TOGG yerli otomobil sipariş hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Yerli otomobil fabrikası son durum işte detaylar.

TOGG yerli otomobil modeli Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilmiştir. Herkesi heyecanlandıran yerli otomobil için fiyatlar ve diğer detaylar sıkça merak ediliyor. Yerli otomobilin ne zaman satışa kesin suretle sunulacağı da yine merak edilenler arasında yer alıyor. TOGG 2018 yılında kurulmuştur. Kurucu ortakları ise Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB olarak yansıyor. TOGG hakkında diğer ayrıntılar ise şu şekildedir;

  • TOGG fabrikası nerede: Bursa’da yer alıyor.
  • Aracın motor gücü nedir: 150 kW (200 bhp) elektrikli motor
  • Aracın muadilleri: Volkswagen ID.4 ve Tesla Model Y
  • Planlanan net üretim yılı nedir: 2022 yılı
  • Yakıt sistemi nedir: Lityum iyon pil kullanılacaktır.
  • Aracın maksimum hız gücü: 220 km/sa

TOGG Yerli araba siparişleri henüz alınmıyor. 2023 İlk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen aracın siparişleri açıldıgında sizlere bilgi vereceğiz. TOGG Fiyat hakkında resmi açıklama gelmedi ancak uzmanlar ortalama bedelinden bahsediyor.

TOGG
TOGG

TOGG İş Başvuru Formu

TOGG Yerli araba fabrikasında çalışmak üzere personel alımı yapıyor. Tasarımcıdan, TOGG iş başvuru formunu kariyer.net ve linkedin üzerinden doldurabilirsiniz. Size uygun iş ilanını seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TOGG Motoru Yerli Mi

TOGG Motoru Yerli Mi

TOGG motoru yerli mi sorusu yoğun bir şekilde merak ediliyor. Togg Türkiye’nin ilk yerli üretim aracı olarak dikkat çekiyor. Bu noktada herkes hem araca dair detayları hem de araç parçalarını merak ediyor. Elektrikli bir sistem ile hazırlanan Togg için motor detayları merak edildiği için şirketin CEO’su açıklama yapmıştır. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yerli otomobilde Alman motorunu kullanacaklarını ifade etti. Almanya’da üretilen Bosch markasına ait bir motor olduğunu da ifade edildi.

Yerli Otomobil TOGG

Yerli Otomobil Fabrikası Son Durum

Yerli otomobil fabrikası son durum hakkında detaylar merak ediliyor. TOGG ilk kamuoyuna duyurulduğu zaman bazı detaylar da aktarılmıştır. Özellikle de TOGG ne zaman seri üretime geçirileceğine ilişkin ayrıntılar araştırılıyor. Yapılan ilk açıklamada henüz fabrikasının kurulmadığı ifade edilmişti. Hedeflenen fabrikanın Bursa’da kurulacağı da söylenmişti.

 Net seri üretim tarihi için ise 2022 yılı işaret edilmişti. Yapılan son açıklamalara göre fabrikanın inşa süreci 2022 yılı mayıs ayında tamamlanacak. Net seri üretim tarihi için de ise yine 2022 yılının Ağustos ayına işaret edildi. Seri üretim neticesinde ilk satışların ise 2023 yılının ilk çeyreğinde yapılması hedefleniyor.  Belirtilen bu tarihler herhangi bir aksaklık olmaması durumunda kesin tarihler olarak açıklanmıştır.

TOGG Açılımı Ne Demek – TOGG Osmanlı Anlamı Nedir?

1 Comment