Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek

Whatsapp ta çevrimiçi nasıl kapatılır ve Whatsapp çevrimiçi kapatma nasıl anlaşılır, bilgilendiriyoruz. Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. Dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp birden fazla özellik sunuyor. Ancak çevrimiçi görünme ayarını kapatma gibi bir seçenek henüz sunmuyor. Bunun yerine sadece son görülmenizi kapatabiliyorsunuz. Son görülmenizi herkese kapatmak istiyorsanız da şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Son görülmenizi herkese kapatmak için Whatsaap’tan Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Ardından ise Hesap> Gizlilik> Son görülme> Hiç kimse seçeneklerini tıklayarak son görülmenizi herkese tamamen kapatabilirsiniz.

Whatsapp ta çevrimiçi nasıl kapatılır

Whatsapp'ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek
Whatsapp'ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek
Whatsapp'ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek
Whatsapp'ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek
Whatsapp'ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek

Whatsapp ta çevrimiçi nasıl kapatılır, Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek mümkün mü gibi sorular kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Ancak Whatsapp uygulaması henüz bu tarz bir hizmet sunmuyor. Kullanıcılar çevrimiçi görünme özelliğini ne yazık ki kapatamıyor. Bazı internet sitelerinde buna dair özellik sunulduğu ifade edilse de bu bilgiler doğruyu yansıtmıyor.

Bunun yanı sıra çeşitli uygulamalar aracılığı ile çevrimiçi görünme özelliğini kapatabileceğiniz de ifade ediliyor. Ancak bu uygulamaların geneli dolandırıcıdır. Yani çevrimiçi görünmeyi kapatabileceğiniz güvenli bir özellik bulunmuyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Whatsapp Son Görülme ve Cevrimiçi Kapatma

Whatsapp son görülme ve cevrimiçi kapatma işlemleri nasıl yapılır? Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp sürekli yenilenerek çeşitli özellikler sunuyor. Ancak kullanıcılarına henüz çevrimiçi olmayı kapat özelliği sunmuyor. Yani bir kullanıcı WhatsApp’a girdiği zaman diğer kullanıcıların tümü onu çevrimiçi olarak görecektir. Bunu kapatmanın herhangi bir yolu olmasa da kullanıcılar son görülme saatlerini herkese kapatabilirler. Eğer son görülmenizi herkese kapatmak istiyorsanız da şu adımları takip edebilirsiniz;

  • WhatsApp uygulamanıza giriş yapın.
  • Ayarlar alanına tıklayarak devam edin.
  • Daha sonra hesap kısmına ardından ise gizlilik kısmına tıklayarak ilerleyin.
  • Açılan ekranda son görülme yazısını göreceksiniz. Buraya tıklayarak ‘’Hiç Kimse’’ olarak kaydetmeniz halinde son görülmeniz tüm kişilerinize kapanacaktır.

Eğer son görülmenizi yeniden açmak isterseniz de yine aynı adımları takip edebilirsiniz. Sadece son adımda ‘’ kişilerim’’ ya da ‘’herkes’’ seçeneğine tıklayarak ayarları revize etmeniz yeterli olacaktır. Çevrimiçi kapatma hakkında ise çok sayıda ek uygulama reklamı görebilirsiniz. Ancak bunların hiç birine ödeme yapıp itibar etmemeniz gerekiyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥