WhatsApp Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Değiştirilir – WhatsApp Ses Ayarları

WhatsApp sesli mesaj özelliği nasıl değiştirilir ve WhatsApp ses kaydı ayarlarını birlikte güncelleyelim. Whatsapp’tan sesli mesaj nasıl gönderilir, birlikte inceleyelim.

Sesli mesaj gönderirken kullanmak isteyenler için yeni bir özellik getirdi. Sesli mesaj gönderirken öncesinde dinleme özelliği. Bu özellik şuan için eller serbest mod çalışıyor ve bu yüzden uzun sesler için öncesinden dinleme imkanı sunuyor. Bu sayede olası bir hata durumunda süreci toparlamaya imkan sunuyor.

Günümüzde iletişimin en yoğun hallerini bünyesinde barındıran WhatsApp, kendine has tarzıyla ve beklentisiyle oldukça etkili bir çalışma sunmaktadır. Bildiğiniz üzere görsel konusunda sesli arama konusunda ve gif konusunda geniş bir etkileşim yaratıyordu. Fakat uygulamanın sahip olduğu bir eksiklik, özellikle sesli mesaj gönderdiğimiz bazı zamanlarda pişmanlık yaşamamıza neden olabiliyordu. Bu yüzden de özellikle sesleri yolladıktan hemen sonra dinlemeye başlıyoruz.

WhatsApp’ta sesli mesaj göndermeye kalktığınızda sesinizi kaydettiğiniz an mesajınız, siz bir defalığına da olsa onu dinleyemeden doğrudan karşı tarafa aktarılıyordu. Bu da zaman zaman olumsuz durumlara neden olabiliyor, hepimizi sinir ediyordu. WhatsApp, en sonunda buna bir dur diyecek tuşa bastı ve sesleri göndermeden önce dinleyebilmemize imkan sundu.

Whatsapp’tan Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir

Whatsapp’tan sesli mesaj nasıl gönderilir konusunu sizlere aktarıyoruz.

Whatsapp'tan sesli mesaj nasıl gönderilir

Yukarıdaki görselde 1 numara içerisine alınan mikrofon işaretini uzunca basınız ve sesli mesaj kaydını oluşturmaya başlayınız. Elini çektiğinizde ise ses kaydı tamamlanıp karşı tarafa gönderilecektir.


Daha fazla ilgili içerik;


Peki bu özellik nasıl çalıştırılacak? İşte cevap!

Whatsapp sesli mesaj özelliği nasıl değiştirilir - whatsapp ses ayarları

Ses kayıtlarınızı önceden dinleyebileceğiniz özellik şuan test aşamasında olduğu için sadece bazı telefonlarda aktif görülüyor. Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla bu özelliği duyuran WhatsApp uygulaması, bu konuda oldukça çok beğeni aldı diyebiliriz. Bu özellikten faydalanmak için yapmanız gerekenler, öncelikle ses kayıt tuşuna basmak ve sesi kaydettikten sonra göndermeden önce dinlemek. Lakin bu özelliğin çalışması için eller serbest modunda çalışması gerekiyor. Bunu yapmanız için de gönderme butonu ile ilgilenmeniz lazım.

Kaydınızı dinlemek istiyorsanız zaten bu aşamada görülüyor. Şayet sizde görülmüyor ise hemen bir güncelleme yapın ve WhatsApp ile ilgili bu durumu ön plana çıkarmaya başlayın. Çünkü sesli görüşme ve kayıt özellikleri ile ilgili olarak bütün yeni seçenekleri kendinize göre bir planlama ile organize edebilir ve ilerletmeye başlayabilirsiniz. Bizim bu konudaki önerimiz biraz daha süreçleri farklı şekillerde ortaya çıkarmanız olacaktır.

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥