Shiba Coin metaverse projesi hakkında detaylar belli oldu. Shiba Metaverse nedir ve Shiba arsa nasıl alınır işte detayları.

Geçtiğimiz günlerde ShibArmy tarafından resmi Twittter hesabından yeni projelerin geleceği ile ilgili açıklama yapılmıştı. Yeni projenin ise 30 Mart’ta duyurulacağı bildirildi. Beklenen haber sonunda geldi ve Shiba Coin metaverse dünyasına adım artığını resmi olarak duyurdu. Yatırımcıları oldukça heyecanlandıran bu gelişmeyle ilgili detaylar haberimizde…

Shiba Metaverse Nedir?

Shib metaverse tanımına geçmeden önce Shiba ve metaverse kavramları hakkında bilgi verelim. Shiba Inu oldukça maceracı, cesur, ailesine sadık ve sevecen bir köpektir. Kendinden emin olan bu canlının genellikle her şey hakkında fikirleri vardır. Metaverse ise meta ve evren kavramlarının bir araya gelmesiyle oluşmuş sanal gerçeklik dünyası anlamına gelir. Dünyaların ötesinde olan bu kavram son zamanlarda hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.

Her geçen gün gelişen ve oldukça güçlü bir topluluğa ulaşan metaverse projelerine Shiba tarafından bir yenisi daha eklendi. Shiba Inu köpeği metaverse evrenine taşınacak ve kullanıcılarına burada çeşitli maceralarda eşlik edecek.

Shiba Coin, Shiba ekosisteminin tamamında kullanılmaya devam edecek bir coindir. Metaverse projesinde ise ekosistemde bulunan Shib, Bone ve Leash coinler kullanılacak. Bu projeyle birlikte büyük ortalıklar kurulacağı ve projenin çok daha fazla yatırımcıyı çekeceği tahmin ediliyor.

Shiba Coin Geleceği – Shiba Coin Projesi Son Dakika

Shiba Coin Metaverse Resmi İnternet Sitesi Devreye Giriyor

Metaverse projesi ile birlikte bu projenin kullanılacağı yeni bir internet sitesinin geliştirildiği de ShibArmy tarafından açıklandı. Buna göre SHIB.io adında bir internet sitesi aktif hale getirilecek. Bu sitede hem metaverse hem mevcut projeler hem de gelecekte yapılacak olan projeler yer alacak.

Bu internet sitesi metaverse projesi başlamadan önce, ilerleyen günlerde devreye alınacak. Kullanıcılar bu sitede varlıklarını kilitleyebilecek ve metaverse etikliğine katılma imkânı elde edecek.

Shiba Metaverse Arsa ve Haritalar Olacak

Shiba Metaverse Arsa ve Haritalar Olacak

Metaverse projesiyle büyük bir adım atan Shiba platformu, bu evrende araziler satın alınmasını ve geliştirilmesini de sağlayacak. Toplam metaverse alanı 100 bin 595 araziden oluşacak ve her bir arsa, heyecan verici yeniliklerle dolu olacak.

Bu evrende caddeler, bulvarlar ve merkezler halka açık alanlar olduğu için kilitli kalacak. Bunların dışında kalan tüm araziler satın alınabilecek. Araziler kademeli olarak satışa çıkarılacak. İlk etapta 36.431 arazinin kilidi açılacak ve kullanıcılara sunulacak. Bu araziler 4 farklı bölüm üzerinde bulunacak. Bu bölümler;

  • Büyüme bölgesi
  • Savunma bölgesi
  • Para birimleri bölgesi
  • Teknoloji bölgesi olarak adlandırılacak.

Shib metaverse evreninde arazilerin değeri, bulundukları konuma göre belirlenecek. Bu konumlarda bazı stratejik geliştirimeler yapılabilecek ve kazançlar arttırılacak. Kullanıcıların bu geliştirmeler için kademe atlaması gerekecek. Kademler 1-4 arasında olacak.

Metaverse evreninde yapılacak ödeme işlemleri için ETH kullanılacak. Bunun nedeni ise ekibin stabil coinlerle satın alınabilen bir coin kullanmak istemesi. Kendi belirteçlerini bozdurmak ve kullanmak istemeyen bu ekip, metaverse evreninde tüm işlemler ve ödemeler için ETH kullanılacağını duyurdu.

Shiba Metaverse Arsa ve Haritalar Olacak

Shiba Metaverse’de Arsa Satın Alanlar Neler Kazanacak?

Shiba Coin ekibi tarafından 2022 yılının geliştirmelerle dolu bir yıl ocağı açıklandı. Özellikle Layer 2 yani katman 2 çözümü getirilecek ve Shibarium gibi yeni uygulamalar kullanılmaya başlanacak. Ayrıca Shib metaverse alanı daha fazla genişletebilecek ve kullanıcılara yeni yatırım fırsatları sunulması amacıyla Shiba ekosisteminin stabil coini olan SHI üretilecek.

Bütün bu gelişmelere önceden erişebilmek amacıyla kullanıcıların metaverse alanında arazi satın almaları teşvik ediliyor. Kullanıcılar bu evrenden arazi satın alarak geliştirecek olan projelerde kısa, orta ve uzun vadede farklı kazançlar elde edecek. Pasif gelir, oyun içi kaynakları toplama ve çeşitli ödülleri kazanma imkanları sunulacak.

Ayrıca arazi satın alan kişiler kendi projelerini oluşturma ve bunları yönetebilecekleri bir alana sahip olma imkanı da elde edecekler. Bunlarla birlikte arazi sahiplerine ilerleyen aşamalarda ve yakın gelecekte yayınlanacak olan ayrıcalıkların erişimi de sağlanacak.

MANA Coin Geleceği – Decentraland (MANA) Coin Yorum

Gala Coin Geleceği – Gala Coin Yorum Forum

Comments are closed.