdır. Eşler ise birbirinden ayrı kalmadan yaşamalıdır. Yani imam nikahı kıydıktan sonra sevgililik durumuna devam edilmesi, dini nikahı geçersiz kılacaktır.

Sevgilimle İmam Nikahı Kıymak İstiyoruz

Sevgilimle i̇mam nikahı kıymak i̇stiyoruz

Sevgilimle imam nikahı kıymak istiyoruz diyen bir kişinin, kıymak istediği imam nikahının dinen geçerli olması için sevgilisi ile resmi nikah da kıyması gerekir. Sevgililik döneminde çeşitli sebepler yakınlaşmaya engel olduğu için imam nikahı kıymak istemek mantıklı ya da doğru değildir. İmam nikahı ancak çiftler birbirlerine eş olurlarsa geçerli olacaktır.

Evli Bir Erkeğin Başka Kadına İmam Nikahı Kıyması

Evli bir erkeğin başka kadına imam nikahı yapması internet üzerinde sıklıkla araştırılan bir konu haline gelmiştir. İslam dinine inanan Müslümanlar, bu dinin kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’de bir erkeğin dini olarak birden fazla nikah yapmasının yazılı olduğunu görmektedir.

Erkek Arkadaşım İmam Nikahı İstiyor

Erkek arkadaşım imam nikahı istiyor diyorsanız, bu durumda yapmanız gereken şey, resmi olarak da nikah kıymaktır. Reşit olan bireyler resmi nikahın ardından imam nikahı kıyarak, dini olarak da birbirlerini eş olarak kabul eder.

Resmi Nikah Olmadan İmam Nikahı Kıyılır mı?

Resmi nikah olmadan imam nikahı kıyılır mı sorusuna verilmesi gereken yanıt, bu gibi bir durumda imam nikahının geçersiz olabileceğidir. İmam nikahının ardından çiftler birbirlerine karşı olan eşlik görevlerini yerine getirmek ile yükümlü olur.

İmam Nikahı Ne İçin Gereklidir?

İmam nikahı, çiftlerin birbirlerini Allah katında da eş olarak kabul etmelerini sağlar. Bunun yanı sıra kadını boşanma durumunda maddi olarak güvenceye alır.

İmam Nikahı Yasal mıdır?

Dini nikahı yasal ve zorunlu bir uygulama değildir. Müslümanlar tarafından tercih edilmektedir.

Nikah Tazeleme Duası – Tevbe istiğfar iman tazeleme

10 Saniyede Kabul Olan Dua – Anında Kabul Olmuş Denenmiş Dualar

Evlenen Çiftlere 73 Bin TL Yardım – Hangi Çiftler Alabilir?

/ 5.

Share.

Comments are closed.