Abonman kart nasıl alınır Ankara ve Abonman kart hakkında tüm merak ettiklerinize yazımızdan ulaşabilirsiniz. Birçok soru işaretlerinizin cevaplarına araştırmak istiyorsanız hadi gelin detaylıca inceleyelim. 

Abonman fiyatları diğer kart çeşitlerine göre daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Abonman kart başvurusunda bulunmanız için bizzat başvuru merkezlerine gitmeniz gerekir. Kişiselleştirilmiş bir kart olduğu için bankolardan bu kartı çıkartmanız imkansızdır. Başvuru merkezlerine gittiğiniz zaman yanınızda bazı belgelerin bulundurun. Yanınızda olması gereken belgeler şu şekildedir; 

  • Son bir ay içerisinde alınmış öğrenci belgesi  
  • Kimlik Kartı 
  • Fotoğraf 

Belgelerinizi yanınızda bulundurmanız halinde başvurunuzu gerçekleştirebilir ve Abonman kartına sahip olabilirsiniz. Ayrıca maddi destek de bulunmak için başlatılan Ankara burs yardımına başvurabilirsiniz. Burs hakkında merak ettiklerinizi linke tıklayarak inceleyebilirsiniz. 

Abonman Kart Nedir

Mahsur Yavaş tarafından başlatılan ve öğrencilerin daha uygun fiyata toplu taşıma araçlarından faydalanması için ortaya çıkmıştır. Öğrenim gören ve 27 yaşından küçük olan kişiler bu karttan yararlanabilirler. Öğrenciler abonman kart sayesinde düşük ücret ödeyerek toplu taşıma araçlarına binebilirler.  

Abonman kart öğrencilere belirli bir ücret ödemeleri karşılığında aylık olarak 200 biniş hakkı vermektedir. 200 biniş hakkını öğrenciler diledikleri gibi bir ay içerisinde kullanabilirler. Ancak bir defa basıldıktan sonra 30 dakika içerisinde ikinci basım hakkı yoktur. Böyle bir durumda bakiyenizden düşüş yaşanır. Bir ay sonrasında tekrardan ücret ödemeleri halinde kartlarına 200 biniş hakkı tanımlanacaktır. Bu abonman kartından öğrenci olan kişiler yararlanabilecektir.  

Ankara doğalgaz hakkında merak ettikleriniz varsa hemen linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.  

Abonman Kart Nedir 

Ego Abonman Kart Nasıl Alınır

Ego Abonman kart başvurusunda bulunmak isteyen binlerce kişi vardır. Abonman kart kişiselleştirilirmiş bir kart olduğu için başvuru yaparak almanız gerekir. Başvurular ise başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Başvuru merkezlerine giderek mesai saatleri içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.  

Abonman kart için yanınızda bazı evrakların olması gerekir. Özellikle kimlik kartınızın ve fotoğrafınızın olması en önemli şartlardan biridir. Öğrenci abonman kartı için öğrenci belgenizi de yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.  

Ankara Öğrenci Abonman Nasıl Yapılır

Ankara’da Mahsur Yavaş tarafından gerçekleştirilen Abonman kart öğrenciler tarafından beğenilen ve sıkça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Öğrenim gören ve 27 yaşından küçük olan kişiler Abonman kartından yararlanabilirler. Peki nasıl dediğinizi duyar gibiyim. 

Abonman karta başvuruda bulunmak için başvuru merkezlerine gitmeniz gerekir. Başvuru merkezlerine gittikten sonra gerekli belgeleri teslim ederek başvurunuzu oluşturun. Abonman kart sayesinde aylık 200 biniş hakkınız belirli bir ücret karşılığında kartınızı tanımlanır.  

Tam Kart Abonman Ankara

Ankara’da öğrenciler için abonman kart uygulaması başlatıldı. Ancak tam kartlar için abonman seçeneği bulunmamaktadır. Abonman kartından yararlanmak için öğrenci olmanız gerekir. Bu kart öğrencilerin toplu taşıma araçlarına daha uygun binmesi için hayata geçirilen bir projedir. Öğrenci olmayan kişiler için tam kart abonman seçeneği yoktur.  

Tam Kart Abonman Ankara 

Abonman Kart Ankara 2022

Abonman kart 2019 yılında faaliyete geçmiştir. Bu sayede öğrenciler toplu taşıma araçlarını uygun fiyata kullanabilirler. 2022 yılında 225 biniş için aylık 90 TL ödemeleri gerekir. Abonman kart dışında indirimli karttan yararlanan kişiler 225 biniş için ödeyecekleri ücret 787,5 TL olurken abonman kartına sahip olan kişilerin 225 biniş için ödeyecekleri ücret 90 TL olmaktadır. Özellikle gezmeyi seviyorsanız ya da okulunuza giderken toplu taşıma araçlarını sıkça kullanıyorsanız tercih etmeniz gereken bir kart çeşidi olmaktadır.  

Bu kart otobüs, raylı sistemler ve teleferik için geçerli olmaktadır. Abonman kart başvurusunu başvuru merkezlerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Abonman kart hakkında merak ettiklerinizi ve sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Ankara’da Satışa Sunulan Toki Evleri 2022

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu

Tüm Öğrencilere 1611 TL Yardım Başvurusu – Nasıl Yapılır

Comments are closed.