İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum veya Instagram mevcut şifremi unuttum gibi sorunlar için sizleri basit bir yol ile şifre sıfırlamaya yönlendiriyoruz.

Eğer siz de Instagram şifrenizi unuttuysanız hiç endişelenmeyin. Hızlıca şu adımları takip ederek şifrenizi güncelleyip yeniden giriş yapabilirsiniz;

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Ardından giriş yap ekranında yer alan şifremi unuttum ya da giriş yapmak için yardım al alanlarına tıklayarak devam edin.
 • Çık ekranda sizden bazı bilgiler isteniyor. Hesabınızın bağlı olduğu kullanıcı adı, e-posta ya da telefon numarasını girin.
 • E-posta ya da telefon numaranıza giriş bilgilerini yenilemeniz için bir link gönderilir.
 • Bu linke tıkladığınızda yeni şifrenizi oluşturmanız istenir.
 • Yeni şifrenizi oluşturup kolayca hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Sıfırlama 2023

Instagram şifre sıfırlama 2023 işlemleri oldukça basittir. Kullanıcılar bazı durumlarda Instagram şifrelerini unutabiliyor. Ancak hesabınıza ait bilgilere sahipseniz kolayca Instagram şifrenizi sıfırlayıp yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bu işlem için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

Instagram şifremi Değiştiremiyorum

 • Telefon ya da web sitesi üzerinden Instagram giriş ekranına erişim sağlayın.
 • Bu ekranın alt kısmında giriş yapmak için yardım al ve Instagram şifremi unuttum alanları yer alıyor.
 • Bunlardan birine tıklayarak devam edin.
 • Ardından şifresini sıfırlamak istediğiniz hesaba ait telefon numarası ya da mail adresini girerek devam edin.
 • Kısa bir süre sonra telefonunuza ya da mail adresinize sıfırlama linki gelecektir.
 • Gelen linke tıklayarak yeni şifrenizi oluşturup eski şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

İnstagram şifre sıfırlamak için; https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ linkine tıklayın. Açılan ekrana e-posta, Telefon veya kullanıcı bilgilerinizden birini girin.

İnstagram şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim
İnstagram şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim

Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor?

Instagram şifre yenileme linki açılmıyor sorusunu nadir olsa da rastlanan bir durumdur. Genelde gelen linkin süresi olduğu zaman bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Eğer şifre sıfırlama linki çalışmıyorsa kısa bir süre bekleyin. Ardından yeniden şifre sıfırlama linki gelmesi için talep oluşturun. Şifre sıfırlama linki almak için şu adımları takip edin;

 • Instagram uygulamasından giriş ekranına ulaşın.
 • Giriş için yardım al- şifremi unuttum seçeneklerinden birine tıklayın.
 • Ardından ise telefon numaranızı ya da mail adresinizi girin.
 • Bu bilgilerin şifresini sıfırlamak istediğiniz Instagram hesabına ait olması gerekiyor.
 • Ardından telefonunuza ya da mail adresinize şifre yenileme linki yeniden gelecektir.
İnstagram şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim

Instagram Yeni Şifre Alma

Instagram yeni şifre alma işlemi için sıfırlama linki almanız gerekiyor. Sıfırlama linki genelde şifrenizi unuttuğunuzda işlem yapmanız halinde gönderilir. Eğer Instagram şifrenizi unuttuysanız ve yeni bir şifre oluşturmak istiyorsanız hemen Instagram uygulamasını açın. Daha sonra ekranda yer alan Instagram şifremi unuttum ya da giriş için yardım al kısımlarına tıklayarak devam edin.

 Çıkan ekrana telefon numaranızı veyahut da mail adresini girerek devam edin. Ancak bu bilgilerinizin kullandığınız hesaba ait olması gerekiyor. Aksi durumda şifre yenileme link gönderilmez. Tüm adımları takip etmeniz halinde hesabınıza bağlı olan telefon numarası ya da mail adresine yeni şifre oluşturabilmeniz için sıfırlama linki gönderilir.

Instagram Şifremi Unuttum E-postamı Bilmiyorum 2023

Instagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum 2023, ne yapmalıyım? Bu gibi sorular oldukça sık bir şekilde araştırılıyor. Eğer Instagram şifrenizi unuttuysanız ve aynı zamanda e-postanızı da hatırlamıyorsanız şifre yenilemek için hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını kullanabilirsiniz.  Instagram uygulaması giriş ekranında giriş için yardım al ve şifremi unuttum alanları yer alıyor. Bunlardan birine tıklayarak e-posta yerine telefon numaranızı girin.

Böylece girdiğiniz telefon numarasına şifre sıfırlama linki gelecektir. Bu link üzerinden e-posta bilgilerine ihtiyaç duymadan şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz. Yeni şifrenizle giriş yaptıktan sonra hesabınızın ayarlar kısmından e-postanızı hatırladığınız yeni bir mail adresi ile revize edebilirsiniz.

Instagram Şifre Yenileme Programı

Instagram şifre yenileme programı bulunmuyor. Çünkü bu tarz bir programa ihtiyaç yoktur. Instagram zaten şifresini unutan kullanıcılarına bu noktada yardımcı oluyor. Eğer şifrenizi unuttuysanız giriş ekranında yer alan şifremi unuttum alanına tıklamanız yeterli olacaktır. Bu adımdan hemen sonra ekranda istenen e-posta ya da telefon numarasını bilgilerini girin.

Girdikten hemen sonra Instagram size şifrenizi yenilemeniz adına bir bağlantı gönderiyor. Gelen bağlantıya tıklayarak sorunsuz bir şekilde yeni Instagram şifrenizi hemen oluşturabilirsiniz. Gördüğünüz üzere Instagram şifrenizi unutmanız halinde herhangi bir şifre yenileme programına gereksinim duymadan şifre yenileme adımlarını kolayca tamamlayabilirsiniz.

Instagram eski şifremi nasıl öğrenebilirim?

Eski şifre öğrenme işlemi olmamaktadır bunun için yapmanız gereken yeni bir şifre oluşturmaktır. Kullanıcı adınızı girin ve “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayınız. Mail adresinize gelen sıfırlama mail ile şifrenizi sıfırlayınız.

Eski Instagram hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

Eski hesabınızı geri alabilmek için Instagram destek birimine mail atarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sizden isteyeceği bazı şeyler vardır. Kullanıcı adı, ad soyad ve kimlik resminiz. Bunları hazırladıktan sonra destek için mail gönderebilirsiniz.

Çalınan Eski instagram Hesabı Kapatma

İnstagram’da Kapalı Hesaplari Görme Sitesi Ücretsiz

Şifresini Unuttuğum Instagram Hesabını Nasıl Silerim

4 Comments

 1. Yusuf Saroğlu on

  İçeriğimiz ile sorununuzu çözmeniz bizi çok mutlu etti.
  Teşekkür ederiz…

 2. Çok bilgilendirici bir makale olmuş uzun zamandır bu konuyu araştırıyordum sayenizde bilgi edindim