Whatsapp sürekli çevrimiçi görünmek farklı sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Whatsapp uygulamasına erişmediğiniz halde çevrimiçi görünüyorsanız, tüm açık oturumları kapatmamış olabilirsiniz.

Whatsapp Neden Sürekli Çevrimiçi Görünüyor?

Whatsapp uygulaması, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Arkadaşlarınızla sohbet etmek ya da iş arkadaşlarınıza acil belgeler görmek veya yakın arkadaşlarınız ve ailenizle görüntülü arama yapmak için kullanılan Whatsapp, pek çok kişinin hayatında önemli bir yere sahiptir.

Bu noktada Whatsapp neden sürekli çevrimiçi görünüyor sorusunun yanıtı, uygulamanın arka planda çalışmaya devam ediyor olması olabilir. Diğer bir neden ise Whatsapp Web uygulamasının çoklu oturum açma özelliğinin oturumu açık tutması olabilir.

Whatsapp Sürekli Çevrimiçi Görünme Sorunu

Whatsapp Sürekli Çevrimiçi Görünme Sorunu

Whatsapp uygulaması, yalnızca cihazınızda açıksa ve çevrimiçi durumunuzu gizlilik ayarlarınızdan devre dışı bırakmadıysanız çevrimiçi olarak gösterilir. Whatsapp’a iki farklı şekilde giriş yaparak çevrimiçi olabilirsiniz;

  • Uygulamayı mobil cihazınızdan kullanmak ya da cihazınızı Whatsapp web’e bağlamak.

Bu doğrultuda, Whatsapp sürekli çevrimiçi görünme sorunu birbirinden farklı nedenler dolayısıyla gerçekleşiyor olabilir.

  • Uygulama telefonda açık olmasa dahi, arka planda çalışmaya devam ediyorsa, Whatsapp uygulaması üzerinde aktif olmasanız bile, çevrimiçi gözükmenize neden olabilir. Masaüstü tarayıcı sekmesinde Whatsapp web uygulamasından çıkış yapmamış olabilirsiniz. Her durumda, Whatsapp > Ayarlar > Whatsapp Web > Tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine giderek tüm oturumlardan çıkış yapabilirsiniz. Bu durumda aktif olmadığınız durumlarda aktif gözükme sorununuz da ortadan kalkacaktır.

Aralıksız Çevrimiçi

Aralıksız Çevrimiçi

Uygulamayı tamamen kapattıktan sonra 15 saniye boyunca uygulamada çevrimiçi olarak görünmeniz mümkündür. Bu durum internet ya da cihaz hızınız ile ilgili olabilir. Whatsapp uygulaması, internet verileriniz açıkken arka planda çalışmaya devam eder, bu nedenle sürekli çevrimiçiymişsiniz gibi görünebilir.

Tamamen kapatmadığınız sürece telefonunuzda arka planda çalışmaya devam eder. Bu, uygulamayı kullanmadıklarında bile çevrimiçi görünmelerini sağlar. Whatsapp’ta olmadan aralıksız çevrimiçi görüntülenmeyi devre dışı bırakmak için; WhatsApp uygulamasını açın. Sağ üst menüdeki üç noktayı tıklayın ve “Ekli cihazlar” yazın. Tüm aktif cihazlar, ‘Diğer cihazlarda Whatsapp kullan’ özelliğinde bulunabilir. Kaydını iptal etmek istediğiniz cihaza ve ardından Kaydı İptal Et’e dokunun. Bağlı cihazlar penceresi, oturum açtığınız ve açık bıraktığınız tüm Whatsapp web tarayıcılarını gösterir. Oturumu kapatmak için dokunduğunuzda, çevrimiçi durumunuz çevrimdışı olur.


SONUÇ: WhatsApp sürekli çevrimiçi görünme sorunu o esnada bilgisayardan oturum açıldıysa sık görülmektedir. Özellikle tarayıcıdaki sekme açık olduğu müddetçe uygulama da çevrimiçi olarak görünecektir.


Whatsapp Son Görülme Nasıl Kapanır?

Gizlilik ayarlarından son görülmenizi kapayabilirsiniz.

Telefon Kapalıyken Whatsapp Çevrimiçi Olur mu?

Eğer telefonunuz başka bir cihaza bağlı değilse, telefon kapalı olduğunda çevrimiçi gözükmeniz söz konusu değildir.

Whatsapp ta Çevrimiçi Nasıl Kapatılır

Sevgilimin ve Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum (WP Mesaj. ML Türkçe)

Aero Whatsapp Son Sürüm İndir – Nasıl Kullanılır?

Comments are closed.