İBB kurbanlık yardım başvurusunu nasıl yapacağınız hakkında bilgiler veriyoruz. İstanbul vakfı yardım başvurusu nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

İbb kurbanlık bağış 2023 fiyatları Kurban Bayramının yaklaşmasıyla beraber yoğun şekilde merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl Kurban Bayram kapsamında yeni bir kampanyaya başlamak üzere imza attı. Bu yıl ki kampanyası kapsamında İstanbul Vakfı’na kurban bağışı yapılmasına ilişkin çağrıda bulundu.

Verilen kurban bağışlarının kesildikten sonra kavrulup konserve haline getirileceği ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı ifade ediliyor. İBB kurban bağışı yapmak isteyenler için hisselerin 800 TL olarak yansıdığı görülüyor.  Belirtilen hisse tutarı, yardım etmek isteyen vatandaşlar tarafından İstanbul Vakfı’na yatırılacak. Yardım etmek üzere izlemeniz gereken adımlar kısaca şu şekildedir;

BAĞIŞBAĞIŞ TUTARI
Bağış Hisse800 TL
  • istanbulvakfi.istanbul web sitesine erişim sağlayarak kaydınızı açın.
  • Kaydınızı açtıktan sonra ise Vekalet Sahibi kısmına tıklayın.
  • Açılan ekranda sizden talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Son adımda aydınlatma metnini ve gerekli kutucuklara da tıklayarak işlem adımlarını tamamlayın.

İşlem adımlarını tamamlamanız halinde karşınıza ”Size de ulaştırmamızı ister misiniz?” şeklinde bir ibare çıkacaktır. Eğer bunu kabul ederseniz bağışınızdan elde edilecek et konservelerinden 1 tanesini size 14 tanesi ise ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

İstanbul Vakfı Yardım Başvurusu
İbb Kurbanlık Bağış 2022 Fiyatları
İstanbul Vakfı Yardım Başvurusu

İBB Kurbanlık Yardım Başvurusu

İBB kurbanlık yardım başvurusu adımları bulunmuyor. İBB tarafından bu yıl başlatılan Kurban Desteği yardımlarına yoğun ilgi olduğu görülüyor. Kampanya kapsamında yardım etmek isteyenler 495 TL’lik kurban hissesi bedelini İstanbul Vakfı’na yatırıyor. Yatırılan bu tutardan elde edilecek kurbanların etleri ise konserve haline getiriliyor.

İBB kurbanlık yardım Başvurusu

İBB Yardım başvurusunu online tamamlamak için; https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru adresine gidebilirsiniz.

Konserve haline getirilen bu etler ise vakıf tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. İBB kurban yardımı almak istiyorsanız herhangi bir başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bunun için ise Birlikte Başaracağız yardım başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Formunuz sisteme düştükten sonra analiz edilir. Eğer dar gelirli olduğunuz saptanırsa ilgili yardımdan siz de istifade edebilirsiniz.

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

Birlikte Başaracağız yardım başvuru formu İstanbul Büyükşehir Belediyesi sitesine bağlı bir sayfada yer alıyor. İhtiyaç sahibi, dar gelirli ve yoksul aileler bu site üzerinden forma ulaşarak başvuruda bulunabilir. Gıda, nakdi ve benzeri yardımlara başvuru yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar kısaca şu şekildedir;

  • https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/ adresine erişim sağlayın.
  • Ardından ise açılan ekrandaki formda istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
  • Son adımda ise formunuzu onaylayarak işleminizi tamamlayın.

İlgili yardım başvurularına online olarak yukarıdaki adımları takip edip kolayca başvurabilirsiniz. Ancak online başvurunun dışında dilerseniz ALO 153 hattını arayarak doğrudan telefonla da başvurunuzu oluşturmanız mümkündür. Öte yandan ALO 153 hattın ile irtibata geçerek erzak, kıyafet, nakdi veya diğer tüm yardım seçenekleri, başvuru süreçleri hakkında da ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. Form üzerinden online olarak yapacağınız başvurularda bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz başvurunuzun onay alması açısından oldukça önemlidir.

Gelir Yuvamız Başvurusu – İBB Yardım Nasıl Alınır?

İBB Sosyal Yardım Kartı Yorumları – İstanbul Kart Sosyal Yardım Alanlar

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu

Comments are closed.