Vastarel Mr 35 Mg Kullananların Yorumları – 5 Farklı Zarar

Nöbetçi eczane ve Vastarel Mr 35 mg kullananların yorumları sürekli olarak çevresel kaynaklı olmayan ancak çevresel sesler duymalarını engelleyen bir ilaç olduğu yönündedir. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse ıslık sesi, vızıltı sesi, kulakta çınlama ve sürekli cızırtı sesi duyulması gibi çevresel olan seslerin duyulmaması için doktor tarafından yazılan bir ilaçtır. Yazımızın devamında Vastarel Mr 35 mg kullanıcılarının yorumlarını okuyabilirsiniz.

  • Düzenli kullanmazsanız hiçbir işe yaramıyor. Düzgün kullanınca ağrılarımın azaldığını hissettim.
  • Birden bırakınca ve sonra ara verip tekrar başlayınca yan etkileri ortaya çıkıyor. Doktor kontrolünde bırakılması gerekiyormuş.
  • Sürekli baş dönmesi sorunum vardı, doktor bu ilacı önerdikten sonra yine oluyor ama sıklığı azaldı.
  • Kulağımda bitmek bilmeyen bir çınlama vardı. Doktor reçete ile bu ilacı yazdı. Vastarel mr kullanmaya başladıktan sonra kulak çınlaması neredeyse geçti. Kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Vastarel Mr 35 Mg Nedir

Vastarel Mr 35 mg, hücresel anti-iskemik grubundan bir ilaçtır. Genellikle göğüs ağrı krizlerinin ortaya çıkmadan önlenmesinde, kulak çınlaması benzeri rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Normal reçeteli olarak doktor tarafından reçetelendirilen ve eczanelerden alınan bir ilaçtır. Vastarel Mr 35 mg kullananların ilacı doktor tavsiyesi olmadan birden bırakmamaları önerilmektedir.

Vastarel Mr 35 Mg Ne İçin Kullanılır

Vastarel mr 35 mg ne i̇çin kullanılır

Vastarel Mr 35 mg sürekli ıslık sesi duyma, kulak çınlaması, baş dönmesi, kalp rahatsızlığı, göğüs ağrısı gibi nedenler ile kullanılan bir yardımcı ilaçtır. Belirtilerin ortaya çıkmasının önlenmesini sağlaması yönünden işe yarar bir yardımcıdır.

Vastarel kullananların özellikle dışarıdan gelmeyen çevresel seslerin duyulması nedeni ile bu ilacı kullandıkları bilinmektedir. Başka bir neden de göğüs ağrıları ve şiddetlenen göğüs ağrısı krizleridir.

Vastarel Mr 35 Mg Fiyat

Vastarel Mr 35 mg fiyatı 42,7 TL’dir. 2022 yılı itibari ile 40 TL’nin üzerindeki satış fiyatı ile eczanelerden alınabilen Vastarel Mr 35 mg normal reçeteli olarak satılan ilaçlar arasında yer almaktadır. Etkin maddesi ise Trimetazidin olarak bilinmektedir.

2021 yılında 25,95 TL satış fiyatı ile eczanelerden alınabiliyorken 2022 yılında güncel fiyatı 42,7 TL olan Vastarel mr 35 mg ilaç da fiyatı neredeyse iki katı artan ilaçlar arasında yer alıyor. Bu ilacı eş değeri olarak görülen bir başka ilaç ise Sitorel’dir. Sitorel satış fiyatı ise 20,21 TL’dir.

Vastarel Mr 35 Mg Kulak Çınlaması

Vastarel mr 35 mg kulak çınlaması hissinin giderilmesinde de kullanılan bir yardımcı ilaçtır. Sürekli baş dönmesi ve çevresel seslerin çevresel kaynaklı olmayarak duyulması halinde doktor tarafından reçetelendirilir.

 Vastarel MR kullananların kulak çınlaması rahatsızlığının ortaya çıkma sıklığının azaldığından bahsettikleri de bilinmektedir. Vertigo ve Tinnitus, Anjina Pectoris benzeri rahatsızlıkların tedavisinde rahatsızlık ortaya çıkmadan belirtilerin giderilmesini sağlayan bir ilaçtır.


Daha fazla ilgili içerik;

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥