Green Card çıktıktan sonra parayı Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ne transfer etmek için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında, banka havalesi, Western Union, MoneyGram ve PayPal gibi yöntemler yer alır.

Green Card çekilişini kazandıktan sonra yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları gerçekleştirirken de belirli bir ücret karşılamanız gerekir. Sizlerden istenilen evrak ve tahmini ödemeniz gereken ücretleri tek tek ele aldık.  

 • Uçak bileti: Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuş, yaklaşık 1.000 dolardan başlar.
 • Vize ücreti: Vize ücreti, yaklaşık 225 dolardır.
 • İkamet izni ücreti: İkamet izni ücreti, yaklaşık 1.000 dolardır.
 • Göçmenlik danışmanlığı ücreti: Göçmenlik danışmanlığı ücreti, yaklaşık 1.000 dolardan başlar.
 • Yaşam masrafları: Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak için, aylık yaklaşık 2.000 dolardan fazla paraya ihtiyacınız olabilir.

Yani Amerika’ya gitmeden harcayacağınız para 7 ila 10 Bin dolar arasında olacaktır. İşlemlerinizi hallettikten ve mülakatı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Amerika’ya gidebilirsiniz. Green Card çıktıktan sonra ne kadar sürede gidilir sorusunun yanıtı kısaca sizlere bağlıdır. Ayrıca bu işlemlerin ardından sizlere geçici bir göçmenlik vizesi verilir ve bu sayede Amerika’ya gidersiniz. Amerika’ya gittikten sonra Green Card sahibi olursunuz.  

Green Card 15 Bin Dolar

Green Card kazanan kişiler belirli adımları geçerek başvuru sürecini tamamlar. En son süreç mülakat sürecidir. Mülakatta Amerika’da nasıl yaşayacağınız ve iş bulana kadar nasıl geçim sağlanacağı sorulmaktadır. Bu durum için birçok kişi hesabınızda 15 bin dolar ya da 30 bin dolar olması gerektiğini söyler. Ancak bunun belirli bir sınırı yoktur.  

Amerika’da en az 6 aylık iş bulmadan geçiminizi sağlayacağınız bir ücretin hesabınızda olması gerekir. Bilet paranız, barınma ve yemek gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekir. Onun dışında sizden istenilen net bir birikiminizin olması gerekmez. En az ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir temenni göstermeniz mülakat sırasında sizler için avantajlı olacaktır. 

Green Card Çıktıktan Sonra Para

Green Card Masrafları

Green card başvuru tarihlerini takip ederek başvuru gerçekleştiren kişiler çekilişe katılırlar. Çekilişi kazanan kişiler ise göçmenlik vizesine başvurmaları gerekir. Göçmenlik vizesi için başvuru formunu dolduran kişilere e-posta ile bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar dijital bir şekilde gönderilebilir. Mülakata çağrılmadan önce ilk masrafınız sağlık raporu olacaktır. Sağlık raporu ve diğer masraflar şu şekildedir;

 • Sağlık raporu için 270 ile 440 dolar arasında ücret ödemeniz gerekir. Tabi ki bu ücret aşılarınıza göre değişkenlik göstermektedir.  
 • Pasaport için de ayrı bir ücret ödemeniz gerekir.  
 • Ardından mülakat olumlu geçtiyse göçmen vizesi için bir ücret ödeyeceksiniz. Bu ücrette 330 dolar olacaktır.  
 • En son green card basım ücreti olarak sizden 325 dolar ödeme yapmanız istenecektir. 

Yani Green Card sahibi olmak ve Amerika’ya gitmeniz için harcayacağınız ücret en az 17 bin TL olacaktır. Bu ücret bazı durumlarda ve istenilen bazı evraklarda artış gösterebilir.  

Green Card çıktı banka hesabında ne kadar olmalı?

Green Card çıktıktan sonra, banka hesabınızda belirli bir miktar para olması gerekmez. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınırken ve yeni bir başlangıç yaparken, yeterli miktarda paranız olması önemlidir.

Green Card için ne kadar para lazım?

Green Card başvurusu yapmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak, başvurunuzun başarılı olması için, gerekli belgeleri hazırlamanız ve vize mülakatınızda başarılı olmanız gerekir. Bu süreçte, göçmenlik danışmanlığı gibi hizmetlerden yararlanmak isterseniz, bu hizmetler için ücret ödemeniz gerekebilir.

Green Card Hesapta Para

Green Card kazandıktan sonra mülakata çağrılırsınız. Mülakata çağrıldıktan sonra hesabınızda belirli bir para olması sizleri avantajlı gösterir. Bunun sebebi Amerika’da en azından bir aylık süreçte temel ihtiyacınızı karşılayabileceğinizi göstermenizdir. İş bulma sürecinde bir ay boyunca temel ihtiyaçların nereden karşılanacağını bilmek istenir.  

Hesabınıza en azından bilet parası, kira bedeli, gıda bedeli gibi bir ücretlerin hesaplanması gerekir. Yani kısaca en az 15 bin dolar ile 35 bin dolar arasında hesabınızda bir ücret olması gerek. Bu ücret sizleri 6 ay boyunca temel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır.  

Green Card Çıktıktan Sonra Para

Green Card Çıkarsa Hesapta Ne Kadar Para Göstermeliyim

Green Card çıkarsa hesapta göstereceğiniz tutar minimum 15 bin dolar olacaktır. Peki neden? 6 ay boyunca temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için 15 bin dolara ihtiyacınız olacaktır. Gelin 6 ay boyunca tahmini olarak temel ihtiyaçlarınızı hesaplayalım. Alttaki tutarlar bir aylık ödeyeceğiniz genel olarak hesaplanmış masraflardır. 

 • Gidiş ve geliş bilet paranız 3.333 dolar  
 • Ev kirası ortalama 1.100 dolar 
 • Gıda parası 300 dolar 
 • Ek acil masraflar için de 1.000 dolar olarak hesaplayalım.  

6 ay için toplamda bulunması gereken ücret 13.333 dolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu oran eyaletten eyalete göre değişir. Biz bu fiyat tahmini genel olarak ele aldığımızı unutmayın. En azından 15 bin dolar hesabınızda bulundurun. Bu rakamların dışında daha düşük para da gösterebilirsiniz. Çünkü Amerika resmi bir rakam sizden beklemiyor. Bu durum sizlere kalmış.

Green Card Kaç Yıl Geçerli

Amerika Vatandaşlık Şartları

Green Card Çıktıktan Sonra Amerika’da Yaşamak Zorundamıyım

Green card çıktı param yok, ne yapmalıyım?

Green Card çıktıktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmak ve yeni bir başlangıç yapmak için yeterli miktarda paranız olması önemlidir. Ancak, paranız yoksa, aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

 • Aileniz veya arkadaşlarınızdan borç alın. Aileniz veya arkadaşlarınız, Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmanız için size borç verebilirler.
 • Kredi alın. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir bankadan kredi alabilirsiniz.
 • Göçmenlik danışmanlığı alın. Göçmenlik danışmanları, Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmak için gerekli finansmanı bulmanıza yardımcı olabilirler.