Tereyağı Fiyatları (Köy ve Market)

Tereyağı fiyatları artış göstererek güncellendi. Amesia, Kebir, Torku, Karlıdağ, Gündoğdu, Saray Çiftliği, Arı gıda, Gurme park, Kars bakkaliyesi, Sek, Niyazi Bey çiftliği, Tire süt, Atabey süt gibi tereyağı konusunda öncü markaların fiyatları birbirinden farklıdır.

Sunulan en güncel tereyağ fiyatları şu şekilde yansıyor;

Yeşil Akçaabat Trabzon Tereyağı Tuzsuz 400 gr155 TL
Yöre Sivas Köy Tereyağı 500 gr180 TL
Yeşil Akçaabat Trabzon Tereyağı Tuzsuz 750 gr285 TL
Yeşil Akçaabat Trabzon Tereyağı Tuzsuz 500 gr185 TL
Yeşil Akçaabat Trabzon Tereyağı Tuzsuz 1000 gr375 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Köy Tereyağı Fiyatları

Köy tereyağı fiyatlarını listeledik. Yağ ve yağ ürünlerine gelen zamlardan sonra köy tereyağı fiyatları yükselişe geçti ve insanlar bütçelerine uygun tereyağı alabilmek için tereyağı fiyatlarını merakla araştırmaya başladı. Bu noktada ülkemizde satışa sunulan çok sayıda tereyağı markası bulunuyor. Tüketicimizin çoğunluk olarak araştırma konusu köy tereyağı fiyatları yönündedir.

Fiyatlar da marka ve gramaj özelliklerine göre oldukça farklılık gösteriyor. Aynı zamanda satış noktaları da fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor. Köy tereyağı fiyatları yukarıdaki tablomuzda yer verdiğimiz şekilde yansıyor.

Amesia Tereyağı Fiyatları

Tereyağı fiyatları

Amesia tereyağı fiyatları piyasaya zamlı bir şekilde sunuldu. Amesia 1000 gram tereyağın fiyatı 95 TL iken, fiyatın 209 TL bandına çıktığı görülüyor. Güncel fiyatlarına marka bazlı olarak bakabilir ve online ya da fiziki satış noktalarından hemen satın alabilirsiniz.

Tereyağının Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Tereyağının gerçek olup olmadığını anlamak için kesme ya da su testi yapabilirsiniz. Su testi için satın aldığını tereyağından bir parça keserek suyun içerisine koyun. Eğer suda küçülüp yayılarak eriyorsa bu tereyağının gerçek olduğunu, eğer parçalara ayrılarak eriyorsa da sahte olduğunu anlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise buzluktaki tereyağına bıçağı değdirip kesin. Eğer bıçağın değdiği yerler küçük parçalara bölünüyorsa bu gerçek olduğunu gösterir.

Tereyağı Hangi İlde Meşhur?

Tereyağı ülkemizin pek çok ilinde yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Ancak Konya, Trabzon, Vakfıkebir, Akçabat’ta üretilen tereyağı seçenekleri en meşhur ve lezzetli tereyağları olarak biliniyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥