Bricanyl Ne İşe Yarar ve Bricanyl Şurup Fiyatı

Bricanyl ne işe yarar ve Bricanyl şurup fiyatı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bricanyl şurup yasaklandı yan etkileri neler ve Bricanyl şurup kaç yaş için kullanılır işte detaylar.

Bricanyl ne işe yarar ve Bricanyl şurup fiyatı nedir sorularına yoğun bir şekilde cevap aranıyor. Bricanyl genelde solunum yolu hastalarında kullanılır. Solunum yolunu genişletip hastanın daha rahat nefes almasını sağlar. Aynı zamanda öksürmeyi kolay hale getirip kişinin rahat nefes alabilmesini de sağlar. Türkiye’deki tüm eczanelerde geçerli olan Bricanyl çeşitlerinin fiyatları ise şu şekildedir;

 • Bricanyl 1,5 MG/5 ML + 66,5 MG/5 ML 100 ml şurup 18 TL olarak satılıyor.
 • Bricanyl 2,5 MG 50 Tablet 11 TL olarak satışa sunuluyor.
 • Bricanylduo 1,5 MG/5 ML + 66,5 MG/5 ml şurup (100 ML) 18 TL olarak satıştadır.

Belirtilen fiyatlar zamsız olarak yansıyor. Ancak zam yapılması halinde eczanelerdeki rakamlar farklılık gösterebilir.

Polivit Nedir ve Polivit Şurup Ne İşe Yarar

Bricanyl Şurup Yasaklandı Yan Etkileri Neler

Bricanyl şurup yasaklandı yan etkileri neler gibi sorular herkes tarafından merak ediliyor. Her ilaçta olduğu gibi Bricanyl ilacında da bazı yan etkiler olabiliyor. Bu nedenle de mutlaka ilacı doktor reçetesi ile satın almak gerekiyor. Bunun yanı sıra doktorun belirttiği direktiflere uyarak kullanmak da oldukça önemlidir. Kesinlikle reçetesiz satın alınıp doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Buna ek olarak sıkça görülen yan etkileri ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Kalbin oldukça hızlı çarpması
 • Kalp çarpıntısının artması
 • Kaslara kramp girmesi
 • Kandaki potasyum değerinin düşmesi
 • Kasların güçsüz düşmesi
 • Aşırı susama ve vücutta karıncalanma

Bu yan etkilerin görülmesi halinde hemen doktora bildirilmelidir. Ayrıca doktor onayı olmadan da kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bricanyl Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır

Bricanyl Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır

Bricanyl şurup kaç yaş için kullanılır sorusunun cevabı merak ediliyor. Bu noktada doktorun reçete etmesi koşulu ile hem çocuk hem de yetişkinler için kullanılabilir. Yani bunun herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Sadece yetişkin ve çocuklar için önerilen ölçek değerleri farklı olabilir. Yaş durumuna göre kişinin kaç ölçek ve ne sıklıkla kullanması gerektiğine de yine uzman doktor karar verir.

 • Yetişkinler için genelde günce 3 doz kadar tavsiye edilir.
 • 7 ile 15 yaş aralığındaki çocuklar için ise kiloya göre doktor tarafından doz belirlenir.

Belirtilen bu dozlar farklılık gösterebilir. Mutlaka doktorunuza danışarak size en uygun olan dozu öğrenerek kullanmanız gerekiyor.

Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları

Bricanyl şurup kullananlar yorumları dikkate alınarak ilacı kullanmaya başlamamalısınız. Her hastada ilaçların etki süresi, etkisi farklılık gösterebilir. Bu nedenle uzman doktorlara danışmadan kesinlikle yorumları baz alıp kullanmamalısınız.

Pedifen Nedir Ne İçin Kullanılır ve Pedifen Şurup Fiyatı

Sipraktin Şurup Fiyatı

Perebron Şurup Fiyatı

En İyi Ateş Düşürücü Şurup

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu