İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yaşam

Trendyol Puan Nasıl Kullanılır 2023 – Puan Kaç TL ve Ne İşe Yarar?

Senin için kısa not;
  • Trendyol puan kullanmak ve yeni indirim kodu almak ister misin?
  • Trendyol'dan indirimli alışveriş yapmak ve puan kazanmak zor değil. Herkes bu yöntemlerle harika indirimler kazanıyor.
  • Trendyol puan ve indirimlerden yararlanmak için yazıyı sonuna kadar takip edin.
  • Ayrıca senin için indirim videosu hazırladık, izlemeyi unutma!

Trendyol puan nasıl kullanılır 2023, Türkiye’nin en büyük alışveriş platformlarından biridir. İçerisinde binlerce satıcının bulunduğu bu platformda, aradığınız tüm ürünleri bulmanız mümkündür. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan Trendyol, belirli dönemlerde indirimli kampanyalar da yapmaktadır. Bu dönemlerde indirim kuponları, şans çarkları ve Trendyol Cüzdan ile çeşitli indirim ve kazanç fırsatları sunar. Trendyol puan nasıl kullanılır merak edenler için açıklayalım;

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Trendyol alışverişlerinizde kampanya dönmelerinde, fiyatlardaki indirime ek olarak TRENDYOL indirim kuponlarını da kullanabilirsiniz. Örneğin kozmetik alanında 100 lira ve üzerinde alışveriş yapanlara 10 TL indirim kuponu vermesi gibi çeşitli kupon kampanyaları vardır. Bu kuponları hesabınıza ekleyerek, sepet kısmından ödeme yaparken indirim için kullanabilirsiniz. Ayrıca şans çarkı ile her gün belirli saatler arasında yine indirim kuponları kazanabilir ve bunları ödeme yaparken, indirim için kullanabilirsiniz.

Trendyol ayrıca cüzdan uygulaması da sunar. Eğer cüzdanınızdan ödeme yaparsanız, belirli bir yüzde kadar kazanç elde edersiniz ve bir sonraki harcamanızda bu kazancı kullanarak, çok daha fazla indirim elde edebilirsiniz.

Trendyol Puan Nedir?

Trendyol Puan sistemi satıcıların müşterilere yönelik olarak ne kadar başarılı olduklarını gösteren bir sistemdir. Bir satıcının puanı ne kadar yüksekse müşteri memnuniyeti de o kadar yüksek demektir.

Trendyol Puan sisteminden faydalanarak hangi satıcıların başarılı hangi satıcıların başarısız olduğunu anlamanız mümkündür. Trendyol’da yer alan puan sistemi satıcıların müşteri çekmeleri için müşteriyi memnun etmelerini şart koşmaktadır.

Trendyol puanı satıcılar için ilk 20 siparişten sonra belirlenmeye başlanır. İlk 20 satışı içinde satıcının herhangi bir puanı olmaz. Satıcı puanı oluşmaya başladıktan sonra Trendyol Puan sistemi aktif olarak görünür.

Müşterilerin satıcıyı oylaması ile birlikte oluşan Trenyol satıcı puanı, satıcının son 12 ay boyunca yaptığı satışlar ile oluşturulur. Son 1 ay boyunca yapılan satışların puan oluşturulurken daha çok ağırlığı vardır. Satıcı puanını etkileyen başka bir unsur da müşteri sorularına ne kadar hızlı cevap verildiğidir.

Trendyol puan nasıl kullanılır 2023 - puan kaç tl ve ne i̇şe yarar?
Trendyol’da puan kullanılıyor mu

Trendyol’da Puan Kullanılıyor Mu

Trendyol’da puan kullanılıyor mu, Trendyol’da puan kullanılıyor mu sorusu çok fazla araştırılan sorular arasında yer alır. Trendyol uygulamasında puan kullanımı olmaz. Kredi kartınızda ya da banka kartınızda biriken puanları Trendyol uygulamasında kullanmanız mümkün değildir. Yalnızca platform tarafından size sunulan indirim Trendyol kuponlarından faydalanabilirsiniz.

Trendyol puan nasıl kullanılır 2023 - puan kaç tl ve ne i̇şe yarar?
Trendyol kredi kartı puan kullanımı

Trendyol Kredi Kartı Puan Kullanımı

Trendyol kredi kartı puan kullanımı mümkün olmayan bir online platformdur. Kredi kartlarında biriken puanların kullanılması için mevcut işyerinin kredi kartı ile anlaşmalı olması gerekir. Böylece biriken puanları kullanmak mümkün olabilmektedir.

Trendyol kredi kartı puan kullanımı yapmak mümkün olmadığından puanlarınız ile alışveriş yapabileceğiniz kredi kartınızın bankasına ait pos cihazları bulunan işyerlerini tercih etmeniz gerekir.

Trendyol sanal bir satış merkezi olarak birçok satıcının ürünlerini satmasına olanak tanıyan bir sisteme sahiptir. Ancak ödeme sisteminde kredi  kartı puan kullanımı altyapısı bulunmamaktadır.

Trendyol ödeme seçenekleri
Trendyol ödeme seçenekleri

Trendyol’da Worldpuan Kullanılıyor Mu

Trendyol’da worldpuan kullanılıyor mu, Trendyol’un diğer alışveriş platformlarından farkı, kredi kartı firmalarıyla puan kullanımı yönünde anlaşmasının olmamasıdır. Diğer firmalarda kredi kartlarında olan puanlar alışveriş için kullanılabiliyorken Trendyol böyle bir altyapıya sahip değildir. Bu nedenle Trendyol’da worldpuan kullanılıyor mu sorusunu merak edenler için cevap hayır olacaktır.

Trendyol puan nasıl kullanılır 2023 - puan kaç tl ve ne i̇şe yarar?
Trendyol ödeme seçenekleri

Trendyol Ödeme Seçenekleri

Trendyol ödeme seçenekleri, Trendyol’un en önemli avantajı istediğiniz tüm ürünlere kolayca ulaşabilmeniz ve ürünlerin diğer platformlara göre indirimli olmasıdır. Buradan yapacağınız alışverişlerde ödeme seçeneği olarak Trendyol cüzdanı kullanabilirsiniz. Bu cüzdana hesabınızdan para aktararak alışverişinizi cüzdandan yaptığınızda, alışveriş tutarının belirli bir yüzdesi kadar kazanç elde edersiniz ve diğer alışverişlerinizde kazandığınız cüzdan paralarını kullanabilirsiniz. Ayrıca ödemeleriniz için kredi kartını ve banka kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartından yapacağınız alışverişlerde, taksit imkânı bulunan paralardan taksitli alıveriş de yapabilirsiniz.

Trendyol Kapıda Ödeme Var Mı 2023; Trendyol’da yapacağınız alışverişlerde havaleyle ödeme ya da kapıda ödeme yapamazsınız.

Trendyol Alışveriş Kredisi Var Mı

Trendyol alışveriş kredisi var mı, Trendyol alışveriş için kredi kartlarına taksit imkanı sunar. Ancak alışveriş kredisi yoktur. Vakıfbank, FUPS, Visa, Axess, Pokus, Bankkart, Yapıkredi Worldkart, Bonus ve Trendyol.com gibi kartlara taksit ve çeşitli indirim imkânları sağlar.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler