Bisiklet başvurusu nasıl yapılır, başvuru ekranı ve başvuru sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Bisiklet başvurusu hakkında her şey…

Belediyeler ve Sağlık Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelerin çocuklarına bisiklet yardımında bulunuyor. Ücret ödemeden bisiklet başvurusunda bulunabilirsiniz. Sağlıklı yaşamı desteklemek ve gençleri spora yöneltmek için yapılan çalışmalardan birisi. Bisiklet fiyatları pahalı olduğu için bisiklet alamayan belediyeler destek vermeye başladı. Ülkemizdeki neredeyse her belediye bisiklet yardımında bulunuyor. Ancak bazı belediyeler bisiklet yardımı yapmıyor. Bisiklet başvurusunda bulunmak için belediyelerin web sitesinde yer alan online başvuru formunu ya da belediyelere giderek dilekçe yazarak yardımdan yararlanabilirsiniz. Bisiklet başvurusu yapabileceğiniz belediyelere gelin birlikte bakalım.

Gaziantep Bisiklet Başvurusu

Gaziantep Bisiklet Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gençlere bisiklet yardımı yapılacağını açıkladı. Bisiklet yardımı almak isteyen kişilerin 18 ile 25 yaş aralığında olması gerekiyor. Bisiklet yardımı dışında birçok konuda Gaziantep Belediyesi yardım düzenler. Bu şart dışında başka herhangi bir şart aranmıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan bisiklet yardımı için alttaki adımları takip edin.

  • İlk önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesini açmanız gerekir.
  • Resmi web sitesini açtıktan sonra arama kısmına gelerek bisiklet başvuru ifadesini yazın.
  • Başvuru tarihlerinde karşınıza başvuru ekran formu çıkacaktır.
  • Başvuru formuna tıklayın ve tüm kişisel bilgilerinizi girin ve başvurunuzu tamamlayın.

Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Başvurusu

Ankara, Gaziantep, Konya, İstanbul gibi birçok farklı şehirde belediyeler bisiklet yardımı yapmaya başladı. Her belediyenin başvuru tarihleri ve başvuru şartları birbirinden farklıdır. Ancak genel olarak 18 ile 25 yaş aralığında olmanız ve eğitim almanız gerekir. Eğer bu şartları taşıyorsanız belediyelerin resmi sayfalarından online başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle belediyeler bisiklet başvurularını milli bayramlarda açıklıyor. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda birçok belediye birçok öğrenciye bisiklet yardımı yaptı.

Gaziantep Şahinbey Bisiklet Başvurusu

Gaziantep şehrinin Şahinbey belediyesi birçok farklı yardımla ön plana çıkıyor. Şahinbey Belediyesi 3000 TL yardım başvurusundan sonra bisiklet yardımı düzenlemeye başladı. Şahinbey Belediyesinin gerçekleştiği bisiklet yardımına başvuru yapmanız için Şahinbey ilçesinde oturmanız ve ilçedeki okullarda eğitim görmeniz gerekir. Bu şarta ek olarak öğrencinin en az iki takdir belgesi olması gerekir. Hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezine giderek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Başvuru yaparken yanınızda olması gereken belgeler ise şu şekildedir;

  • Takdir belgesinin fotokopisi ya da e-okul sitesinden belgelerin çıktısının alınması,
  • Öğrencinin kimlik kartının fotoğrafı,
  • Öğrenci belgesi ile birlikte başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Bisiklet başvurusu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.