Aile Destek Paketi Nasıl Başvurulur

Aile destek paketi nasıl başvurulur, bu destek paketi neler içerir gibi sorular yoğun bir şekilde merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplam 15 Milyon TL değerinde olan aile destek paketinin tam 4 milyon haneye dağıtılacağını açıkladı. İlgili destek yardımı her ay ay boyunca) 450 TL, 500 TL veya 600 TL olarak verilecektir. Yarım tutarı başvuran kişilerin dar gelirli olma seviyesine göre seçilecektir.

Bunun üzerine yardımdan faydalanmak isteyen herkes başvuruların nasıl ve nereden yapılacağını araştırmaya başladı. İlgili destek paketine başvurular doğrudan e-devlet üzerinden alınacak. E-devlet üzerinden başvuru yapamayan vatandaşlar ise Bakanlığın bir kurum ya da kuruluşu ya da direk sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden başvuru yapabilecek.

Ailenin Yıllık Gelir Toplamından Fert Başına Düşen Miktar Nasıl Hesaplanır

Aile destek paketi nasıl başvurulur
Aile destek paketi başvuru ne zaman

Aile Destek Paketi Başvuru Ne Zaman

Aile destek paketi başvuru ne zaman sorusu başvuru yapmak isteyen dar gelirli aileler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Temmuz ayı içerisinde yapılacak enflasyon artışında dar gelirlilerin alım gücünü yükselmek amacıyla çalışacaklarını ifade etmişti. Bu kapsamda aile destek paketi kampanyasını başlattı.

Bu kampanya kapsamında tam 15 Milyon Lira 4 milyon haneye dağıtılacak. İlgili başvurular ise e-devlet üzerinden alınacak. İlk destek ödemelerinin ise Kurban Bayramı öncesinde yapılacağı açıklandı. 12 ay boyunca devam edecek bu desteğe başvuru yapmanız halinde en geç 1 ay içerisinde başvurunuz sonuçlanacaktır. İlk başvuruların ise 27 Haziran 2022 tarihinde alınmaya başlayacağı ifade edildi.

Aile Destek Paketi Kimlere Verilecek

Aile destek paketi kimlere verilecek sorusunun cevap Cumhurbaşkanı tarafından verildi. Temmuz ayı itibariyle 12 ay boyunca devam edecek aile destek paketi yardımları ihtiyaç sahibi, dar gelirli ailelere verilecek. Bu noktada Türkiye genelinde 4 milyon haneye destek verileceğinin altı çizildi. Başvuru yapanların dar gelirli, ihtiyaç sahibi olup olmadığını analiz edildikten sonra şartları taşıyan herkese yardım yapılacaktır. Açıklanan tek başvuru şartı ise hanenin dar gelirli gurupta yer alması olarak yansıyor.

Her Aileye 1100 TL Yardım Başvurusu

Mahkum Ailelerine Yardım

İbb Kurbanlık Bağış Fiyatları

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥