Son zamanlarda Toki başvuru ücreti yatırılmazsa ne olur sorusu binlerce kişi tarafından merak edilmeye başlandı. En büyük sosyal konut projesi olarak karşımıza çıkan bu projede başvuru ücreti hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.  

Dar gelire sahip ailelere Toki projesi sayesinde ev, iş ve arsa sahibi olabilecekler. 14 Eylül tarihinde başvurular başlayacak olup 81 il de bu proje hayata geçirilecektir. Başvuru ücreti 2022 yılında ne kadar? 

2022 yılında başvuru ücreti olarak 500 TL alınacağı ve başvuru ücretini yatırmayan kişilerin başvuruları kabul edilmeyeceği açıklandı. Toki başvurusu yapan ve başvuru ücreti yatıran kişiler kuraya katılabilirler. Kura canlı yayın şeklinde gerçekleştirilir. Eğer kurada adınız çıkmaz ve ev, iş, arsa sahibi olamazsınız başvuru ücretiniz hesabınıza geri aktarılmaktadır.  

Toki Çıkmayan Parasını Ne Zaman Alacak 2022

Ülkemizde 250 bin Toki sosyal konut projesi faaliyete geçmiştir. 14 Eylül ile 31 Ekim arasında başvurular alınacak olup başvuruların ardından kuralar çekilecektir. Toki başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başvuru ücretlerini Ziraat Bankasına ya da Halkbankası üzerinden yatırmaları gerekir. Başvuru ücreti olan 500 TL Toki çıkmayan kişilerin hesaplarına yatırılacaktır. Toki para iadesi almak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.  

Başvurunuz ve kuralar gerçekleşti ancak Toki sahibi olamadıysanız yaklaşık 2 gün içerisinde yatırdığınız başvuru ücretinizi geri alabilirsiniz. Başvuru ücretleri işlem yoğunluğuna göre değişiklik gösterdiğini unutmayınız 2 iş günü içerisinde yatırılmazsa destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. İletişime geçerek başvuru ücretinin ne durumda olduğunu sorgulayabilirsiniz.  

Toki Çıkmayan Parasını Ne Zaman Alacak 2022 

Ziraat Bankası TOKİ Para İadesi Sorgulama 2022

Ekonomik anlamda zorluk çeken dar gelirli ailelere toki başvurusu dev bir fırsat kampanyasıdır. Toki projesi kapsamında birçok aile ev sahibi olabilecektir. Toki projesine başvuran ancak Toki çıkmayan ailelere başvuru ücreti geri iade edilmektedir.  

Başvuru yaparken Ziraat Bankası üzerinden başvuru ücretini yatırdıysanız para iadesi de Ziraat Bankası hesabınıza aktarılır. Hesabınızı kontrol ederek para iadesinin gerçekleşip gerçekleşmediğini sorgulayabilirsiniz. Para iadesi 2 gün geçmesine rağmen hesabınıza yatırılmadıysa Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerini aramanız ya da size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Para iadesi hakkında kafanızda oluşan ve merak ettiğiniz soruları bizlere iletebilirsiniz.

Toki Kura Numarası Nasıl Öğrenilir 2022

24 İlde TOKİ Başvuru Şartları – Toki Başvuru e devlet

Ankara’da Satışa Sunulan Toki Evleri 2022