Aloe Vera Yüze Nasıl Uygulanır? (Yatmadan Önce Yüze Aloe Vera Sürmek)

Aloe vera bitkisi nasıl kullanılır sorusu oldukça yoğun şekilde merak ediliyor. Aloe vera denince genel olarak akla cilt bakımı geliyor. Elbette ki cilt bakımı haricinde de farklı amaçlarla sıkça kullanılıyor. Kısaca iki farklı kullanım şekli olduğunu söylemek mümkündür. Bunlar;

  • Ağız yoluyla kullanım: Ağız yoluyla kullanım sonucunda bağırsak ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını destekler.
  • Cilde sürerek kullanım: Cilde sürerek kullanım neticesinde ciltteki akne, iz, yara ve benzeri kusurların giderilmesinde etki gösterir.

Genel olarak dahili ve harici kullanım yöntemleri bu şekildedir. Doğal bir bitki olan Aloe vera kullanımının hiçbir zararı bulunmuyor. Ancak alerjiniz olup olmadığını teyit ettikten sonra kullanmanız tavsiye edilir.

Yatmadan Önce Yüze Aloe Vera Sürmek

Yatmadan önce yüze aloe vera sürmek oldukça faydalıdır. Aloe vera denince zaten akla direk cilt ve cilt bakımı geliyor. Çünkü bu bitki en çok cilt kusurlarının giderilmesi için etkilidir. Pek çok cilt bakım ürünün içeriğinde de Aloe vera özü bulunuyor. Bu ürünlerin yanı sıra doğrudan aloe vera bitkisi yetiştirip geceleri yatmadan evvel yüzünüze sürebilirsiniz. Aloe vera yüze uygulama işleminin ne gibi faydaları olur sorusuna yanıt arıyorsanız da;

  • Cildinizin yağlanmadan nemlenmesine destek olur.
  • Cilde esneklik kazandırır
  • Cilt renginin açılmasını ve cildin ışıltı kazanmasını sağlar
  • Cildinizi ölü hücrelerden daha hızlı arındırır.

Aloe vera kullanımının cilt için etkileri yukarıda sıraladıklarımız ve çok daha fazlası olarak yansıyor. Uzmanlar da cilt bakımında aloe vera kullanımını tavsiye ediyor. Buna ek olarak aloe veranın genital kararma sorunlarında da etkili olduğu ifade ediliyor.

Aloe Vera Cilt Lekeleri İçin Nasıl Kullanılır?

Aloe vera cilt lekeleri için nasıl kullanılır, kullanım dozu ne olmalıdır gibi sorular merak ediliyor. Aloe veranın totalde iki kullanım şekli vardır. Biri direk ağız yoluyla diğer ise sürerek işlem yapmaktır. Cilt kusurlarının giderilmesi, ciltte meydana gelen çilek görünümü sorununun ortadan kalkması için direk cildinize sürerek uygulama yapabilirsiniz. Her gece yatmadan evvel doğal bitkinin akışkan kısmını yüzünüze sürerek yıkamadan yatmanız yeterli olacaktır.

Aloe Vera Yüze Zararları

Aloe vera yüze zararları

Aloe vera yüze zararları normal şartlarda bulunmuyor. Aksine cilt bakımının en temel doğal ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Oluşabilecek tek sorun alerjik reaksiyonlar olabilir. Bu da kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Aşırı hassas yapıda bir cildiniz varsa ya da direk aloe vera bitkisine alerjiniz varsa bu reaksiyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kullanım sonucunda ciltte kızarıklık ya da kabarma gibi durumlar görürseniz hemen kullanımı durdurmanız ve bir uzman doktora başvurmanız gerekiyor.

Aloe vera ciltte ne işe yarar?

Aloe vera bitkisinin cilt için faydaları oldukça fazladır. Genel olarak ciltte meydana gelen yanıkların tedavisinde, cilt esnekliği oluşturmak için kullanılıyor. Bunlara ek olarak da sivilce, güneş ve sedeften kaynaklı ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesi için de sıkça kullanılıyor.

Aloe vera yüzde ne kadar süre kalmalı?

Aloe vera yüze doğrudan sürülerek uygulanır. Yüz bölgesine sürdükten sonra 10 dakika kadar bekletmeniz gerekiyor. 10 dakika cildinizde beklettikten hemen sonra soğuk su ile yüzünüzü durulamanız yeterli olacaktır.

Dax Supergro Nasıl Kullanılır 

Ylang Ylang Yağı Ne İşe Yarar

Kenevir Dişi Mi Erkek Mi Nasıl Anlaşılır

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥