Engelli bez parası almak için öncelikle rapora sahip olmanız gerekir. Doktor raporu ile bulunduğunuz bölgenin SGK kurumuna gitmeli ve ardından şahıs ödeme kapsamında yer alan birimden başvuru yapmalısınız.

Hasta alt bezi ödemeleri ile yapılan bez parası ödemelerinden faydalanmak için raporla birlikte başvuru yapmanız şart. Başvuru yaptıktan sonra ödeme zamanlarında engelli bez parasını SGK’dan alabilirsiniz. Ayrıca SGK anlaşmalı olan medikal ürün satış merkezlerinden de bez alabilirsiniz.

Bez Parası Ne Zaman Yatacak 2023

Bez Parası Ne Zaman Yatacak

Bez parası 2023 yılı Temmuz ayı itibariyle nakit olarak vatandaşlara verilmeye başlandı. Bez parası alan vatandaşlar her ayın ilk günü yatırılan bez parasını hesaplarından çekebilirler.

Bez parası yatırılma tarihleri ayın ilk haftası olarak biliniyor. SGK tarafından yapılan bez parası ödemeleri hakkında herhangi bir sorun olması halinde bulunduğunuz bölgenin SGK müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

Raporlu Bez Parası Ne Zaman Yatar?

Raporlu bez parası her ayın başında yatmaktadır. Raporlu bez parası alan vatandaşlar her ayın ilk haftası yatırılan raporlu bez parasını çekebilirler. SGK tarafından doğrudan medikallerden bez alışverişinde yardım tutarı düşülerek yardım yapılıyordu.

2023 yılı Temmuz ayı itibariyle artık raporlu bez parası doğrudan vatandaşa verilecek. SGK tarafından verilecek olan raporlu bez parası ile vatandaş istediği yerden bezi temin edebilecek.  Bez paraları ise her ayın başında yatırılacak.

Hasta Bezi Devlet Ödemesi Ne Kadar 2023

Hasta bezi devlet ödemesi 2023 yılında 243 TL’dir. Hasta bezi ödemesi alanlar aylık 243 TL ödemeden faydalanabilir. Devlet tarafından yapılan hasta bezi ödemesi almak için öncelikle başvuru yapmanız gerekir.

Başvuruda hastaya ait rapor olması şarttır. Hastanın raporu olmadan devlet bez ödemesi için başvurunuz kabul edilmez. Başvurular bulunduğunuz bölgenin SGK müdürlüklerinden yapılmaktadır. 

SGK engelli bez parası nasıl alınır?

SGK engelli bez parası almak için öncelikle hastaneden rapor almanız gerekir. Doktor raporu ile SGK anlaşmalı olan yerlerden bez yardımından faydalanabilirsiniz.

Devlet bez parası ne kadar veriyor 2023

Devlet tarafından verilen bir aylık hasta bezi ödeme tutarı 243 TL’dir. Tutar hesaplanırken 120 adet bez için yardım yapılıyor.

Elektrik Yardımı Ödemeniz Hazırdır Ne Demek?

Dul, Yetim ve Ölüm Maaşı Başvurusu

Comments are closed.