Türkiye’de En Çok Dinlenen Şarkılar 2023 – Dünya Çapında Tercih Edilen Müzikler

Youtube’da en çok dinlenen Türkçe şarkı 2023 ve Dünyanın en çok dinlenen şarkısı 2023 yılındaki sıralamaları sizler için düzenledik.

Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar 2023 yılında merak edilen konulardan biri olmuştur. Müziğin evrensel olması ve teknoloji sayesinde çok daha kolay ulaşılabilmesi, bu konu hakkında yapılan araştırmaların her geçen gün artmasını sağlamaktadır.

Türkiye'de en çok dinlenen şarkılar 2023 - dünya çapında tercih edilen müzikler
Spotify’da en çok dinlenen müzikler

Spotify’da En Çok Dinlenen Müzikler

Günümüzde telefonların çok aktif ve yaygın bir kullanıma sahip olması, farklı alanlarda ve kategorilerde çeşitli uygulamaların tasarlanmasını sağlamıştır. Telefonlarda yaygın olarak kullanılan birçok farklı uygulama olsa da, en çok tercih edilen uygulamalar genellikle müzik uygulamaları olmaktadır.

Ruh halinizi değiştirmenin en kolay yolu müzik dinlemektir. Müziğin insan psikolojisi üzerindeki etkisi üzerine yapılan araştırmalar, müziğin ruh halinizi yükseltebileceğini ve sizi depresyondan uzaklaştırabileceğini gösterse de, müzik dinlerken seçici olmak gerekir.

Bilişsel performansınızı geliştirmek için dinlediğiniz müzik, odaklandığınız aktiviteye daha fazla katılmanızı sağlar. Müzik, aktivite hızınızı artırır, ancak daha sessiz ve daha duygusal müzik, hafızanızı etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Elinizdeki göreve odaklanırken arka planda müzik çalabilir.

Spotify’da en çok dinlenen müzikler listesinin başında Ezhel gelmektedir. Pek çok şarkısı ile gündemde olan ve dünyanın dört bir yanından geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçının hemen her şarkısı kısa süre içerisinde en çok dinlenen şarkıların arasına girmektedir. Hemen ardından lise UZI, Sezen Aksu, Duman ve Çakal adlı sanatçılar ve gruplar ile devam etmektedir.

  • Ezhel
  • UZI
  • Sezen Aksu
  • Duman
  • cakal
1“Shape of You”Ed Sheeran
2“Blinding Lights”The Weeknd
3“One Dance”Drake featuring Wizkid and Kyla
4“Closer”The Chainsmokers featuring Halsey
5“Thinking Out Loud”Ed Sheeran
6“God’s Plan”Drake
7“Havana”Camila Cabello featuring Young Thug
8“Sunflower”Post Malone and Swae Lee
9“Perfect”Ed Sheeran
10“Love Yourself”Justin Bieber
11“Say You Won’t Let Go”James Arthur
12“Despacito (Remix)”Luis Fonsi and Daddy Yankee featuring Justin Bieber
13“Lean On”Major Lazer and DJ Snake featuring MØ
14“Photograph”Ed Sheeran
15“New Rules”Dua Lipa
16“Starboy”The Weeknd featuring Daft Punk
17“Believer”Imagine Dragons
18“Sorry”Justin Bieber
19“Señorita”Shawn Mendes and Camila Cabello
20“Don’t Let Me Down”The Chainsmokers featuring Daya

Dünyada ve Türkiye’de 2021 Yılında En Çok Dinlenen Şarkılar

Dünyada ve türkiye’de en çok dinlenen şarkılar

2021 yılında dünyada en çok dinlenen şarkı BTS grubunun Dynamite şarkısı olmuştur. Ardından Olivia Rodrigo’ya ait “Driver License” şarkısı olmuştur.

Dünyada ve Türkiye’de 2021 yılında en çok dinlenen şarkılar pek çok kişi tarafından merak edilse de, müzik ruh haline hitap ettiği için herkes tarafından farklı olmaktadır.

  • Bad Bunny
  • Taylor Swift
  • BTS
  • Drake
  • Justin Bieber

SONUÇ: Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar 2021 yılı için pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yıl en çok dinlenen şarkıların ise Ezhel’e ait olduğu bilinmektedir.


Dünyadaki En Havalı Şarkılar – En Çok Dinlenen Şarkıları

Dünyayı Kasıp Kavuran Şarkıcı Jennie Kim Kimdir?

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr