E-Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim (SMS ile Yenileme)

E-Devlet şifremi unuttum nasıl alabilirim ve e-devlet şifresi nasıl alınır, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Yeni e-devlet şifresi alma ve e-devlet şifremi unuttum SMS ile alma işlemini birlikte inceleyelim.

E-Devlet şifremi unuttum nasıl alabilirim, teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızda değişti. Artık işlerimizi çaba sarf etmeden elektronik ortam üzerinden halledebiliriz. E-devlet sistemi üzerinden birçok işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetin elektronik ortama sunulmasına e-devlet adı verilmiştir. Son zamanlarda birçok vatandaş işlemlerini elektronik ortam üzerinden kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirdi.

Yorulmadan en kolay, en etkin bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmek için e-devlet sistemine kayıt olmanız gerekir. İlk defa giriş yapacak olan kişiler PTT üzerinden e-devlet şifrelerini almaları gerekir.  Fakat telefon numarası ile e-devlet sistemine önceden giriş yaptıysanız bir daha PTT’ye gitmenize gerek yoktur. E-devlet şifrenizi unuttuysanız neler yapabileceğinizi sizler için ele aldık. Hadi gelin detaylıca inceleyelim.

giris.turkiye.gov.tr Şifremi Unuttum

E-devlet sistemi ile birçok işlemlerinizi online olarak halledebilirsiniz. E-devlet sisteminde birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Farklı kurumları içerisinde bulunduran e-devlet sistemi üzerinden tek tık ile tüm işlerinizi güvenilir bir şekilde halledebilirsiniz. E-devlet sistemine girmeniz için ilk olarak şifre almanız gerekir. İlk defa e-devlet sistemine giriş yapacak olan vatandaşlarımız PTT’ye giderek şifre almaları gerekir. E-devlet kapısına daha önce giriş yapan ve şifresini unutan vatandaşlarımız aşağıdaki adımları sırayla gerçekleştirerek yeni şifre oluşturabilirler.

  • İlk önce linke tıklayınız.
  • Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfa da Şifremi Hatırlamıyorum seçeneğine tıklayınız. Daha sonra Devam seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan kısımda Kimlik bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Bilgilerinizi düzgün ve eksiksiz bir şekilde yazdığınızdan emin olun. Kimlik tipinizi doğru bir şekilde seçtikten sonra Devam seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra kimlik bilgilerinizi detaylı bir şekilde giriş yapmanızı isteyecektir. Bilgileri doldurduktan sonra Devam seçeneğine tıklayınız.
  • İletişim bilgilerinizi girdikten sonra sizlere SMS olarak güvenlik kodu gelecektir. Bilgileri ve doğrulama kodunu onayladıktan sonra şifrenizi oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


E-devlet şifremi unuttum SMS ile alma

E-devlet şifremi unuttum sms ile alma

E-devlet şifremi unuttum SMS ile alma, e-devlet, ülkemizde tüm vatandaşlarımızın kullandığı bir sistemdir. Devletin vatandaşlara sağladığı tüm hizmetleri e-devlet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kuruma gitmeden birçok işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yapmak için kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. E-devlet üzerinden birçok kimlik doğrulama seçeneği bulunmaktadır. Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilir ya da e-imza, mobil imza, kimlik kartı, bankaların internet şubesi şifresi gibi seçenekleri kullanarak giriş yapabilirsiniz.

  • Mesajla e-devlet şifresi alamazsınız. Şifrenizi unuttuysanız mesajla güvenlik kodunu doğrulayabilirsiniz. İlk defa e-devlet şifresi almak için PTT’ye gitmeniz gerekir. Başka bir seçenek yoktur. 

E-Devlet Girişi

E-devlet girişi, e-devlet sistemini milyonlarca kişi kullanmaktadır. Hizmetlerden yararlanmak, başvuru yapmak veya başvuru sürecini takip etmek istiyorsanız e-devlet sistemini kullanabilirsiniz.

E-devlet sistemi üzerinden tüm hizmetlere, tüm kurumlara ulaşabilirsiniz. E-devlet sistemine web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. İsterseniz telefonlarınıza veya cihazlarınıza e-devlet sistemini indirebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥