SYDV Ulaşım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği ulaşım yardımı başvuruları öğrenciler tarafından yapılabiliyor. Öğrencilerin eğitim aldıkları süre boyunca ailelerinin yanına gidip gelebilmeleri için ulaşım masraflarını karşılamayı hedefleyen SYDV ulaşım yardımı için 150 bin öğrencinin yardımdan faydalanması bekleniyor.

Ulaşım desteğinden 25 yaşın altındaki lisans öğrencileri faydalanabilecek.

25 yaşın üzerinde olan ve yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler için ulaşım desteği verilmeyecek. Bu noktada kriterleri taşıyan 25 yaş altı lisans öğrencilerinin aynı zamanda ailelerinden uzakta eğitim almaları şartı da aranıyor.
Şartları taşıyorsanız başvuru yaparak doğrudan ulaşım desteğinden faydalanabilirsiniz. Öğrencilerin yıl boyunca yaklaşık 2 kez memleketlerine gidip gedebilecekleri ulaşım desteğinin tamamı verilecek.

2022 yılında başvurusu kabul edilen öğrencilere 2.000’er TL verilecek.

2022 yılında eğitim dönemi devam eden ve ailesinden uzakta eğitim alan lisans öğrencilerine 25 yaşın altında olma şartı ile 2.000 TL ulaşım desteği yapılacağı açıklandı.
Öğrencilerin aileleri ile hasret gidermeleri ve okula gidiş dönüşte ailelerine yük olmamaları için yapılacak yardımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulaşım desteği adı altında açıkladı.

2023 yılında başvurusu kabul edilen öğrencilere 3.000’er TL ulaşım desteği verilecek.

2023 yılında da öğrencilerin ulaşım sorununa çare olmak adına yapılan SYDV ulaşım desteği ile birlikte yıl boyunca öğrencilerin memleketlerine gidip gelebilmeleri için toplam 3.000 TL destek iki seferde verilecek.
Ulaşım desteği tek seferde verildikten sonra tekrar bir destek verilmesi gündemde değil. Bu nedenle ulaşım desteğinden faydalanacak olan öğrencilerin yıl boyunca ulaşım desteklerini iki kez alabileceklerini bilmeleri de gerekiyor. Toplam 3.000 TL olan destek ödemesi 2023 yılında iki parça halinde verilecek.

2022 Ulaşım desteği başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınacak.

2022 ulaşım desteği başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınacak. Başvuruları kabul edilen öğrencilerin ödemeleri de yine SYDV tarafından öğrencilerin beyan ettikleri IBAN bilgisine gönderilecek.

Ulaşım desteği için öğrenci aileleri de başvuru yapabilir. Öğrenci ya da ailesi tarafından yapılan başvuruda öğrenci değerlendirilerek destek almaya hakkı olup olmadığı öğrenilecek. Özellikle Sosyal Yardım alan ailelerin çocukları için desteklerin verileceği duyuruldu.

SYDV Ulaşım desteği başvuruları e-devlet üzerinden alınıyor.

SYDV ulaşım desteği başvurusu yapmak için e-devlet kanalı ile başvuru yapabilirsiniz. E-devlet portalına giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “sosyal güvenlik eğitim öğretim yardımı talebi” yazın.
Sistem sizi başvuru ekranına yönlendirecektir. Başvurunuzu yaptıktan sonra başvuru sonuçları için yine e-devlet üzerinden kontrol sağlayabilirsiniz.

Sosyal Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Her Aileye 1100 TL Yardım Başvurusu

ibb.gov.tr Sosyal Yardım Başvurusu – İBB Askıda Fatura Bırakma Nasıl Yapılır?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥