Kripto para dolandırıcılığı Thodex hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Thodex mağdurları paralarını alabilir mi ve Thodex kurucusu kimdir işte detaylar.

Son zamanlarda en çok kullanılan kripto para borsasında dolandırıcılık olayları artış göstermektedir. 2021 yılında gerçekleşen kripto parada 7.7 milyar dolarlık dolandırıcılık gerçekleşmiştir. Geliştiriciler tarafından bir anda yatırımcıların paralarıyla ortadan kaybolma olayı ülkemizde gerçekleşmiştir. İstanbul merkezli bir kripto para borsası olan Thodex tarafından birçok kullanıcı mağdur edilmiştir.

Thodex kripto para borsasına yatırım yapan 400 bin kullanıcının yatırımları alınarak dolandırılmışlardır. Dünyada bu dolandırma olayıyla ilk sırada yer aldık. Chainalysis tarafından yayınlanan rapora göre 2021 yılında gerçekleşen dolandırıcılık olaylarında Türkiye ilk sırada yer aldı. 400 bin kişinin dolandırıldığı bu olayda gerçekleşen son haberleri sizler için ele aldık.

Kripto Para Dolandırıcılığı Türkiye

Thodex Mağdurları Paralarını Alabilir Mi

İstanbul merkezli olarak açılan Thodex kripto para borsasında geçtiğimiz dönem dolandırıcılık olayları yaşanmıştır. Birçok kişinin mağdur edildiği Thodex kripto para borsasında yaklaşık olarak 400 bin kişinin yatırımları kaybetmiştir. Kırmızı bültenle aranan şirketin kurucusunun nerde olduğu bilinmemektedir. Thodex kripto para borsasında yatırımlarını kaybeden mağdurların paralarını geri almaları ise merak konusu olmaktadır.

  • Yatırımcıların yaşadığı kayıplar için devlet bir garanti vermemektedir. Çünkü kripto para piyasası bankalardaki gibi bir denetime ve devlet garantisine bağlı değildir. Thodex mağdurlarına taksitli bir şekilde yatırımlarını alabileceklerini ve mağduriyetin giderileceği hakkında açıklamalarda bulunulmuştur. Olaydan bir yıl geçtikten sonra mağduriyet yaşayan kişiler paralarının bir kısmını yani %30’luk kısmını almaya başlamışlardır.

Thodex Mağdurları

Ülkemizde 2021 yılında büyük bir kripto para dolandırıcılığı gerçekleşmiştir. Bu olaydan bir yıl geçmesinin ardından Thodex sahibinin mağdurlara ödeme yapılmaya başlanmasıyla akıllarda birçok soru işareti oluşmaya başladı. Mağdurlarla uzmanlaşmak isteyerek şikayetlerini geri çekmeleri karşılığında paraları geri ödemeye başlamışlardır. Yaklaşık 400 bin kişinin dolandırıldığı bu olayda 2 milyar dolar vurgun gerçekleşmişti.

  • Thodex kripto borsasında binlerce kişi dolandırılmıştı ve hala bulunamayan kurucu son zamanlarda uzlaşma yoluna girmiştir. 373 kişi ile anlaşma gerçekleşmiştir. Yatırımlarını geri alan mağdurlar şikayetlerini geri çekmişlerdir.
Thodex Kurucusu Kimdir

Thodex Kurucusu Kimdir

Thodex kripto para borsasında birçok kişiyi dolandıran şirketin sahibi birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Thodex kripto para borsasının sahibi ve kurucusu olan Fatih Faruk Özer 2021 yılında birçok kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçmıştır. Kırmızı bültenle aranan Fatih Faruk Özer 2 milyar dolarla birlikte kaçmıştı.

  • 28 yaşında olan Faruk Fatih Özer 2008 yılında kripto para borsasına giriş yaptı ve 2017 yılında Thodex şirketini kurmuştur. Thodex şirketi başta ülkemizde faaliyet gösterirken birçok ülkede hizmet vermekteydi. 2021 yılında Thodex kullanıcıları paralarını çekemediklerini iddia ettiklerinde şirket bakım çalışmasında olduklarını dile getirmiş hatta bu bakım çalışmasının 5 gün süreceğini söylemişlerdir. 20 Nisan tarihinde yurtdışına kaçan Faruk Fatih Özer yatırımcıların parasıyla ortadan kaybolmuştu. 1 yıl sonra bazı yatırımcılarla anlaşma gerçekleştirerek paralarının belirli miktarı karşılığında şikayetlerini geri çekmeleri istenmiştir.

Thodex Sahibi Yakalandı Mı

2021 yılında 400 bin kişinin dolandırıldığı Thodex borsası hakkında soruşturma devam etmektedir. Yaklaşık olarak 2 milyar dolarla ortadan kaybolan Faruk Fatih Özer hakkında arama kararı çıkartılmıştı. Kırmızı bültenle aranan Faruk Fatih Özer hakkında soruşturma devam ederken hala yakalanmadığı bilinmektedir.

  • Birkaç aydır haber alınmayan Faruk Fatih Özer’in nerede olduğu bilinmemektedir. 20 Nisan tarihinde Arnavutluk’ta olduğu bilinen Faruk Fatih Özer’in son zamanlarda nerede olduğu tespit edilememiştir. Faruk Fatih Özer için istenilen hapis cezası ise yaklaşık olarak 40 bin 500 yıl hapis istenmiştir. Thodex kurucusu ve yöneticisi olan Faruk Fatih Özer’in ağabeyi ve kardeşi yakalanmıştır. Yapılan son dava da ertelenme talebi ise dikkat çekmiştir. Thodex hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Kripto Para Dolandırıcılığı Nereye Şikayet Edilir

Aranan Dolandırıcılar Listesi

Instagram Dolandırıcılığı Şikayet Hattı

Dolandırıcılar Nereye Şikayet Edilir