Tibet Mastifi Türkiye’de var mı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Tibet Mastifi fiyatları sahibinden ve Tibet Mastifi yavru fiyatı işte detaylar.

Tibet Mastifi dünyadaki tüm köpeklerin atası olarak bilinmektedir. Heybetleri, duruşu ve özellikleriyle birçok kişinin sahiplenmek istediği köpek türünden biridir. Dünyadaki en büyük ve en güçlü köpekler arasında ilk sırada yer alan Tibet Mastifi en pahalı köpek türlerinden biridir. Korumacı ve sahiplenici özellikleriyle dikkat çekmektedir. Soyları çok eskiye dayanan bu köpekleri sahiplenmek isteyen kişiler ülkemizde satılıp satılmadığını merak etmektedir. Sizler için yazımızda bu devasa ve en güçlü köpeklerden birisi olan Tibet Mastifi hakkında merak ettiklerinizi ele alacağız.

 • Tibet Mastifi ülkemizde vardır. Bursa’da bir dernekte Tibet Mastifi eğitilmektedir. Tibet Mastifi ülkemizin her yerinde olmasa da belirli yerlerde eğitilmekte ve bakılmaktadır.

Köpek Yaş Hesaplama

Tibet Mastifi Fiyatları Sahibinden

Dünyadaki tek saf ırklardan birisi olan Tibet Mastifi korumacı özelliği ile olduğu alanı korkmaktadır. Çok iyi aile köpeklerinden biri olan Tibet Mastifinin koruma iç güdüsü oldukça fazladır. Alan koruması ve sahiplenmesi konusunda oldukça başarılıdır. Diğer köpek türlerine göre oldukça zekidir. İnsanın vücut dilini anlayarak ona göre hareket etme eğilimindedir. Tibet Mastifi en pahalı köpek türlerinden biridir. Tibet Mastifi fiyatları ise şu şekildedir;

 • Tibet Mastifinin yaşı, boyu ve kilosu değiştikçe fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Genel olarak Tibet mastifleri 15.000 TL ile 50.000 TL arasındadır. 90 kiloya ulaşan Tibet Mastifi 300.000 TL’ye sahiplendirilmiştir.
Tibet mastifi türkiye'de var mı
Tibet mastifi yavru fiyatı

Tibet Mastifi Yavru Fiyatı

Tibet Mastifi genellikle sürülerde bekçilik yapmaya eğilimlidir. Çok güçlü ve iri yapılarına rağmen dış görüntüsüyle birçok kişiyi korkutmaktadır. En büyük köpek ırklarından biri olduğu gibi en pahalı köpek ırklarından biridir. 2.4 milyon satış fiyatıyla rekor kıran Tibet Mastifi’nin fiyatlarını sizler için ele adlık.

 • Yavru Tibet Mastifi fiyatları genellikle 10.000 TL değerindedir. Yavruların fiyatları daha uygun olurken belirli bir yaşa gelmiş ve eğitilmiş Tibet Mastifleri oldukça pahalı olmaktadır.
Tibet mastifi türkiye'de var mı
Tibet mastifi kaç kilo

Tibet Mastifi Kaç Kilo

Tüm köpeklerin kral ve atası olarak bilinen Tibet Mastifi en eski köpek ırklarından biridir. İri yapılı, kemik yapısı güçlü, tehdit algıladığı zaman saldırgan yapıya sahip olan bu köpek ırkına ilgi oldukça fazladır. Tibet Mastifleri 2.5 aylıkken 15 kiloya sahip olurlar ve yaşları ilerledikçe ağırlıkları artmaya başlar. Büyüdükleri zaman heybetleri ve görüntüsü ile oldukça dikkat çeken Tibet Mastiflerinin kaç kilo olduklarına gelin birlikte bakalım.

 • Tibet Mastiflerinin erkek cinsleri 41 ile 80 kilo arasında olurken dişi Tibet Mastifleri 40 ile 60 kilo arasında olmaktadır.

Tibet Mastifi Çene Basıncı

Dünya üzerinde birçok köpek türü bulunmaktadır. Köpekler son derece sadakat gösteren, bulundukları alanı sahiplenen ve korumacı iç güdüsüne sahip hayvanlardır. Dünyada en büyük köpeklerden birisi ise Tibet Mastifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tibet Mastifi hem güçlü hem de heybetleri ile birçok kişiyi kendine hayran bırakmaktadır.

 • Tibet Mastifi en güçlü çenesine sahip köpekler arasında yerini almaktadır. Tibet Mastifinin çene basıncı yaklaşık olarak 556 psi olarak karşımıza çıkmaktadır. En güçlü çeneye sahip köpeklerin ilk sırasında Kangal yer almaktadır. Kangal’ın çene basıncı 743 psi olmaktadır.
Tibet mastifi türkiye'de var mı
Tibet mastifi özellikleri

Tibet Mastifi Özellikleri

Tüm dünyada en çok konuşulan ve en çok dikkat çeken köpek cinslerinden birisi Tibet Mastifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tibet Mastifi iri ve güçlü yapısının dışında birçok özelliği vardır. Hadi gelin birlikte özelliklerine bakalım.

 • Sevecen, nazik ve sabırlı olmakla birlikte oldukça anlayışlı bir köpek ırkıdır.
 • Oldukça zeki olan Tibet Mastifleri vücut dilinden ne anlatılmak istendiğini anlarlar.
 • Ailesini koruyan, sahiplenen, sadık ve cesaretlidir.
 • Sadece sahibinden emir alır ve özgürlüğüne bağlı olan bu köpek ırkı haklı olduğunu düşünürse sizi dinlemez.
 • İnatçı bir yapısı vardır.
 • Uzun bir zaman boyunca dışarda bırakılmaması gerekir. Uzun süre dışarda kalan Tibet Mastifi saldırganlaşmaya başlar.
 • Küçük çocuklu ailelerin Tibet Mastifi almaları pek tavsiye edilmemektedir. Çocuğun bağırışını tehdit olarak algılayabilir. Küçük çocuklu ailelerin yavru Tibet Matsifi almaları tavsiye edilmektedir.
 • Sabah ve akşamları enerjik olan bu köpek ırkı egzersiz yapmaya bayılır.
 • Evin içinde oldukça sakin olan Tibet Mastifi dışarda yaşamak için uygun değildir.
 • Yavruluktan itibaren sosyalleştirilmesi gerekir. Tanımadığı insanlara karşı saldırgan olabilir bu yüzden küçük yaşta sıkça sosyalleştirmeniz gerekir.

Şivava Köpek Fiyatları

Köpek Çip Fiyatı

Köpeklere Çip Nasıl Takılır

Köpek Cinsleri isimleri

/ 5.

Share.

Comments are closed.