Ankara’da satışa sunulan Toki evleri 2024 yılının en çok aranan konularından birisi oldu. 2024 yılında 81 ilde konut projesinin yakın zaman biteceği ve başvuruların başlayacağı açıklanmıştır. Ankara şehrinde satışa sunulmuş ve Toki evlerinin kura sonuçları açıklanmış olup sözleşme imzalama işlemleri bulunmaktadır.

Ancak yakın zamanda dar gelirli aileler için 81 ilde başlatılan konut projesinin satışı gerçekleşecektir. Dar gelirli aileler için ev almak önceden imkansızdı. Ancak şimdi Cumhurbaşkanın yaptığı açıklamayla birlikte ev sahibi olabilirsiniz. 81 ilde başlatılacak olan konut projelerinde öncelik Ankara ve İstanbul şehirlerinde olacağı açıklanmıştır. Dar gelirli aileler toki başvurusu yakın zaman içerisinde tamamlanacaktır.

Ankara’da Satışa Sunulan Toki Evleri 2024

Tabii ki, işte 2024’te Ankara’da satışa sunulan TOKİ evlerinden bazıları:

 • Etimesgut Ballıkuyumcu: 3 bin 800 konutluk bu proje, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşmaktadır. Konutların fiyatları 150 bin TL ile 250 bin TL arasında değişmektedir.
 • Sincan Yenipeçenek: 4 bin 800 konutluk bu proje, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşmaktadır. Konutların fiyatları 150 bin TL ile 250 bin TL arasında değişmektedir.
 • Sincan Saraycık: 1626 konutluk bu proje, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşmaktadır. Konutların fiyatları 150 bin TL ile 250 bin TL arasında değişmektedir.

TOKİ, Ankara’da ayrıca 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 18 bin 450 konutu kura ile satışa sunacaktır.

www.toki.gov.tr duyurular 2024

2024 yılı için TOKİ tarafından yapılan duyurular şu şekildedir:

26 Ekim 2023

 • TOKİ, 42 ilde 429 arsayı açık artırma ile satacak. Satışlar, 17 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.
 • TOKİ, 43 ilde 216 konut ve 17 ilde 393 iş yerini kura ile satışa sunacak. Kuralar, 25 Eylül 2023 tarihinde çekilecek.

Toki Ankara 2024 Başvuru Ne Zaman

Toki Ankara başvuruları en son mayıs ayında gerçekleşmiştir. Şimdi gözler yeni gerçekleşecek olan konut projelerindeki başvurulara çevirildi. Geçmiş başvuruları kaçıranlar için yeni başvurular ne zaman? 

Toki Ankara başvurusunda bulunacak olan kişiler heyecanla başvuru ekranlarının açılmasını bekliyor. Ankara şehrinde Toki sahibi olmak isteyen kişiler e-devlet sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Toki başvurularının yakın zaman içerisinde başlayacağı düşünülenler arasındadır. Toki projesi sayesinde yaklaşık 1 milyon 170 bin kişi ev sahibi olacaktır. Başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere 81 ilde Toki projelerinin sonuna yaklaşıldı. Başvurular ise Eylül ayında gerçekleşebilir. Ancak bu konu hakkında resmi birimlerden açıklama gelmemiştir.


Daha fazla ilgili içerik;


Ankarada TOKİ Evleri Hangi Semtlerde Var

Ankarada TOKİ Evleri Hangi Semtlerde Var

Toki başvurusunda bulunacak olan kişiler Ankara’nın hangi ilçelerinde Toki projelerinin olduğunu merak etmektedir. Sizler için Ankara Toki evlerinin hangi semtlerde olduğunu ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.  

 • Demetevler 
 • Gölbaşı 3. Etap 
 • Kuzeykent  
 • Pursaklar Karacaören 
 • Mamak 
 • Yenimahalle 
 • Yenikent 

www.toki.gov.tr satış tr Duyuru Detay

Toki duyuru sayfasında hangi ilde hangi Toki projesinin satışa sunulduğunu kolayca görebilirsiniz. Ayrıca duyurular kısmından Satış türü, satış grubu, satışa sunulan, satışı devam eden, başvuru durumu ve kura tarihi gibi birçok detaya ulaşabilirsiniz. Duyuru kısmında yer alan bu bilgiler dışında detaylı bilgi almak istiyorsanız Detay seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

Başvurduğunuz konut projesinin ne zaman kura çekilişinin gerçekleşeceğini, kura çıkarsa sözleşme tarihi ya da yedek sözleşme tarihlerini duyuru kısmından kolayca görebilirsiniz. Ayrıca duyuru kısmında satışa sunulacak olan konut projelerine ulaşabilirsiniz. 

Toki başvuruları ve duyuruları hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Leave A Reply