Sezaryen Sonrası Göbek Nasıl Gider 2022

Sezaryen sonrası göbek nasıl gider 2022 hakkında detaylı bilgilendriyoruz. Doğumdan sonra göbek nasıl gider işte detaylar.

Sezaryen sonrası göbek nasıl gider 2022, sezaryen ile doğum yapan tüm kadınların en çok derdi göbeklerden kurtulmak oluyor. Sizler için birkaç öneri sunucaz. Artık gebelik doğum sonra göbek derdini düşünmeye son.

  • En sağlıklı ve en etkili yol olarak ilk başta fiziksel egzersizdir. Spor salonuna gitmeyi ve ağır bir egzersiz kullanmayı sakin düşünmeyin. Hafif egzersizler sizin için en mantıklı çözüm olacaktır.
  • İkinci olarak yapabileceğiniz ise beslenme şekline dikkat etmektir. Doğumdan sonraki 6 hafta sizin için çok önemlidir.
  • Kefir ve yoğurt sizin için bir diğer önerim olacaktır. Bağırsakların normal çalışma seyrine dönmesi zaman alabilir bundan kaynaklı oluşabilecek olumsuz etkileri kefir ve yoğurtla kaldırabilirsiniz.

Doğumdan Sonra Göbek Nasıl Gider

Doğumdan Sonra Göbek Nasıl Gider İki can taşıyan annelerin genel olarak sorunu doğumdan sonrası oluşan göbek derdi oluyor. Doğum yapan anneler için birkaç önerdi de bulunacağım.

  • Taze ve kuru meyveleri tercih etmeniz hem şeker ihtiyacınızı karşılayacaktır. Doğum öncesi yaparsanız hem formunuz hem de sağlığınızı koruma altına almış olursunuz.
  • 4 tane lahana yaprağı, 1 demet taze maydanoz, 1 tane sulu limon, yarım litre su ile yapabileceğiniz bir karışım size faydalı olacaktır. Bu karışımı su güzelce kaynatıp sonra lahana yapraklarını ekleyin. 3 dakika kaynattıktan sonra maydanozları da 3 dk. boyunca kaynatın. Soğumaya bıraktıktan sonra günde 2 defa için. Bu uygulamayı sadece 3 hafta uygulayın.
  • Karnabahar, Brokoli ve yumurta gibi yiyecekler göbek eritmeniz konusunda size çokça fayda sağlayacaktır.
  • Sıvı tüketimi bu konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sıvı ciltteki çatlakları ve sarkmasını önleyecektir.
Sezaryen Sonrası Göbek Ne Zaman Gider
Sezaryen Sonrası Göbek Ne Zaman Gider

Sezaryen Sonrası Göbek Ne Zaman Gider

Sezaryen sonrası göbek ne zaman gider, Sezaryen sonrası kadınların en çok merak ettiği konu göbek ne zaman gider oluyor. Ama maalesef böyle bir vakit ve zaman yoktur. Kadınlarımızın spora yapmasına, beslenmesine göre bu durum değişebilir. Dikkat edilmemesi halinde maalesef hiçbir zaman gitmeyecektir.

20 Haftalik Gebelik Kac Aylik Oluyo

Gebelik Hesaplama 2022

Çin Takvimi Hesaplama

Hamilelikte Kabızlık Nasıl Geçer

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu