Kuzey Marmara Otoyolu Ödeme Yapma Ve Sorgulama

Kuzey marmara otoyolu ödeme yapma ve sorgulama hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kuzey MARMARA otoyolu borç sorgulama ve kaçak geçiş SORGULAMA işte detaylar.

Kuzey Marmara Otoyolu bir diğer adıyla Otoyol O.7 olarak bilinmektedir. Bu otoyol çift taraflı olmakta ve Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiş yapmanıza olanak sağlamaktadır. Ülkemizin en geniş tünellerine sahip bu otoyol ücretli olmaktadır. Kuzey Marmara otoyolundan geçmek için ödemeniz gereken ücretler şu şekilde olmaktadır;

  • En kısa mesafe için ücret 39 TL olurken uzun mesafe için ücret 285 TL olmaktadır. Ücretler araç sınıfına ve mesafeye göre değişiklik göstermektedir. Ücretlerinizi sadece Türkiye İş Bankası ve QNB Finansbank’a gerçekleştirebilirsiniz. ATM ve online uygulamalar üzerinden ödemenizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Diğer bir ödeme yöntemi ise Avrupa, Anadolu otoyol işletmesinin sayfasına gitmeniz gerekir. Avrupa, Anadolu otoyol işletmesinin sayfasına gittikten sonra borcunuzu sorgulayabilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bayramda Köprüler Ücretsiz Mi

Kuzey MARMARA Otoyolu Borç Sorgulama

Marmara bölgesinde yer alan ve dörder şeritten meydana gelen toplamda sekiz şeride sahip büyük bir otoyoldur. Kuzey Marmara otoyolundan geçerken belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Kuzey Marmara otoyolu iki şekilde ücretlendirilmektedir. Birincisi kapalı tip bariyerli sistem ücreti olurken ikincisi açık tip serbest geçiş sistemi ücreti olmaktadır. Kuzey Marmara otoyolundaki borcunuzu sorgulamak istiyorsanız e-devlet sistemini kullanabilirsiniz.

  • Borç sorgulama ekranı linkine tıklayarak sorgulama seçeneklerinden birini seçiniz. Seçim yaptıktan sonra kimliğinizi doğrulayın ve ödemeniz gereken borç tutarını sorgulayabilirsiniz.
Kuzey marmara otoyolu ödeme yapma ve sorgulama
Kaçak geçiş sorgulama

Kaçak Geçiş SORGULAMA

HGS, OGS bakiyenizde yeterli tutarın olmaması durumunda veya kaçak geçişlerinizde belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Kaçak geçişlerinizdeki borcunuzu sorgulamak için birkaç farklı kanal vardır. Bu kanallar Avrupa otoyol işletmesi ve Anadolu otoyol işletmesi olarak ayrılmaktadır. Hadi gelin inceleyelim.

  • Kaçak geçişlerinizi sorgulamak için kaçak geçiş sorgulama ekranı linkine tıklayabilirsiniz. Bu kısımdan istediğiniz sorgulama seçeneğinden birini seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir başka ödeme yöntemi ise ihlal sorgulama linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

KMO Anadolu Otoyol İşletmesi A.Ş Ödeme

Kuzey Marmara otoyolu ülkemizin en büyük otoyollarından birisi olmaktadır. Avrupa’dan Anadolu’ya geçişlerinizde kullanabileceğiniz bir otoyol olarak karşımıza çıkmaktadır. KMO otoyolu iki kısma ayrılır; birinci kısım Avrupa otoyol işletmesi olurken ikinci kısım Anadolu otoyol işletmesi olmaktadır. Anadolu otoyol işetmesine olan borcunuzu sorgulamak ve ödeme yapmak istiyorsanız alttaki adımları takip ediniz.

  • KMO Anadolu Otoyol web sitesini ziyaret ediniz.
  • Ardından Ana Sayfa seçeneğine tıklayın ve online işlemler seçeneğine tıklayınız.
  • Online işlemler seçeneğinin ardından sağ kısımda yer alan ihlalli geçiş sorgulama ve ödeme seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen ekranda sorgulama seçeneğini belirledikten sonra ödeme bilgilerinizi girerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

QNB Finansbank ve Türkiye İş Bankası sayesinde internet bankacılığından, şubelerden, ATM’lerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otoyol Köprü ve Tünel Geçiş İhlalli Geçiş ve Borç Ödeme

HGS, OGS bakiyenizde yeterli bir ücretin olmaması durumunda ihlalli bir geçiş yaptığınızı düşünüyorsanız ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek için e-devlet sistemini kullanmanız gerekir.

  • Otoyol, köprü, tünel ihlalli geçiş sorgulama ve borç ödemek için buradaki linkine tıklayınız. Kimliğinizi doğruladıktan sonra sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Ehliyet Affı

Ehliyet Yaş Hesaplama

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥