Breaking Bad Ne Demek – Dizinin Devamı Hangisi?

Breaking bad ne demek kelime anlamı olarak merak edilse de, özellikle aynı ismi taşıyan diziyi izleyecek kişiler tarafından sıklıkla araştırılan bir konu haline gelmiştir. En popüler yabancı dizilerden biri olan Breaking Bad, günümüzde halen aktif olarak pek çok izleyiciye sahiptir.

Breaking Ne Demek?

Breaking ne demek

Breaking ne demek sorusuna “kırmak” şeklinde Türkçeye çevrildiğini yönelik bir yanıt vermek doğru olacaktır. Bu durumda breaking bad, kötüye kırmak ya da kötüye yönelmek şeklinde de Türkçeye çevrilebilir. Bu gibi anlamları olan kelime 2008 yılında çekimleri başlayan ve aynı ismi taşıyan Breaking Bad dizisi sebebiyle sıklıkla araştırılan bir konu haline gelmiştir.

Breaking Bad Konusu

Breaking Bad konusu lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White adlı öğretmenin ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenmesiyle başlar. Ölümünün yaklaştığını düşünen ve ölümünün ardından ailesine maddi birikim sağlamak isteyen öğretmen, çareyi uyuşturucu yapmakta bulur. Uyuşturucu konusunda ustalaşan eski bir öğrencisi ile beraber uyuşturucu yapma işinde ilerlemeye başlayan öğretmen ve öğrencisinin başına gelenler dizinin konusunu oluşturmaktadır.

2008 yılında çekimleri başlanan ve toplamda 5 sezon boyunca süren Breaking Bad dizisi, yalnız çekildiği dönem değil günümüzde dahi izleyen ya da yeniden izleyen pek çok kişiyi barındırmaktadır. En popüler yabancı dizilerin arasında gelen bu dizinin Vince Gilligan tarafından tasarlandığı bilinmektedir.

Dizi ile ilgili en önemli detaylardan biri ise doğrudan bir olaydan esinlenmiş olsa da gerçek hayatla çeşitli benzerliklerinin bulundurması olarak düşünülebilir.

Breaking Bad Devam Dizisi

Breaking bad devam dizisi

IMBd puanı olan 9.5 ile en iyi dizi konumunda yer alan Breaking Bad, bitişinin ardından 2015 yılında Better Call Saul adlı dizi ile izleyicilerini adeta sürpriz yapmıştır. Breaking Bad devam dizisi olarak da bilinen Better Call Saul, Breaking Bad’in öncesini anlatmaktadır. Bu gibi özellikleriyle dizi hayranlarının oldukça beğendiği Better Call Saul, büyük bir ilgi görmektedir.

Better Call Saul Bitti mi?

Breaking Bad dizisinden sonra çekilen ve Breaking Bad dizisinden öncesini konu alan Better Call Saul, final yaparak sona ermiştir.

Breaking Bad Hangi Zamanda Geçiyor?

2 yıllık bir zaman diliminde geçen Breaking Bad, 2009 ile 2011 yılları arasında geçmektedir.

Met Kullananlar Yorumları (Aralıklarla MET İçenlerin Halleri)

Türkiye’de En Çok İzlenen +29 Netflix Dizileri – Netflix Trend Olan Diziler

1899 Ne Anlatıyor – Herkes Bu Diziyi Konuşuyor, Peki Konusu Ne?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr