Spotify kullanıcı adı nasıl değiştirilir ve Spotify kullanıcı adı harf ve rakamlardan oluşuyor mu, bilgilendiriyoruz. Spotify kullanıcı adı değiştirme PC’den nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Spotify kullanıcı adı nasıl değiştirilir kullanıcı adı Spotify’da seni tanımladığı için değişmesi mümkün değildir. Oturum açarken kullanıcı adını kullanmak zorunda değilsin, e-posta adresin ve parolan ya da hesap açarken eğer kullandıysan Facebook hesabın yeterli olacaktır.

Fakat uygulamanda, profilinde, arkadaş aktivitesinde ve çalma listelerinde gösterilen kullanıcı adı yerine geçen ekran adını değiştirmek mümkündür.

  • Ana sayfayı açın.
  • Ayarlar sekmesine gidin.
  • Profili görüntüle butonuna basın.
  • Profili düzenleye dokunun.
  • Değiştirmek istediğiniz ana erkan adına dokunun. (İsteğe bağlı profil resmi de değiştirilebilir.)
  • Kaydet butonuna basın.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme PC

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme PC
Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme PC

Spotify kullanıcı adı değiştirme PC sorusuna cevap isteyenler evlerinde bilgisayarlarından ilk önce masaüstünden Spotify uygulamasına girmesi gerekir. Sonrasında sağ üst köşede bulunan Spotify Kullanıcı adına tıklamalıdır. Daha sonra imleci bulunan profil fotoğrafının üzerine getirip, değiştir seçeneğine tıklamalıdır. Bu şekilde bilgisayardan Spotify isim nasıl değiştirilir sorununuzu ortadan kaldırmış olursunuz.


Daha fazla ilgili içerik;


Spotify Kullanıcı Adı Değiştiremiyorum

Spotify kullanıcı adı değiştiremiyorum diyenler Spotify’da kullanıcı adı değiştirmek hiçbir zaman mümkün olmamıştır ve şu anda da mümkün değildir. Bunun yerine ekran adı değiştirilebilir ya da insanlar hesaplarına Facebook hesapları ile bağlanarak Facebook’da görünen isimlerinin Spotify hesaplarında görünmelerini sağlayabilirler.

Ekran adı uygulamanızda, profilinizde, arkadaş aktivitesinde ve çalma listenizde kullanıcı adı yerine görünecektir. Bu sebeple asıl sorunu büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. Spotify kullanıcı adını değiştir diye bir seçenek bulunmamaktadır. İleri zamanlarda talep yüzünden bu özelliğin güncellemesi getirilebilir.

Spotify Kullanıcı Adı Örnekleri

Spotify kullanıcı adı örnekleri Spotify hesabı açmak isteyen bireyler açısından oldukça sık araştırılan bir konu olmuştur. Kullanıcı adınız hesabınızda kendinizi yansıtmalıdır. Bu yüzden kendi isminizi kullanıcı adı olarak kullanmanız arkadaşlarınızın sizi daha kolay bulmasını sağlar. Fakat en çok ilgi çeken şey aslında kullanıcı adından ziyade oluşturduğunuz çalma listelerinin isimleridir.

Son zamanlarda tuhaf Spotify çalma listesi isimleri atış gösterip dikkat çekmiş, birçok mizah sayfasına içerik olmuş, insanları güldürmüştür.  O anki modunuzu yansıtacak çalma listeleri isimleri ya da modunuzu değiştirecek liste isimleri ile siz de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.