Whatsapptan engellendiğini nasıl anlarsın ve yöntemleri var mı sorularının yanıtlarını sizler için ele aldık. Kullanıcıların merak ettiği konular arasında ilk sırada yer alan engellendiğini nasıl anlarsın sorusunun yanıtına gelin birlikte bakalım.  

Samimi olduğunuz kişilerle farklı sebeplerden dolayı aranıza bir soğukluk girmiş olabilir. Karşı taraf sizinle görüşmek istemediği için sizi engellemiş olabilir. Peki engellendiğinizi hangi yollarla öğrenebilirsiniz? 

  • Sizi engelleyen kişinin son görülmesini ya da çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz.  
  • Kişinin profilinde yaptığı değişlikleri bilemez ve göremezsiniz. 
  • Engellendiğiniz kişiye mesaj attığınız zaman Teslim Edildi anlamında gelen iki onay işaretini göremezsiniz. Mesaj Gönderildi anlamına gelen tek tık işaretini görüntüleyebilirsiniz.  
  • Whatsapp üzerinden bu kişiyi arayarak bağlantıya geçemezsiniz.  

Whatsapp ta Engellendiğini Nasıl Anlarsın Programı

Whatsappta engellendiğini nasıl anlarsın

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri Whatsapp’tır. Bu uygulamada birisi sizi engellediği zaman net bir şekilde engellendiğinizi anlayamazsınız. Whatsapp gizliliğin korunması amacıyla engellenip, engellenmediğinizi belirsiz bırakmaktadır.  

Engellendiğinizi anlamak için kullanabileceğiniz birçok üçüncül programlar vardır. Ayrıca Whatsapp profilime kim baktı merak ediyorsanız bunun için de üçüncül uygulama yükleyerek kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak bu uygulamalar kişisel verilerinize zarar verebilir. Ayrıca engellendiğinizi anlamak için kullanacağınız programların birçoğunda kullanıcılar para ödemektedir. Para ödenmesine rağmen engellendiğinizi anlayamaz ya da yanlış sonuçlar gösteren birçok program vardır. Engellendiğinizi anlamak için birçok yöntem vardır. Program kullanmak yerine bu yöntemleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.   

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp uygulamasında engellendiğinizi anlamak için birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemler sayesinde engellenip, engellenmediğinizi tahmin edebilirsiniz. Engellendiğiniz konusunda kesin bir yargı elde edemeseniz de yüksek oranda sizlere yardımcı olacaktır.  

Whatsapp uygulamasında engellendiğiniz kişiye attığınız mesajların tek tık görülmesi, son görülmesinin ya da çevrimiçi olup olmadığının görülmemesi, profilinde olan güncellemeleri görememeniz sonucunda engellenmiş olabilirsiniz. Tabi bu durum başka sebeplerden dolayı da olabilir. Bu yüzden hemen engellendim tanısını koymadan önce bir gün beklemeniz gerekir. Hala bu süreç devam ediyorsa engellenmişsiniz demektir.  

Whatsapp’ta durumu gördüğümü nasıl gizlerim merak ediyorsanız linke tıklayarak içeriğimize göz atabilirsiniz.  

Whatsapp’ta Mesaj Atmadan Engellendiğini Nasıl Anlarım

Samimi giden dostluk, arkadaşlık ya da ilişki de farklı sebeplerden dolayı kavga meydana gelebilir. Kavga devam ettikçe karşı taraf sizi engelleyerek iletişimi kesmek istemiş olabilir. Bu durumda engellenip engellenmediğinizi mesaj atmadan anlamaya çalışıyorsanız sizler için birkaç önerimiz olacak.  

  • Eğer son görülmesi açık bir kullanıcıysa, son görülmesinin gözüküp gözükmediğine bakın. Son görülmesi gözükmüyor ya da kullanıcın çevrimiçi olması gözükmüyorsa engellendiğinizin bir göstergesi olabilir. Bu durumu yakın bir arkadaşınızdan test etmenizde fayda var.  
  • Karşı tarafın profilinde yaptığı değişiklikleri göremiyor ve aramaya çalıştığınız zaman Çalıyor ifadesini göremiyorsanız engellenmiş olma ihtimaliniz yüksektir.  

Whatsapp Engellendiğinde Hakkında Gözükür Mü

Engellendiğiniz kişinin profilinde yer alan hiçbir bilgiyi göremezsiniz. Profil resmini, hakkında kısmını, durum bilgisini görüntüleyemezsiniz. Tabi bu durum engellendiğiniz anlamına gelmeyebilir. Karşı taraf numaranızı silmiş ve sadece rehberimde kayıtlı kişiler gizlilik ayarını kullanıyor olabilir. Bu durumu test etmek için samimi olduğunuz arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Böylece sizleri engelledi mi yoksa numaranızı mı sildi öğrenebilirsiniz.  

Engelleyen Kişinin Hakkında Kısmı Görünür Mü

Kullanıcılar tarafından günümüzde en çok Whatsapp uygulaması kullanılmaktadır. Whatsapp uygulamasında iletişime geçmek istemediğiniz kişilere engelle özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak bu durum sizin için de geçerli olacaktır. Sizinle konuşmak ve iletişime geçmek istemeyen kişiler sizleri engelleyebilir. Eğer engellendiyseniz karşı tarafında profil resmi, son görülmesi ve hakkında yazan hiçbir bilgiyi göremezsiniz. Bu durum Whatsapp kişi silmesinden dolayı da olabilir. Ancak yüksek ihtimaller arasında engellendiğiniz yer alır.  

Whatsapp Engellendiğini Nasıl Kaldırırsın

Kavga ettiğiniz, konuşmak istemediğiniz ya da iletişimi kesmek istediğiniz kişileri Whatsapp uygulaması üzerinde yer alan engelle özelliğini kullanarak kolayca engelleyebilirsiniz. Karşı taraf sizi engellediyse ve bu engeli kaldırmak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç yöntem vardır. 

  • İlk yöntemlerden biri Whatsapp hesabınızı silin. Whatsapp hesabınızı silip tekrar hesap açtıktan sonra engelinizi kaldırabilirsiniz. Ancak abonelik iptal edildiğin de tüm gruplardan çıkmış olduğunuz gibi sohbetleriniz de silinecektir.  
  • Bir arkadaşınızdan rica ederek sizleri engelleyen kişiyle sizi bir gruba eklemesini söyleyin. Aynı grupta olduğunuz zaman karşı tarafa söylemek istediklerinizi iletebilirsiniz.  

Whatsapp Son Görülme Nasıl Kapatılır

Birinin Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okuyabilirim

WhatsApp Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

/ 5.

Share.

Comments are closed.