Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır – Kimler Yararlanabilir?

Mamak Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu an itibariyle başladı. Güncel olarak verilen Mamak Belediyesi doğalgaz yardımından faydalanmak için taşınması gereken bazı şartlar da bulunuyor.

2023 kışının soğuk geçeceği hava durumu tahminlerinde de sıkça söyleniyor. Bu durum ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Doğalgaz ihtiyacı konusunda endişeye neden oldu. Vatandaşların doğalgaz giderlerini karşılamakta güçlük çekmesi ile birlikte yardım arayışları da artıyor.

Mamak bünyesinde oturan bir hanenin ortalama aylık doğalgaz gideri 1.200 TL ile 1.600 TL arasında değişiyor. 45 derecede sürekli yanan bir kombi ile aylık doğalgaz gideri yaklaşık 1.350 TL kadar. Bu miktar ihtiyaç sahibi vatandaşlar için de büyük bir sorun.

Kış Aylarında Doğalgaz Yardımı Almak için Taşınması Gereken Şartlar Nelerdir?

Doğalgaz yardım başvurusu

Kış aylarında doğalgaz yardımı almak için taşınması gereken şartlar öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve ihtiyaç sahibi olmaktan geçiyor. Vatandaşların ihtiyaç sahibi olup olmadıkları ise kişi başı düşen aylık gelir ile ölçülüyor.

Bir hanede kişi başı düşen aylık gelir asgari ücretin üçte ikisinden az ise aile ihtiyaç sahibi olarak nitelendiriliyor. Bunun yanı sıra ailede kimsenin sosyal güvencesi de olmaması gerekiyor. İşte doğalgaz yardımı almak için taşınması gereken şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Hanede kişi başı düşen toplam aylık gelirin asgari ücretin üçte ikisinden az olması,
  • Hanedeki kimsenin sosyal güvencesi olmaması,
  • Bireysel doğalgaz aboneliği bulunması,
  • Mamak Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,
  • Halihazırda başka bir kurumdan yakıt yardımı almıyor olmak.

Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu Yapma Adım Adım

Mamak belediyesi doğalgaz yardımı başvurusu yapma adım adım

Mamak Belediyesi doğalgaz yardımı hane başına aylık olarak yapılıyor. 900 TL ile 2.500 TL arasında verilen doğalgaz yardımında hanedeki kişi sayısı ve aylık doğalgaz gideri toplam tutarı da belirleyici oluyor.

Mamak belediyesi doğalgaz yardımı başvurusu yapmak için belediye binasına doğrudan gidebilirsiniz. Başvuru formunu temin ederek doldurmanız gerekir. Başvuru yaparken yanınızda T.C. kimlik kartınız ve bir adet doğalgaz faturanızı da getirmelisiniz.

Başvuru için Mamak Belediye binasına gidemiyorsanız bu durumda 444 0 149 numaralı iletişim hattı üzerinden telefonla da başvuru yapabilirsiniz.

E-belediye sosyal yardım ne zaman sonuçlanır?

e-belediye kapsamında yapılan sosyal yardım başvurularının sonuçlanma tarihi tam olarak bilinmemektedir. 30 iş günü içerisinde sosyal yardım başvurusunun sonuçlanacağı bildirilmektedir.

Mamak Belediyesi hangi ilde?

Mamak Belediyesi Ankara ilinde bulunan bir belediyedir.

Mamak Gönül Kart Başvurusu – Gıda Yardımı Başvurusu

Başkent Doğalgaz Yardımı Başvurusu – Kimler Alabilir

Kışa Girerken Alabileceğiniz Doğalgaz Yardımı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥