3D Secure Ne Demek Trendyol

3D Secure ne demek trendyol hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Trendyol 3D secure nasıl açılır ve Trendyol 3D secure var mı işte detaylar.

3D secure bankalar tarafından oluşturulmuş ve kart verilerinin güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılan bir sistemdir. 3D secure kullanılması veri korunması için tavsiye edilmektedir. Ancak bazı online alışveriş sitelerinde hala 3D secure kullanılmadığı da biliniyor.

3D Secure kullanmak kart bilgilerinin kopyalanması gibi olumsuz durumların engellenmesi için şarttır. Siz de 3D secure kullanarak kartınızın güvenliğini online alışverişlerde sağlayabilirsiniz. Ancak online alışveriş yaparken kartın 3D güvenlik doğrulaması açık olsa bile bazen doğrulama kodu gelmeyebilir.

Doğrulama kodu gelmemesi doğrudan alışveriş yapılan sitelerin bankalar ile anlaşması olması halinde yaşanan bir durumdur. Yazımızın devamında Trendyol’da da yaşanan 3D secure açma sorununa dair merak edilenleri inceleyebilirsiniz.

Trendyol Hızlı Market Nasıl Kullanılır

Trendyol 3D Secure Nasıl Açılır

Trendyol 3D secure açma işlemi maalesef yapılamamaktadır. Kartınızın 3D kullanımı banka tarafından onaylandıysa bu durum sonrasında yaptığınız online alışverişlerde alışveriş sitesinin 3D talebinde bulunması gerekir.

Alışveriş sitesinden yapılan 3D güvenlik kodu talebi sonrasında bankaya ulaşan talep telefonunuzdan gelen doğrulama kodu ile değerlendirilir ve alışveriş için çekilecek olan maddi tutarın çekilip çekilemeyeceği netleştirilir.

Telefondan gelen doğrulama olmadan bankanın alışveriş yaptırması halinde kullandığınız online alışveriş sitesinin bankalar ile anlaşması oluyor olabilir. Bunun dışında alışveriş sitesi 3D güvenlik uygulamasını doğrudan kullanmıyorsa o siteden alışveriş yapmamanız tavsiye edilmektedir.

Trendyol 3D Secure Var Mı

Trendyol 3D secure vardır. Ancak bazı alışverişlerde ve bazı kategorilerde 3D secure kodu istemeyebilir. Bu durumun nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte müşteri hizmetleri tarafından verilen cevap ise banka ile anlaşmalı olunduğu yönündedir.

Trendyol’da 3D güvenlikli alışveriş yapamıyorsanız bu durumda doğrudan bankanız ile görüşmelisiniz. 3D secure özelliğinin açık olduğundan emin olduktan sonra hala Trendyol üzerinden yapılan alışverişlerde güvenlik kodu istemiyorsa kart güvenliği açısından kartınızı dikkatli kullanmanız önerilmektedir.

Trendyol 3D Secure Şifresi Gelmiyor
Trendyol 3D Secure Şifresi Gelmiyor

Trendyol 3D Secure Şifresi Gelmiyor

Trendyol 3D secure şifresi gelmiyor olabilir. Bazı kategorilerde güvenlik şifresi olmadan doğrudan kayıtlı kartlar ile alışveriş yapma imkanı bulunmaktadır.

TRendyol’da 3D secure ile alışveriş yapmak istiyorsanız öncelikle bankanız ile görüşmelisiniz. Ardından bankada herhangi bir sorun olmaması halinde Trendyol’da kayıtlı olan kartınızı kaldırın. Kartınızın kaydını kaldırdıktan sonra tekrar alışveriş yapmayı deneyin.

Kayıtlı kartlarda güvenli olarak kabul edilen alışveriş siteleri bulunabilir. Bu bağlamda kartınızı kaydetmekten kaçınarak tekrar alışveriş yapmayı deneyebilirsiniz. 3D secure güvenlik kodu gelecektir. 

Trendyol 3D Secure Nasıl Kapatılır

Trendyol 3D secure kapatılamaz. 3D secure bankalar tarafından gerçekleştirilen ve kart bilgilerinin güvenliği için gerekli olan bir güvenlik adımıdır. Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişlerde telefonunuza gelen doğrulama kodu uygulamasını kaldırmak müşteri opsiyonunda değildir.

Kartınızın güvenlik kodu uygulamasını kaldıramayacağınızdan ve telefonunuza erişiminiz bulunmadığından alışveriş yapamıyorsanız bu durumu bankanıza aktarabilirsiniz. Trendyol böyle durumlarda 3D secure kaldırma ya da aktif etme gibi bir uygulama yapmamaktadır.

Trendyol Kargo Otomatı Nasıl Kullanılır

Trendyol Motorlu Kurye Maaşları

Trendyol Kargo Otomatı Kazanç

Trendyol Maden Şube Nerede

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu