Telegram Yavaş Mod Nasıl Kapatılır (2 Yöntem)

Telegram yavaş mod, bir gruptaki kullanıcıların belirli bir süre aralıklarıyla mesaj göndermesini sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, özellikle kalabalık gruplarda mesaj trafiğini azaltmak ve konuşmaların daha düzenli olmasını sağlamak için kullanılabilir.

Telegram Yavaş Mod Nedir?

Telegram yavaş mod nasıl kapatılır

Telegram yavaş mod nedir, hangi durumlarda kullanılır? Kullanıcılara ne gibi faydaları bulunmaktadır? 2018 yılından itibaren aylık olarak yaklaşık 200 milyon civarında aktif kullanıcısı bulunmakta olan mesajlaşma platformu yavaş mod ile yeniden gündeme geldi. Slow Mode olarak da adlandırılan bu özellik Telegram grubunda bulunmakta olan yönetici ve grup üyelerinin mesaj gönderme sürelerini ayarlayabilecek.  Yönetici gurup içerisinde mesaj atan kullanıcıların bir sonraki mesajı ne zaman atabileceğini bu özelik ile belirleyebilmektedir.

Telegram kullanıma açmış olduğu bu özelliği daha ​​düzenli gruplar olmasını hedeflemektedir. Ayrıca gurup içerisinde atılan mesajların daha kıymetli olması maksadıyla kullanıma sunmuştur. Özellik ile gurup içerisinde kullanıcılar peşi sıra mesaj atamıyor. Böylece kullanıcılar bu haklarını gelişi güzel değil biraz daha kıymetli olan paylaşımlar ile kullanıyor. Böylece gurup içerisinde yapılan yazışmalar daha farklı bir değerde oluyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Telegram Yavaş Mod Kapatma

Telegram yavaş mod nasıl kapatılır

Telegram yavaş mod kapatma yapılması mümkündür. Bunun için belirtilen adımların takip edilmesi gerekmektedir.

  • Yöneticinin gurup ayarları kısmına giriş yapılması gerekmektedir.
  • Ayarlar kısmında Slow Mode yazan kısma giriş yapılmalıdır.
  • Bu bölüm içerisinden açma ve kapama işlemi tamamlanmaktadır.

Kapatılan özellik bir süre sonra yeniden açılabilmektedir. Yönetici istediği zaman bu özelliği kapatabilir. Bunun dışında süre değişimi de yapılmaktadır. Gurup içerisinde daha fazla sohbet olmasını istemesi durumunda yönetici süreleri değiştirmektedir.

Yavaş mod son derece güvenilir bir özelliktir. Gerek yöneticiler bakımından gerek ise kullanıcılar anlamında her hangi bir riski bulunmamaktadır.

Telegram da yavaş mod nedir?

Telegram’da yavaş mod, bir gruptaki kullanıcıların belirli bir süre aralıklarıyla mesaj göndermesini sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, özellikle kalabalık gruplarda mesaj trafiğini azaltmak ve konuşmaların daha düzenli olmasını sağlamak için kullanılabilir.

Telegram Slow Mode nedir?

Telegram Slow Mode, Telegram’da bulunan yavaş mod özelliğinin İngilizce adıdır.

Telegram yok etme zamanlayıcısı nedir?

Telegram uygulamasını açın.
Sohbete gidin.
Mesajı Sil’e dokunun.
Yok Etme Zamanlayıcısı’na dokunun.
Bir süre seçin.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥