TOKİ Ev Fiyatları İstanbul 2023 ve diğer illere göre fiyatlandırma listesini görebilirsiniz. TOKİ sosyal konut fiyatlarının güncel halini makalemizde bulabilirsiniz.

TOKİ ev fiyatları İstanbul 2023 vatandaşların gündeminde yer alan konulardan biridir. Vatandaşlar tarafından ilgi gösterilen sosyal konut projesi hakkında merak edilenler ve fiyatlarını yazımızda kolayca bulabilirsiniz.  

İlk evim, ilk iş yerim olarak başlatılan sosyal konut projesine başvurular başlamıştır. Milyonlarca kişinin başvurduğu bu konut projesinde fiyatlar ise merak ediliyor. Toki başvuru yapan kişiler için ödeyeceği taksit, peşinat oranlarına bir bakalım. İstanbul şehrinde Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla gibi ilçelerde binlerce konut inşa edilmeye başladı. Peki fiyatları nedir? En düşük konut fiyatlarının 608 bin TL ile 950 bin TL ile başlayacağı açıklanan verilerden biridir. En az İstanbul şehrinde evler 600 bin ile 950 bin TL ödemesi olacaktır.  

TOKİ İstanbul 3+1 Daire Fiyatları 2023

TOKİ İstanbul 3+1 Daire Fiyatları 2022 

Sosyal konut projesinin ödemeye başlanmasıyla birlikte Toki ev fiyatları da belli oldu. Dar gelirli ailelere TOKİ projesi başlatılmıştır. Aylık taksit seçenekleri ve taksit sayıları açıklanmıştır. Milyonlarca kişinin başvurduğu bu projede ev fiyatları şehirlere göre değişiklik gösterir. 

İstanbul gibi büyük şehirlerde 3+1 ev almak isteyen kişilerin en düşük 950 bin TL ödeme yapması gerekir. 950 bin TL ödeme yapan kişiler ev sahibi olabileceklerdir. Küçük şehirlerde 3+1 evlerin fiyatları daha düşük olarak belirlenmiştir. Aylık taksit oranı en az 3.187 TL olarak belirlenmiş olup 240 vade ile ödemeler sağlanacaktır. 

TOKİ 2+1 Fiyatları 2023 İstanbul

TOKİ 2+1 Fiyatları 2022 İstanbul 

Sosyal konut projesiyle birlikte 81 ilde 500 bin konut projesi gerçekleşecektir. Konut projelerinde 2+1 ve 3+1 şeklinde evlerin satışa sunulacaktır. Başvurularını gerçekleştiren ve kura ismi çıkan kişiler aylık taksitlerini ödeyerek ev sahibi olabilirler. Ayrıca başvuru gerçekleştikten sonra TOKİ başvuru iptalini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 2+1 ev başvurusunda bulunan kişiler İstanbul’da fiyatlarını merak etmeye başladı. 

2+1 konut projesine başvuruda bulunan kişilerin en az ödemesi gereken tutar 608 bin TL olarak belirlenmiştir. Evin konumuna göre bu ücret artış gösterebilir. En düşük 608 bin TL İstanbul şehrinde ödemeniz gereken ücrettir. 2+1 konutlarda aylık olarak ödenecek taksit tutarı 2.280 TL olacaktır.  

Toki Ev Fiyatları Sabit Mi

Toki Ev Fiyatları Sabit Mi 

Uygun ödeme koşullarıyla orta ve dar gelire sahip olan vatandaşlar ev sahibi olabileceklerdir. Toki ödeme planları ve taksit tutarları belirlenmiştir. Peki bu taksit oranları sabit mi kalacak yoksa zam gelecek mi? Gelin birlikte bakalım.  

Kura sonucu konut projesinde ev alma hakkına sahipseniz yılda iki kere olacak şekilde zam gelecektir. Zam oranında Memur maaş artış oranı dikkate alınarak gerçekleşecektir. Ayrıca bu zam tüm borcunuz hesaba katılarak değil kalan borcunuz üzerinden zam yapılacağı açıklanmıştır. Ocak ve Temmuz aylarında zam gelecek olup ev fiyatları sabit değerde kalmayacaktır. Sözleşme tarihine göre zam oranı bir sonraki ay itibariyle başlar.  

Örnek olarak 900 bin TL borcunuzun olduğunu düşünelim. Memur maaş artış oranında %7 olduğunu varsayalım. Bu durumda ödemeniz gereken yeni tutar 963.000 TL olacaktır. Yılda iki kere yapıldığı açıklandığına göre yıllık olarak 126 bin TL zam yapılacaktır. Bu oran tahmini olarak hesaplandığını unutmayınız.  

Toki 2+1 Peşinat Ne Kadar 2023

Toki 2+1 Peşinat Ne Kadar 2022 

Toki başvurusunda bulunurken başvuru ücreti olarak 500 TL ödemeniz gerekir. Başvuru ücreti yatırılmazsa başvurunuz kabul edilmeyecektir. Ayrıca kura da isminizin çıkması durumunda belirli bir miktar peşinat istenmektedir. 3+1 ile 2+1 evler için ayrı ayrı peşinat istenmektedir. Peşinat tutarı ev fiyatının %10’u kadar olacaktır.  

3+1 evler için en düşük ücret 950 bin TL olduğuna göre peşinat oranı 95 bin TL olacaktır. 2+1 evler için de toplam ev fiyatları en düşük 608 bin TL olacağı için peşinat ise 60 bin TL olacaktır. Bu yüzden 2+1 ev için peşinat tutarı en az 60 bin TL olarak belirlenmiştir.  

Ankara’da Satışa Sunulan Toki Evleri

Toki Çekilişi Canlı Yayın

Toki Kura Numarası Nasıl Öğrenilir

Comments are closed.