Destek Verir Yardım Vakfı Nedir – Destek Kapısı Vakıf

Destek Verir Yardım Vakfı adı ile yakın zamanda bir yardım vakfı adı altında web sitesi açılmıştır. Aslen dolandırıcı olan bu kimseler insanlara yardım edeceklerini söyleyerek Papara hesabı açtırmıştır. Papara hesaplarının kötü niyetle kullanım riski bulunması nedeni ile bu tarz dolandırıcılara karşı kesinlikle herhangi bir hesap açmamanız önerilir.

Destek Verir Yardım Vakfı adı altında gerçek bir yardım vakfı bulunmamaktadır. Bu isimde bir yerden yardım alamayacağınızdan hiçbir bilginizi de paylaşmamalısınız. Kara para aklamak için Papara hesap numaralarını kullanan bu kimseler için şikayet duyurusunda bulunabilirsiniz.

İnsani Destek Vakfı, Deva Yardım Vakfı gibi çeşitli gerçek yardım vakıflarına dair merak edilenler ve yapılan yardımların detaylarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Destek verir yardım vakfı nedir - destek kapısı vakıf
İnsani destek vakfı gerçek mi

İnsani Destek Vakfı Gerçek Mi?

Evet. İnsani destek vakfı asıl adı ile İnsani Yardım Vakfı kısaltması ile İHH gerçektir. Bu vakıf yüzden fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Uluslararası nitelikli bir sivil toplum kuruluşu olarak İHH insan haklarının korunması ve insani nitelik taşıyan yardımların yapılması gibi çeşitli amaçlar ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnsani Destek Vakfı özellikle savaş, afet ve yoksulluk bulunan bölgelere yönelik yardımları ile bilinmektedir. İnsanların yaşam şartlarını iyileştirmek için çok çeşitli uygulamalar ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Destek verir yardım vakfı nedir - destek kapısı vakıf
Aile yardım vakfı gerçek mi

Aile Yardım Vakfı Gerçek Mi?

Aile Yardım Vakfı gerçek değildir. Bu isimle size yardım edeceğini söyleyen ve sizden bilgi talep eden kimseler dolandırıcıdır. Bu nedenle dolandırıcılara hiçbir şekilde bilgilerinizi vermemelisiniz. Son zamanlarda insanların bilgilerini yalan beyanlar ile toplayan bu dolandırıcılar farklı alanlarda bilgileri kullanmaktadır.

Yasa dışı birçok noktada bu tarz bilgileri kullanan dolandırıcılar hakkında yasal işlem başlatabilirsiniz. Aile yardım vakfı adı altında gerçek bir vakıf bulunmadığından herhangi bir gerçeklik payı yoktur.

Huzur Yardım Evi Nedir?

Huzur Yardım Evi gerçek değildir. Huzur Yardım Evi adı altında insanlara yardım yapılacağı yalanı ile onların bilgileri alınıyor ve PAPARA benzeri hesaplara para transferi isteniyor. Para transferinin yapılması sonrasında istediklerini alan dolandırıcılar ortadan kayboluyor.

Huzur Yardım Evi adı altında sizden istenen herhangi bir bilgiyi kesinlikle paylaşmamalısınız. Önemli bir uyarı da size yapılacak olan yardımlarda önce başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa size sadece paranın yatırılacağı bir hesap bilgisi talebinde bulunabilirler. Gerçekliği şüpheli bulunan bu tarz vakıf adı altındaki yerlere güvenerek hiçbir bilginizi paylaşmamalısınız.

Destek verir yardım vakfı nedir - destek kapısı vakıf
Deva yardım vakfı nedir

Deva Yardım Vakfı Nedir?

Deva Yardım Vakfı bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Herhangi bir bağlılığı bulunmamaktadır. Katılımcı alımları herkese açıktır. DEVA vakfı açılımı ile Dayanışma ve Eğitim Vakfı olarak bilinmektedir.

DEVA yardım vakfı öğrencilere burs, ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar ve muhacir yardımları ile ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktadır. Burs ve yardım başvuruları için iletişim kanalları kullanılarak bizzat başvuru yapılması gerekiyor. DEVA Yardım Vakfı iletişim bilgileri;

  • Tel: 0212 537 74 00
  • Tel: 0212 537 74 01
  • Tel: 0212 537 74 02
  • Tel: 02121 537 74 03
  • Adres: Kavacık Mah. Hülagü Cd. No: 27 Beykoz/ İstanbul TURKEY

Resmi web sitesi adresi; www.devavakfi.org olarak aktiftir. Sorularınız ve yardım talepleriniz için info@devavakfi.org mail adresine mail atabilirsiniz.

Yüreğir Vakıf Nakdi Yardım Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvurusu

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Ne İş Yapar?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥