Ethereum tabanlı olarak hizmet gösteren Shiba (SHIB) piyasaya sürülmesi ile oluşturduğu blok zincir sayesinde güvenli ödeme projesini hayata geçirdi. Son olarak PartnerSHIB ile kripto para piyasasında ödemede yaptıkları anlaşmalar Kredi Kartı Ödemeleri benzeri olarak perakende alışverişlerde ödeme imkanının da yolu açılmış oldu.

Kendi blok zincirinden ziyade Ethereum tabanlı blok zinciri kullanan Shiba ticari ödemelerde dijital varlıkların kabulü ve güvenli ödeme yöntemi oluşturan NowPayments’ projesiyle ödemeleri alabilecek. Ticari faaliyet gösteren büyük firmaların yanında  bu anlamda perakende satışlarında da ödemeler SHIB ile yapılabilecek.

Dijital Paralar İle Ödemeler Yapılacak

Küresel ekonomide dijital paraların kabul görmesi ve kullanılabilirliğinin artırılması amacıyla şirketler önemli adımlar atıyorlar. Bunlardan en yenisi de dijital SHIB ile atıldı. Bir çok devlet halen kripto paralara sıcak bakmazken büyük şirketler dijital paranın önemini çoktan kavramış durumda. Bu anlamda da adımlar atmaya çalışan şirketler kendi kripto paralarını da birer birer açıklıyor.

Sürekli etkileşim içerisinde olan kripto para birimleri oluşturduğu avantajlar ve muhtemel riskler ile halen dünyanın sürekli değerlendirmeye aldığı konuların başında geliyor. Dijital para kullanımının finansal sisteme adapte edilmesi için bir çok destek verilirken bazı kurumsal firmalarda benimseme süreçlerine çoktan girdi.

Dijital Paralar İle Ödemeler Yapılacak

Hangi Coin Alınır?

Şimdi Ödemeler Dijital Paralar İle Yapılacak

Dijital ortamlarda ödeme esnasında ağ geçitleri kullanan kripto paralar şeffaf bir yapıya sahipken güvenlik endişeleri de beraberinde geliyor. Yatırımcısını ve aracısını çok endişelendirmemesi gereken güvenlik hususları aslında ağ geçidinde yapılan işlemlerin izlenebilir olmasına olanak kılar. Yapılan her işlem birden fazla ağ geçidi ile sanal defterde tutulur ve bu işlem birden fazla yerde gerçekleşir. Bu aşamada güvenlik en üst düzeye çıkarılmış olur.

Dijital paralar ile ödeme alma ve verme işlemlerinin yürütülmesi için yapılan çalışmalar küresel ekonomide halen devam eden hususlar. Bu anlamda ödemelerde blok zincir denilen blockhain sistemi de hızlı olması ve ekonomik olması nedeniyle de ilgi odağı olmaya başladı. Dijital paralar ile ödeme olanakları ilk kez 2009 yılında ortaya atılmasına rağmen piyasalar bununla 2014 yılında tanıştı. Ancak halen yenilik olarak görülen dijital para ile ödeme seçenekleri ve ağ alt yapısından işletmeler, perakende satıcıları ve diğer yerlere ödeme sağlayan hizmetlerden bahsetmek doğru olur.

Son yıllarda küresel ekonomi ve dünya çapında kripto paraların destek görmesi ve kabulü ile büyümesi çok önemliydi. Dünyanın yeni bir ekonomi ile tanışmasına vesile olan şirketlerin kripto para ödemelerini SHIB ile kabul etmeleri ve bunu birleştirerek genişletmeleri dijital para dünyasında yaşanan son adımlardan oldu.

Shiba Coin 1 Dolar Olur Mu?

Shiba Coin Merakla Beklenen Haberini Açıkladı!

Shiba Coin Yeni Proje ile Piyasadaki Yerini Sağlamlaştırıyor!

Shiba Yükselir Mi – Shiba Coin Metaverse Yorumları

Shiba Coin Geleceği – Shiba Coin Yorumları

Shiba Coin Yakımı Ne Zaman 2022

2022 İçin Shiba Inu Fiyat Tahmini

Shiba Coin Geleceği – Shiba Coin Projesi