Toki başvuru değişikliği nasıl yapılır? Yer değiştirme yapılır mı? Tüm merak ettiklerinizi sizler için yazımızda bir araya getirdik.  

Toki başvuru e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru ücreti yatırıldıktan sonra kura günü beklenir. Başvuru yapan ve ev yerleri belli olan kişiler tercihlerini değiştirmek istemektedir. Vatandaşların gündeminde yer alan başvuru değişikliği işlemlerinde değişiklik yapabilirsiniz. Peki nasıl? 

Başvuru değişikliği yapmak için sözleşme imzalamayı beklemeniz gerekir. Sözleşme imzalama aşamasında konut değiştirme ve başka bir yeri tercih etme şansınız vardır. Ancak onun dışında başvuru değiştirebileceğiniz herhangi bir işlem ekranı yoktur. Dilerseniz başvuru sürecinde başvuru iptal edebilir ve başvuru tarihleri içerisindeyseniz 500 TL başvuru ücreti hesabınıza aktarılacaktır.  

Toki Başvuru Yeri Değiştirme

Toki Başvuru Yeri Değiştirme 

Toki başvuru tarihleri 14 Eylül tarihinde alınmaya başlanmış olup 31 Ekim’e kadar devam edecektir. Başvuru yeri çıkan vatandaşların başvurularındaki yeri değiştirmek istemektedir. Ancak başvuru da yer değişikliği gerçekleştiremezsiniz. Yer değişikliği için sözleşme imzalama dönemini beklemeniz gerekir.  

Yer değiştirebileceğiniz tek yer sözleşme imzalama sürecidir. Bu süreçte istediğiniz başka bir yerle değiştirme hakkınız vardır. Ancak bu süreçten önce değiştirme gibi bir hakkınız yok ve bunu gerçekleştirmek için kurada hak sahibi olmanız ve sözleşme imzalama sürecine girmeniz gerekir.  

Toki Yanlış Başvuru Düzeltme Nasıl Yapılır

Toki Yanlış Başvuru Düzeltme Nasıl Yapılır

Toki başvurularında yanlış bilgi beyan eden ve başka bir yerin çıkmasından dolayı yer değişikliği yapmak isteyen binlerce kişi var. Ancak Toki başvurularında yer değiştirme ya da başvuruyu düzeltme gibi bir durumunuz söz konusu değildir. Ancak Toki başvuru iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru yaparken bilgilerinizi eksiksiz, doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Aksi halde başvuru formunuz eksik bilgilerle incelenmeye alınır. Bu durumun yaşanmaması için özenle formu doldurmanız ve hiçbir detayı atlamamanız gerekir. Eksik ve yanlış bilgileri kurada hak sahibi olduğunuz ve sözleşme imzalama döneminde değiştirebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir yerde değiştirme hakkınız yoktur.

Dar Gelirli Ailelere Toki Başvurusu

24 İlde TOKİ Başvuru Şartları – Toki Başvuru e devlet

TOKİ Ev Fiyatları İstanbul 2022