Spotify karışık çalma nasıl kapatılır araştırmasını yapan birçok kişi var. En kolay adımlarla karışık çalmayı kapatabilirsiniz.

Müzik dinleme platformu olan Spotify binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Spotify müzik deneyiminizi daha fazla arttırmak için karışık çalma özelliğini kullanıyor. Böylece yeni ve trend olan şarkıları da dinleme fırsatına sahip oluyorsunuz. Ancak bu özelliği sevmeyen ve kapatmak isteyen kullanıcılar var. Karışık çalmayı kapatmak için Spotify Premium üyesi olmanız gerekir. Premium sayesinde Spotify takipçi çıkarma, kullanıcı adı değiştirme gibi birçok özellikten yararlanabilirsiniz. Eğer üye değilseniz maalesef karışık çalmayı kapatamazsınız. Premium özelliğine sahipseniz karışık çalmayı şu adımlarla kapatabilirsiniz.

  • Şarkıyı açtığınız zaman ekranın altında yer alan şu anda çalan seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda karışık çal simgesine tıklayarak devre dışı bırakın.
  • İşte basit adımlarla karışık çalmayı bu şekilde kapatabilirsiniz.

Spotify Karışık Çalma Kapanmıyor

Spotify Karışık Çalma Kapanmıyor

Spotify müzik dinleme platformunu kullanan birçok kişi karışık çalma özelliğini kapatmak istiyor. Kapatma işlemini gerçekleştirse de bazı sorunlarla karşı karşıya kalan kullanıcılar var. Kapatma işlemi için Spotify Premium üyesi değilseniz maalesef bu özelliği kapatamazsınız.

Spotify Premium üyesiyseniz şarkının alt kısmında karışık çalma simgesini göreceksiniz. Bu simgeye tıkladığınız zaman simgenin gri renge dönüşmesi gerekir. Eğer yeşil renkteyse karışık çalma hala aktiftir. Simgenin üzerine sadece bir kere dokunarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Spotify Akıllı Mix Nedir

Akıllı mix özelliği ile uygulamayı kullanan kişilerin müzik deneyimi daha güzel hale gelmesi amaçlanmıştır. Bunun için şarkı sözleri paylaşılması, karışık çalma özelliğinin açılması gibi birçok özelliğe erişim sağlayabilirsiniz. Karışık çal özelliğine benzeyen bu özellik sayesinde müzik keyfinizi ikiye katlayın. Akıllı Mix özelliği çalma listesi, albüm ya da sanatçıyı karışık dinlemeye başladığınız zaman zevkinize uygun bazı şarkıları listeye eklemeye başlar. Akıllı Mix aktif etmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Dinlemek istediğiniz şarkının alt kısmında menü seçeneklerini göreceksiniz.
  • Buradan karışık çalma simgesinin üzerine tıklayın.
  • Karışık çalma simgesi farklı sembollere dönüşmeye başlayacaktır.
  • Eğer yeşil ve nokta halinde görülüyorsa karışık çalma özelliğini açtığınız anlamına gelir.
  • Ancak simge yeşil, sağ ve sol kısımlarında +, – işaretlerini görüyorsanız akıllı mix açık olduğunu görebilirsiniz.

Spotify karışık çalma özelliği hakkında sorularınız, görüşleriniz ve fikirleriniz varsa yorum bölümüne yazarak bizlere iletebilirsiniz.