İnternet bağlantısının olmadığı bir hayatı hayal etmek dahi son derece zor. Artık günlük işlemlerimizin çok önemli bir kısmını internet bağlantısı üzerinden gerçekleştiriyoruz. Akıllı telefonlarımız her yerden internet bağlantısına ulaşabiliyor. Ancak aylık belirli bir kotamız bulunmakta. Bilgisayarlarımızdan internete bağlanmak için ihtiyaçlarımız biraz daha fazla. Kablosuz ağların bulunmadığı yerlerde bilgisayarlarımızdan internete bağlanamıyoruz.

İnternete duyulan ihtiyacın çok yüksek seviyelere çıktığı bugünlerde Wi-fi bağlantılarının sayısı da arttı. Artık tüm ofislerde ve evlerde Wi-fi ağları kuruluyor. Ancak bu Wi-fi ağlarından yüksek hızda internet çekebilmek çok kolay değil. Xiaomi Wifi güçlendirici bu aşamada devreye giren ürünlerden bir tanesi. Üstelik Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum işlemleri de son derece kolay.

Kurulum işlemlerine ilk olarak telefonunuza Mi Home uygulamasını indirerek başlamanız gerekiyor. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda Google Play Store, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda App Store üzerinden bu uygulamayı indirmeniz mümkün. Ardından uygulamayı yükleyip giriş işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Burada da farklı seçenekler mevcut.

Xiaomi Wifi Pro Kurulum Sorunu

Evinizde ya da işyerinizde hali hazırda kullandığınız bir Xiaomi marka ürün varsa bu uygulamayı aktif olarak kullanıyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum işlemi için uygulamaya giriş yapmanız gerekli. Giriş aşamasında sizden kullanıcı adı ve şifre istiyor. İsterseniz mail adresinizle, isterseniz telefon numaranızla isterseniz de yeni oluşturacağınız Mi hesabınızla giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamaya başarılı bir şekilde girdikten sonra cihazı prize takarak çalıştırmaya başlamanız gerekiyor. Hali hazırda Xiaomi Wifi güçlendiricinin arkasında prize bağlantı kısmı yer alıyor. Bu sayede ayrı bir bağlantı kablosuna ihtiyaç duymuyorsunuz. Cihazı prize bağlayıp çalıştırdıktan sonra uygulama ile cihazı birbirine eşleştirmeniz gerekiyor.

Uygulamanın sağ üst kısmında bir “+” sembolü yer alır. Bu sembole tıklayarak uygulamanıza cihazları kaydedebilirsiniz. Butona bastıktan sonra cihazlar arasından Xiaomi Wifi güçlendiriciyi seçmeniz gerekiyor. Bu aşamada sizlerden evinizdeki ya da işyerinizde Wifi ağını seçmeniz istenecek. Bu seçimi yaptığınızda cihazınız mevcut Wifi ağına bağlanıyor ve aynı zamanda telefonunuzdaki uygulama ile eşleşmiş oluyor.

Wifi bağlantısını sorunsuz bir şekilde yaparsanız optimizasyon işlemi saniyeler içerisinde tamamlanır. Eğer Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum işlemi başarılı bir şekilde tamamlanırsa cihazın üzerindeki ışık mavi şekilde yanacaktır. Bu ışığı gördüyseniz artık kurulumu tamamlamışsınızdır. Ardından rahatlıkla Wifi ağına giriş yapabilirsiniz.

Xiaomi Wifi Pro Kurulum Sorunu

Bazı kullanıcılar Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum aşamasında sorunlar yaşıyorlar. Bu sorunların ilk sırasında uygulamanın cihazı tanımaması geliyor. Cihaz ekleme işlemlerini yapmaya çalıştığınızda akıllı telefon ve Wifi güçlendirici birbiri ile bağlantı sağlayamıyor. Bunun çözümü için telefonun ve modeminizin yeniden başlatılması en doğru çözüm olacaktır. Cihazınız ilk defa çalıştırıldığı için onun yeniden başlatılmasına gerek olmaz.

Telefonunuzu yeniden başlatırken modeminizi de yeniden başlattığınızda cihaz eşleme işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Eğer cihaz bulma işlemi birkaç saniye içerisinde tamamlanmıyorsa bu durum sorunu işaret eder ve en kısa zamanda bu çözüm adımlarının atılması gerekli olur.

Xiaomi Wifi Güçlendirici Bağlanmıyor

Xiaomi Wifi Güçlendirici Bağlanmıyor

Başarılı bir Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum işlemi yapan kullanıcılar telefonlarından ya da bilgisayarlarından bağlantı yapacakları zaman farklı bir ağ görmeye başlarlar. Xiaomi Wifi güçlendirici yalnızca sinyali güçlendirmekle kalmaz. Yeni bir ağ oluşturur ve bu güçlü sinyale sahip olan ağa bağlanım gerekli olur. Kullanıcılar bu ağa bağlanırken de çeşitli sorunlar ile karşılaşmaktadırlar.

Ağa katılım sorunlarında tek çözüm aldığınız ürünün sıfırlanmasıdır. Ürünü prizden çıkarıp geri takmak bir sorunu çözmez. Ürünün kutusunun içerisinde akıllı telefonların SIM kart girişlerini açmak için kullanılan basit araçtan yer alır. Bu aracı modemin reset noktasına takıp bir müddet beklerseniz modem sıfırlanacaktır. Ardından modem tarafından güçlendirilen ağa katılımı gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Wifi Pro Sinyal Güçlendirici

Geniş ebatlara sahip ofislerde Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum işleminin yapılması ve bu cihazın kullanılması çok önemlidir. Ofisin farklı noktalarına konan bu cihaz sayesinde tüm çalışanlar yüksek sinyal gücünde bir internete kavuşmuş olurlar.

Çok katlı bir yapıda yaşayan kişiler de Wifi bağlantısını kullanmada sorun yaşarlar. Üst kattan ya da alt kattan Wifi ağına bağlanmak zor olabilir. Böyle bir durumda da Xiaomi Wifi güçlendirici kurulum işlemleri ile evin her köşesinde bağlantının elde edilmesi gerekli olacaktır.

Mi Home Ücretsiz İndir

Televizyon İnternet Aparatı – TV Wifi Aparatı

Xiaomi 12S Pro Özellikleri Ve Türkiye Fiyatı

Xiaomi Keşfet Kapatma