Son zamanlarda Suriye cipsi nasıl yapılır sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Suriye cipsi hakkında merak edilen tüm gerçekleri yazımızda bulabilirsiniz.  

Son zamanlarda evde yapılan ve görüntüsüyle birçok kişi tarafından merak edilen Suriye cipsini evde kendiniz yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça az malzemeyle yapılan Suriye cipsinin içerisinde kullanmanız gereken malzemeler şu şekildedir; 

  • 1 tabak Suriye cipsi, 
  • Çay bardağının yarısı kadar sıvı yağ, 
  • Tatlı cips için pudra şekeri, 
  • Tuzlu cips için tuz kullanmanız gerekir. 

Marketlerden aldığınız Suriye cipslerini yapmak için ilk olarak tavaya yağ koymanız gerekir. Yağın içerisine kızaran yağın içerisine ekleyin ve büyümesini bekleyin. Fazla bekletmeden cipsleri alın ve tuzlu istiyorsanız üzerine tuz eklemesi yapın. Tatlı olmasını isterseniz üzerine pudra şekeri dökmeniz gerekir.  

Suriye Cipsi Yağsız Nasıl Yapılır 

Suriye Cipsi Yağsız Nasıl Yapılır

Suriye cipsini yapmak oldukça basittir. Cipsi elde etmek için tavaya yağ dökmeniz gerekir. Ancak yağ olmadan bu cips yapılır mı? Gelin birlikte bakalım.  

Suriye cipsini fırında pişirerek yağ kullanmadan tüketebilirsiniz. Fırın tepsisi üzerine yağlı kağıt koymanız gerekir. Yağlı kağıt üzerine Suriye cipslerini teker teker yerleştirin. Önceden ısıttığınız fırının içerisine tepsinizi yerleştirin. Pişirdikten sonra fırından çıkartın ve keyifli Suriye cipsini tüketin.  

Suriye Cipsi Hamuru 

Suriye Cipsi Hamuru

Suriye cipsini evinizde kendiniz mi yapmak istiyorsunuz? O zaman sizler için hazırladığımız bu tarifle kolayca Suriye cipsi hamurunu yapabilirsiniz. İçerisine koymanız gereken malzemeler şu şekildedir; 

  • 200 gram haşlanmış patates ve nişasta,  
  • 50 mililitre ılık su ile hamurunuzu yapabilirsiniz.  

İlk olarak 200 gram patatesi belirli bir kaba alarak ezin. Patates miktarı kadar üzerine nişasta eklemesi yapın. Dilerseniz buğday ya da mısır nişastası kullanabilirsiniz. Ekleme yaptıktan sonra karışana kadar el yardımıyla yoğurun. Patates miktarına göre ılık su ilave etmeyi unutmayınız. Hamurun elinize yapışmamasına dikkat edin. Ardından hazırladığını hamurları rulo şekline getirerek 25 dakika boyunca suyun içerisinde haşlayın. Haşlanan hamurları buzdolabında belirli bir miktar bekletiniz. Ardından dilediğiniz şekillerde hamurları kesin. Hamurları keserken ince olmasına özen gösterin. Hamurları kurutun ve yağın içerisinde kızartın. İşte bu kadar. 

Suriye Cipsi Neyden Yapılıyor

Suriye Cipsi Neyden Yapılıyor

Suriye cipsinin aniden büyümesi ve şişmesinden dolayı birçok kişi içerisinde olan malzemeleri merak etmektedir. Bu Suriye cipsi elde edilirken kullanılan malzemeler oldukça basittir. İçerisinde mısır unu, patates ve tuz bulunur. Renklendirmek içinde gıda boyası kullanıldığı bilinir. Sağlığınıza zarar verecek katkı maddesi bulunmayan Suriye cipsini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Ayrıca dışardan almak istemeyen kişiler kolay bir şekilde evde kendiniz yapabileceğinizi unutmayınız.  

Suriye Cipsi Neden Şişiyor 

Suriye Cipsi Neden Şişiyor

Suriye cipsinden elde edilen görüntü birçok kişinin hoşuna gitse de kafalarda acaba zararlı mı sorusunu oluşturmaktadır. Yağın içerisinde kızartılarak şişmesi beklenen bu cipslerin neden şiştiği birçok kişinin kafasında soru işaretidir.  

Suriye cipsi içerisinde bulunan malzemelerden kaynaklı şişmeye başlar. Şişmesine olanak sağlayan malzemeler ise mısır ve buğday nişastasıdır. Bundan kaynaklı olarak aniden şişer. Zararlı bir madde içerisinde yer almasa da yağ kullanılarak tüketildiği için tavsiye edilmemektedir.  

Suriye Cipsi Fırında Nasıl Yapılır 

Suriye Cipsi Fırında Nasıl Yapılır

Suriye cipsini dilerseniz fırında, dilerseniz tava da yapabilirsiniz. Birçok kişi Suriye cipsini yaparken tavada belirli bir yağ üzerinde pişirerek yapmayı tercih ediyor. Ancak yağ kullanmadan fırında Suriye cipsini yapmak istiyorum diyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Tek yapmanız gereken fırın tepsisine Suriye cipslerini yerleştirmektir. Fırın tepsisi üzerine yağlı kağıt sermeyi unutmayın. Cipsleri üst üste değil açarak yerleştirin. Hemen ardından fırını ısıtın ve tepsiyi yerleştirin. Suriye cipsleri şiştikten sonra tepsiyi çıkartın. Suriye cipsiniz hazır.  

Renkli Suriye Cipsi Zararlımı 

Renkli Suriye Cipsi Zararlımı

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tüketilen ve merak edilen konulardan biri ise Suriye cipsi zararlı mı sorusudur. Renkli Suriye cipslerinin içeresinde sağlığınıza zarar verecek herhangi bir katkı maddesi yoktur. Mısır nişastası ve patatesten yapılan bu cipsler kimyasal bir madde içermemektedir. Ancak yağ ile pişirildiği için zararı vardır. Bu yüzden yağ kullanmadan fırında pişirilen Suriye cipsleri daha yararlıdır.  

Bim Cips Fiyatı 2022 – Bim Patito Cips, Fıstıklı ve Acı Soslu

Bim Pringles Fiyat 2022

Kilo Aldıran Yiyecekler